ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

تدریس دانشجو معلم‌ ها در مقطع ابتدایی

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه سال گذشته 230 میلیارد ریال برای هوشمندسازی مدارس هزینه شد، گفت: امسال هم 700 میلیارد ریال به تجهیز و هوشمندسازی مدارس اختصاص یافته است. خبرگزاری ایسنا: معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه سال گذشته 230 میلیارد ریال برای هوشمندسازی مدارس هزینه شد، گفت: امسال هم 700 میلیارد ریال به تجهیز و هوشمندسازی مدارس اختصاص یافته است.

وی اظهار کرد: از سال تحصیلی جدید دانشجومعلمان دانشگاه فرهنگیان که شیوه نوین ارزشیابی کیفی توصیفی را فرا گرفته‌اند کلاس‌های درس ابتدایی را اداره می کنند.

وی گفت: 12 هزار و 400 دانشجو معلم با فراگیری این شیوه تدریس، دانش آموزان را به صورت مستمر در طول سال ارزیابی و موانع و اختلالات یادگیری را به والدین و کارشناسان آموزشی گزارش می‌کنند .

دیمه‌ور افزود: برای نخستین بار ردیف خاص با موضوع توسعه کمی و کیفی دوره‌های پیش دبستانی با اعتبار 500 میلیارد ریال در بودجه سال 95 پیش بینی شده است و با بهره برداری از این بودجه طرح انطباق زبان نوآموزان با زبان فارسی و یادگیری موثر در مناطق محروم، مرزی و دوزبانه اجرا خواهد شد.

وی گفت : در سال تحصیلی پیش رو، جمعیت مدارس ابتدایی با افزایش 60 هزار نفری به حدود هفت میلیون و 540 هزار نفر افزایش می‌یابد که برای اجرای طرح نوین آموزشی 380 هزار معلم در مدارس دولتی و 40 هزار مربی در پیش‌دبستانی‌های بخش خصوصی وظیفه آموزش را برعهده خواهند داشت.

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش، دو دوره‌ای شدن مقطع ابتدایی را در 60 درصد مدارس با جمعیت بیش از 200 نفر از جمله طرح‌های کیفی سازی آموزش و پرورش دانست و افزود: علی‌رغم کمبود 20 هزار کلاس درس در مقطع ابتدایی در دو سال گذشته 70 هزار کودک بازمانده از تحصیل در مناطق محروم و مرزی جذب تحصیل شده‌اند و پوشش تحصیلی ابتدایی در کشور به 98.6 درصد رسیده است.

[ منبع این خبر سایت برترین ها-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت برترین ها-اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده