ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

رییس جمهوری ایتالیا: بستن مرزها به روی پناهجویان با ارزش های اروپا در تضاد است

رییس جمهوری ایتالیا: بستن مرزها به روی پناهجویان با ارزش های اروپا در تضاد است

ایرنا/ در پی تداوم بحران پناهجویان خارجی «سرجو ماتارلا» رییس جمهوری ایتالیا بستن مرزها به روی آنها را مغایر با ارزش های اروپا دانست.

رییس جمهوری ایتالیا روز شنبه در پیامی ویدیویی که در شبکه های تلویزیونی این کشور پخش شد، خواستار اعمال قوانین جدید در خصوص موضوع پناهندگی در اتحادیه اروپا شد و بستن مرزها را در تضاد با ارزش های این قاره دانست.
ماتارلا گفت: تصویر کودک سوری که در راه رسیدن به اروپا به همراه خانواد اش غرق شد، در تضاد با ارزش های اروپا و انسانیت است و بستن مرزها ارزش های تمدن ما را تکذیب می کند.
رییس جمهوری ایتالیا افزود: تلاش برای بستن مرزها در قبال ابعاد مهاجرتی بی سابقه که همواره وسیع تر می شود، یک توهم است. برای همین است که برخی از کشورهای بنیانگذار اتحادیه اروپا در این روزها از تمام کشورهای عضو خواستند تا اقدامی مشترک و موثر اتخاذ کنند.
وی افزود: تصور لغو پیمان شنگن و یا ایجاد سری 'آ' و 'ب' جهت تضمین بخشی از امنیت اروپا در صورت تهدیدات نیز یک توهم است. منطق اضطراری منجر به ضعیف تر شدن اروپا می شود. بحران ها نباید ما را فلج کنند. اروپا در بحران ها خود را ساخت و از طریق بحران ها است که دولتمردان روشن هدف رشد را دنبال کردند. از بحران ها نمی توان با دستور العمل های گذشته خارج شد.
این در حالی است که «آنگلا مرکل» صدراعظم آلمان در بحبوحه انتقال پناهجویان از مجارستان
به آلمان و اتریش تاکید کرد که برلین محدودیتی قانونی در پذیرش پناهجویان ندارد و اینکه آلمان به عنوان کشوری که از لحاظ اقتصادی سالم و قدرتمند است از توان اقدامات لازم برای تضمین برخوردی عادلانه با پناهجویان برخوردار است.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X