ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

طرح ادغام یک صندوق با سازمان تامین اجتماعی از دستور کار مجلس خارج شد

طرح ادغام یک صندوق با سازمان تامین اجتماعی از دستور کار مجلس خارج شد

تسنیم/ معاون حقوقی و امور مجلس سازمان تامین اجتماعی گفت: اخیرا طرحی در خصوص ادغام صندوق آینده ساز با سازمان تامین اجتماعی از سوی کمیسیون اجتماعی مجلس به صحن علنی ارائه شده بود که با تذکر یکی از نمایندگان در قالب اخطار آئین نامه ای از دستور کار مجلس خارج شد.

تاج الدین معاون حقوقی و امور مجلس سازمان تامین اجتماعی با اعلام این مطلب افزود: علیرغم اینکه سازمان تامین اجتماعی در دیدارهای مختلف با نمایندگان و کمیسیون‌های تخصصی مجلس شورای اسلامی، نظر مخالف خود را برای این ادغام اعلام کرده بود؛ اما آمادگی کامل داشت تا با ارائه نظرات فنی و کارشناسی از دلایل اصولی این مخالفت در صحن علنی مجلس دفاع نماید که خوشبختانه با وارد دانستن تذکر نماینده مربوطه از سوی ریاست محترم مجلس شورای اسلامی این طرح از دستور کار مجلس شورای اسلامی خارج شد.

وی با بیان اینکه سازمان تامین اجتماعی معتقد است ادغام هر صندوقی با سازمان تامین اجتماعی دارای اشکالات عدیده ای است و بار مالی به این سازمان تحمیل خواهد کرد ، گفت: این ادغام از نظر فنی دارای اشکالات متعددی بود چرا که صندوق آینده ساز یک موسسه خصوصی است و نظامات اجرایی این صندوق با سازمان تامین اجتماعی در بحث کسورات حق بیمه، ارائه تعهدات قانونی و پرداخت حقوق و مزایا کاملا متمایز از یکدیگر است.

تاج الدین اضافه کرد: اساسا ادغام موسسه ای که بیش از 4 دهه است که مدیریتش با خود آن صندوق بوده و سازمان تامین اجتماعی هیچ گونه تعریفی از اموال، دارائی‌ها، بازنشستگان و مستمری بگیران نداشته است یک امر موهوم بوده و در نتیجه طرح ادغام این دو صندوق نه به نفع سازمان تامین اجتماعی بود و نه به نفع صندوق آینده ساز.

معاون امور حقوقی و مجلس شورای اسلامی با تشکر از اتخاذ مواضع اصولی نمایندگان مجلس در قبال سازمان تامین اجتماعی اظهار کرد: لازم می‌دانم از مواضع اصولی نمایندگان مجلس شورای اسلامی در راستای صیانت از منابع سازمان تامین اجتماعی و انجام تعهدات این سازمان در عرصه درمان و مستمری بیمه شدگان تقدیر و تشکر نمایم و امیدوارم نمایندگان مجلس در تدوین و تصویب بودجه سنواتی و برنامه ششم توسعه بیش از پیش به این سازمان توجه داشته باشند.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده