ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

مدیر شبکه سحر: مبنای راه اندازی این شبکه تبلیغ زندگی ایرانی و اسلامی است

مدیر شبکه سحر: مبنای راه اندازی این شبکه تبلیغ زندگی ایرانی و اسلامی است

فارس/ مدیر شبکه تلویزیونی سحر گفت: مبنای راه اندازی شبکه سحر و توسعه آن این است که سبک زندگی ایرانی و اسلامی را تبلیغ کنیم و به جای تبلیغ سبک زندگی غربی بیاییم و گفتمان انقلاب اسلامی را مطرح کنیم.
«علیرضا سلیمانی زاده» مدیر شبکه سحر در در پاسخ به این سوال که بیشترین مخاطبین شبکه جهانی سحر از کدام کشورها هستند،‌گفت:‌ اردو زبانان یکی از کشورهایی هستند که بیشترین تعداد مخاطبین را از آنها داریم.
وی ادامه داد:‌به دلیل اینکه قریب به هفتصد میلیون نفر اردو زبان در سراسر کشور داریم و همچنین در حوزه زبان فرانسه نیز نه تنها کشور فرانسه،‌بلژیک و ... را پوشش می‌دهیم،‌بلکه بخش زیادی از افریقا توسط ماهواره نایل ست و از طریق وب سایت اینترنتی ما تحت پوشش هستند.
سلیمان زاده در ادامه افزود:‌خیلی از کشورهای افریقای غربی،مرکزی و شمالی به این دلیل که از مستعمرات فرانسه بودند، بیشتر از سیمای فرانسوی شبکه سحر استفاده می‌کنند که آنها نیز بالغ بر چهارصد میلیون نفر از فرانسه زبان‌ها را تشکیل می‌دهند.
وی در ادامه بیان داشت:‌ شبکه سحر در حوزه‌های دیگر نیز مخاطبان خود را دارد، مثل سیمای کردی که حدود چهل میلیون کرد نشین در مناطق، نه میلیون آذری زبان در سراسر کشور و همچنین بالغ بر بیست میلیون آذری زبان در خارج از کشور، هشت میلیون مخاطب داخل کشور بوسنی و چهل و چهار میلیون بوسنی زبان به صورت بالقوه می‌توانند مخاطب سیمای مختلف شبکه سحر باشند.
مدیر شبکه سحر افزود:‌ البته همه اینها منوط به این است که ما بتوانیم ظرفیت سیگنال رسانی در سازمان را تقویت کنیم که سایت اینترنتی مان این موضوع را تا حدودی جبران کرده است و برنامه‌هایمان را نیز ارتقا داده تا پخش مان را به فرمت اچ دی ارتقاء دهیم.
وی درباره اصلی ترین نیازی که باعث بیست و چهار ساعته شدن سیمای اردوی شبکه سحر شد نیز بیان داشت: ما با پراکندگی مخاطبان در سراسر دنیا مواجه بودیم و نمی‌توانستیم روی ساعت پیک مخاطبانمان حساب کنیم،‌چراکه مخاطبان بسیار اردو زبان در اروپا،لندن و ... داریم که در مناطق پراکنده هستند و بر اساس همین موضوع باید برنامه‌های خود را به صورت بیست و چهار ساعته در اختیار این مخاطبین قرار می‌دادیم.
سلیمان زاده ادامه داد:‌مبنای راه اندازی شبکه سحر و توسعه آن این است که سبک زندگی ایرانی و اسلامی را تبلیغ کنیم و به جای تبلیغ سبک زندگی غربی بیاییم و گفتمان انقلاب اسلامی را مطرح کنیم. گفتمان انقلاب اسلامی درباره مسائل دینی،بین الملل ،خبرها و اطلاع رسانی هست که و حتی در برنامه‌های سرگرمی،مسابقه‌ها، کودک،‌نمایشی و ... سبک زندگی جریان دارد.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده