انتقاد رسایی از جمع آوری سانتریفیوژها؛ این بازی را تمام کنید

انتقاد رسایی از جمع آوری سانتریفیوژها؛ این بازی را تمام کنید

باشگاه خبرنگاران/ نماینده تهران طی تذکری از جمع آوری سانتریفیوژ‌های نطنز قبل از دریافت تضمین کتبی از سوی آمریکا و اتحادیه اروپا انتقاد کرد.

حمید رسایی نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در صحن علنی امروز (سه‌شنبه 12 آبان ماه) طی تذکری خطاب به ابوترابی ‌فرد اظهار کرد: طبق آیین‌نامه داخلی مجلس بنده حق دارم تذکر بدهم و نباید قبل از آن اعلام کنم که در مورد چه چیزی می‌خواهم صحبت کنم، اگر سخنان بنده در دستور نبود شما می‌توانید تریبون را قطع کنید.

وی ادامه داد: اکنون قانون برنامه پنجم توسعه در حال اجراست و هرکسی می تواند طرح و پیشنهادی داشته باشد و آن را به مجلس ارائه دهد و بعد از سخنان مخالفان و موافقان در مورد آن از موضوع می‌توان رد شد و دلیلی ندارد که شما جلوی بیان آن را بگیرید.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون اصل نود مجلس خطاب به ابوترابی‌فرد تأکید کرد: طبق آیین‌نامه داخلی مجلس، ریاست جلسه تنها می‌تواند یک ربع در مورد مسائل مهم صحبت کند اما شما نیم ساعت صحبت کردید و لازم است دراین ایام مهم شما و آن دو نفر دیگر که ریاست مجلس را به عهده دارید تریبون مجلس باشید.

وی با بیان اینکه بند اول فرمایش مقام معظم رهبری لغو تحریم‌ها در مذاکرات بود، گفت: به دلیل آنکه برجام نتوانست ضمانت کافی را در مورد لغو تحریم‌ها بگیرد لازم است از جمله کارهایی که باید دولت اکنون انجام دهد گرفتن تضمین کتبی از رئیس جمهور آمریکا و اتحادیه اروپا در مورد لغو تحریم‌هاست.

وی ادامه داد: این در حالی است که تاکنون هیچ اقدامی نشده و اکنون سانتریفیوژ‌ها در نطنز در حال جمع‌آوری است و مهمتر از گفتن شعار مرگ بر آمریکا این است که سخنان رهبری انقلاب زمین نماند و دولت تا گرفتن تضمین کتبی اقدامی نکند.

نماینده تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر تصریح کرد: صبح به آقایی این موضوع را گفتم، وی در پاسخ بنده اعلام کرد آنها نزد مقام معظم رهبری رفته‌اند و ایشان این امر را پذیرفتند، اکنون این بازی باید تمام شود زیرا رهبری انقلاب یک مطلبی را علنا اعلام می‌کند و بعد آنها می‌گویند حضوری صحبت کردند و آقا پذیرفته است.

ابوترابی‌فرد در پاسخ به رسایی اظهار کرد: در مورد تذکر اول شما براساس آیین‌نامه عمل کردیم و با رأی نمایندگان گزارش را به کمیسیون برنامه ارجاع دادیم.

وی تأکید کرد: در مورد تذکر دوم نیز همانطور که اعلام کردید بنده وقت محدودی دارم اما به دلیل مناسبت اربعین، موضوع جانباختگان منا مهم بود که از سوی نمایندگان تسلیتی را اعلام کنم.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «انتقاد رسایی از جمع آوری سانتریفیوژها؛ این بازی را تمام کنید» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات
X