ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

بازار بخاری گازی از 175 تا 550 هزار تومان

بازار/ بخاری گازی از 175 تا 550 هزار تومان

خراسان/ کم کم فصل سرمای امسال آغاز و بازار بخاری ها نیز به تدریج گرم تر می شود. در کشور ما به دلیل فراوانی دسترسی به گاز شهری، بخاری های گازی طرفداران بیشتری نسبت به سایر بخاری ها دارند.هنگام خرید یک بخاری گازی می بایست به متناسب بودن قدرت حرارتی دستگاه با فضای محیط مورد نظر توجه داشته باشید.

قدرت بخاری ها برحسب کیلوکالری در ساعت (kcal/h) اندازه گیری می شود. به گزارش خراسان به نقل از اتحادیه لوازم خانگی مشهد، در حال حاضر این محصولات از 700 تا 12500 کیلوکالری و انواع شومینه نیز از 800 تا 3200 کیلوکالری در بازار موجود می باشد.

از سوی دیگر هنگام خرید یک بخاری گازی با دودکش، توجه به بازده انرژی نیز ضروری است. بازده انرژی در این وسایل گرمازا نسبت به میزان حرارت خارج شده از دودکش سنجیده می شود. بر این اساس، بازده این محصولات عموماً بین رده های C، D ، E و F قرار می گیرد.سایر ویژگی های قابل توجه این محصولات به شرح زیر می باشد:

ترموکوپل: این قطعه به منظور قطع خودکار جریان گاز در صورت خاموش شدن تصادفی شعله بخاری در بخاری ها استفاده می شود. 

سیستم کنترل اکسیژن محیط(ODS): در بخاری های دارای این وسیله، چنانچه به هر دلیلی خروج گاز مونواکسیدکربن از بخاری با مشکل مواجه شود و اکسیژن موجود در محیط به کمتر از حدّ استاندارد برسد، این حسگر، بخاری را به صورت اتوماتیک خاموش خواهد کرد.

گاورنر (Governor): این قطعه وظیفه تنظیم فشار گاز ورودی به بخاری را بر عهده دارد و از خاموش شدن دستگاه در زمان تغییر فشار گاز جلوگیری می کند.همچنین در برخی بخاری ها مانند شومینه ها و نیز بخاری های بدون دودکش، از سرامیک به منظورهدایت گرما به سمت روبه روی بخاری، استفاده می شود.به گزارش اتحادیه لوازم خانگی مشهد، هم اینک قیمت انواع بخاری های با دودکش بین 185 تا 290 هزار تومان است. بخاری های بدون دودکش (بسته به این که دارای سرامیک و یا شیشه باشند) از 175 تا 250 هزار تومان قیمت دارند. شومینه ها نیز از 300 تا 550 هزار تومان در بازار به فروش می رسند.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X