ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

مشکلات تئاتر کرج بررسی می‌شود

مشکلات تئاتر کرج بررسی می‌شود

مهر/ برگزاری جشنواره استانی تئاتر البرز مشکلات تئاتر کرج را اِسکن کرده و در اختیار مسئولان می‌گذارد بلکه گره‌ای از کلاف سردرگُم هنر، به ویژه تئاتر در کرج با ظرفیت‌های فراوان باز شود.
 دو روز از جشنواره تئاتر استانی البرز می گذرد و سیل اعتراض تماشاگران به پلاتو «حیاتی مهر» به راه افتاده است. نبود صندلی کافی و گرمای سالن صدای تماشاگران را در آورده است و برخی از کارگردانانی که آثارشان در جشنواره در حال اجرا است از نبود امکاناتی چون نور و سیستم صوت در رنج و عذاب هستند.
این خصوص با مدیر پلاتوی «حیاتی مهر» که خود عضو هیئت اجرایی انجمن هنرهای نمایشی استان است گفتگویی ترتیب داده است.
علی شهبازی با اشاره به اینکه در هر شرایطی حق با مخاطب و هنرمندان به ویژه کارگردانان شرکت کننده در این جشنواره است، می گوید: ستاد برگزاری موظف به تامین شرایط اولیه برای مخاطبان و هنرمندان است.

وی در ادامه می افزاید: با وجود نبود امکانات کافی همه اعضای ستاد برگزاری جشنواره تلاش خود را برای ایجاد شرایط مطلوب و مناسب در پلاتو حیاتی مهر انجام دادند.

عضو هئیت انجمن هنرهای نمایشی استان البرز خاطرشان می کند: در پلاتوی «حیاتی مهر» سیستم تهویه و خنک کننده هوا وجود دارد ولی برخی از کارگردانان از سیستم نور بیشتر استفاده می کنند و همین امر گرمای هوا را تشدید می کند و همچنین برپایی دکورهای خاص از سوی طراحان دکور باعث شده است فضای پلاتو را اشغال می کند.

هنرمندان تئاتر با وجود کمبود امکانات صحنه را ترک نمی کنند

شهبازی می گوید: تلاش های مدیرکل اداره ارشاد اسلامی البرز و مسئولان این اداره باعث شده است برای تجهیز سالن ها و ساخت پلاتوی جدید اعتبار تخصیص داده شود امیدواریم بخش عمده ای از مشکلات تا سال آینده مرتفع شود.

وی می افزاید: سازمان فرهنگی - ورزشی شهرداری کرج به نوعی پدر معنوی و مالی هنرمندان تئاتر در شهرستان کرج شده است به طوری که در سال گذشته به همت همین سازمان نمایش شیرین به روایت امروز را در جشنواره تئاتر بین المللی تئاتر فجر در سالن سنگلچ به روی صحنه بردیم.

این کارگردان تئاتر البرز می گوید: در سال جاری با حمایت سازمان فرهنگی – ورزشی شهرداری کرج نمایش جدید با نام «یک ادم معمولی درست مثل بقیه» به نویسندگی علی کوچکی و کارگردانی علی شهبازی برای اجرای عموم در کرج و تهران آماده می شود.

شهبازی می گوید: امیدواریم هنر به ویژه تئاتر در البرز و کرج مورد حمایت دیگر سازمان ها قرار گیرد.

وی در پایان می افزاید: مدیران فرهنگی باید بر خود ببالنند چرا که هنرمندان با وجود کمبودها صحنه را خالی نکرده و برای سربلندی استان تازه تاسیس البرز افتخار آفرینی می کنند.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده