ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

انتقاد رسایی از جمع آوری سانتریفیوژها؛ این بازی را تمام کنید

انتقاد رسایی از جمع آوری سانتریفیوژها؛ این بازی را تمام کنید

باشگاه خبرنگاران/ نماینده تهران طی تذکری از جمع آوری سانتریفیوژ‌های نطنز قبل از دریافت تضمین کتبی از سوی آمریکا و اتحادیه اروپا انتقاد کرد.

حمید رسایی نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در صحن علنی امروز (سه‌شنبه 12 آبان ماه) طی تذکری خطاب به ابوترابی ‌فرد اظهار کرد: طبق آیین‌نامه داخلی مجلس بنده حق دارم تذکر بدهم و نباید قبل از آن اعلام کنم که در مورد چه چیزی می‌خواهم صحبت کنم، اگر سخنان بنده در دستور نبود شما می‌توانید تریبون را قطع کنید.

وی ادامه داد: اکنون قانون برنامه پنجم توسعه در حال اجراست و هرکسی می تواند طرح و پیشنهادی داشته باشد و آن را به مجلس ارائه دهد و بعد از سخنان مخالفان و موافقان در مورد آن از موضوع می‌توان رد شد و دلیلی ندارد که شما جلوی بیان آن را بگیرید.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون اصل نود مجلس خطاب به ابوترابی‌فرد تأکید کرد: طبق آیین‌نامه داخلی مجلس، ریاست جلسه تنها می‌تواند یک ربع در مورد مسائل مهم صحبت کند اما شما نیم ساعت صحبت کردید و لازم است دراین ایام مهم شما و آن دو نفر دیگر که ریاست مجلس را به عهده دارید تریبون مجلس باشید.

وی با بیان اینکه بند اول فرمایش مقام معظم رهبری لغو تحریم‌ها در مذاکرات بود، گفت: به دلیل آنکه برجام نتوانست ضمانت کافی را در مورد لغو تحریم‌ها بگیرد لازم است از جمله کارهایی که باید دولت اکنون انجام دهد گرفتن تضمین کتبی از رئیس جمهور آمریکا و اتحادیه اروپا در مورد لغو تحریم‌هاست.

وی ادامه داد: این در حالی است که تاکنون هیچ اقدامی نشده و اکنون سانتریفیوژ‌ها در نطنز در حال جمع‌آوری است و مهمتر از گفتن شعار مرگ بر آمریکا این است که سخنان رهبری انقلاب زمین نماند و دولت تا گرفتن تضمین کتبی اقدامی نکند.

نماینده تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر تصریح کرد: صبح به آقایی این موضوع را گفتم، وی در پاسخ بنده اعلام کرد آنها نزد مقام معظم رهبری رفته‌اند و ایشان این امر را پذیرفتند، اکنون این بازی باید تمام شود زیرا رهبری انقلاب یک مطلبی را علنا اعلام می‌کند و بعد آنها می‌گویند حضوری صحبت کردند و آقا پذیرفته است.

ابوترابی‌فرد در پاسخ به رسایی اظهار کرد: در مورد تذکر اول شما براساس آیین‌نامه عمل کردیم و با رأی نمایندگان گزارش را به کمیسیون برنامه ارجاع دادیم.

وی تأکید کرد: در مورد تذکر دوم نیز همانطور که اعلام کردید بنده وقت محدودی دارم اما به دلیل مناسبت اربعین، موضوع جانباختگان منا مهم بود که از سوی نمایندگان تسلیتی را اعلام کنم.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده