ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

پیشخوان «گستاخی‌»های سیاسی یک شاعر منتشر می‌شود

پیشخوان/ «گستاخی‌»های سیاسی یک شاعر منتشر می‌شود

فارس/ مسعود یوسف پور از شاعران کشورمان خبر از چاپ جدیدترین کتابش با نام«گستاخی» داد.
مسعود یوسف پور از شاعران کشورمان در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات فارس، خبر از چاپ جدیدترین کتابش با نام«گستاخی» داد و گفت: این کتاب اشعاری در موضوعات غرب ستیزی، داعش، وحدت، شهدا، مذاکرات، حجاب و نماز دارد.

وی افزود: در مقدمه کتاب یک بیت کنایه آمیز از عطارنیشابوری آمده:

مترس از شاه و گستاخی کن آخر
بباطن باش و بگذر تو ز ظاهر

و این کتاب شامل پنجاه غزل، یک مثنوی پیرامون غزه و یک چهارپاره در مورد فلسطین و غزه است.

این شاعر درباره موضوع دیگر اشعار کتاب اظهار داشت: شهدای غواص، نامه مقام معظم رهبری به جوانان اروپا، تشیع انگلیسی و شهدا هم موضوع تعدادی دیگر از اشعار کتاب است البته هر یک میتواند جداگانه موضوع یک کتاب باشد.

یوسف پور درباره نام گذاری کتاب هم گفت: مقام معظم رهبری جمله‌ای دارند به این شرح که «بودند کسانی که گستاخی سیاسی داشتند. از علماء...داشتیم افرادی که در زمان شدت اختناق گستاخانه علیه دستگاه حرف می‌زدند، اما دور از آگاهی سیاسی. حرفهایی بی ضابطه...که هیچ هوشمندی را جلب نمیکند. کسانی هم بودند که آگاهی سیاسی داشتند اما گستاخی سیاسی نداشتند...این دو خصوصیت را باهم فقط شخص امام خمینی آن روز داشت.» من هم با توجه به این سخن نام کتاب را گستاخی گذاشتم که موضوع همه اشعار سیاسی است.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده