ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

ناصر ایمانی: مواضع اصلاح طلبان نسبت به روحانی تندتر می شود

ناصر ایمانی: مواضع اصلاح طلبان نسبت به روحانی تندتر می شود

آریا/ ناصر ایمانی ،تحلیل گر مسائل سیاسی در گفتگو با خبرگزاری آریا در واکنش به اظهارات اخیر سعید حجاریان درباره عدم ورود حسن روحانی به حل مسائل در حوزه سیاست داخلی ،گفت:اظهارات سعید حجاریان حرف تازه ای نیست به این معنا که از دو سال پیش که آقای روحانی کارش را شروع کرده اصلاح طلبان مواضع خاصی نسبت به دولت آقای روحانی گرفتند درهمان زمان خیلی ها این تحلیل را داشتند که در مجموع اصلاح طلبان ایشان را نسبت به گزینه های دیگری که کاندیدا بودند قطعا ترجیح می دهند و دولت ایشان را برای خود فرصتی می دادند که می تواند دوران گذار خوبی برای آنها باشد درحالی که قطعا دولت مطلوب آنها نیست .

وی ادامه داد:اصلاح طلبان در این مدت سیاست توام با سکوت را در پیش گرفته اند چراکه نه می خواستند دولت آقای روحانی را تایید کنند و نه اینکه می خواستند به طور کلی آن را رد کنند عمدتا این موضوع از ابتدا هم مطرح بود که این ماه عسل تا زمانی طول می کشد که مساله توافق هسته ای به یک جایی برسد از آن زمان به بعد مواضع اصلاح طلبان نسبت به روحانی شفاف تر خواهد شد . این اتفاقی است که الان افتاده است یعنی آنها منتظر بودند آقای روحانی گام اصلی خودش را که توافق هسته ای بود و از ابتدا دولتش را براین اساس تنظیم کرده بود ،پیش ببرد به همین دلیل از خواسته های خود در بخش های دیگر کوتاه امده بودند تا بتوانند سیاست هسته ای را به یک جایی برسانند که اینگونه هم شد لذا از حالا به بعد موضع اصلاح طلبان نسبت به دولت روحانی شفاف تر خواهد شد چراکه عمده انتظارات اصلاح طلبان در عرصه سیاست داخلی است و همین مساله موجب می شود مواضع این طیف نسبت به روحانی تندتر و شفاف تر شود.

ایمانی اظهار داشت:آقای روحانی اساسا در عرصه سیاست داخلی خیلی قدرت مانور ندارد و با موانع زیادی مواجه است ایشان در این حوزه دو مانع عمده دارد یکی تمایلات خود آقای روحانی است چراکه ایشان مثل اصلاح طلبان فکر نمی کند و سابقه سیاسی آقای روحانی به گونه ای نیست که بخواهد در عرصه سیاست داخلی گام های جدی بردارد. وی ادامه داد:مشکل دوم آقای روحانی این است که اگر بخواهد گام های مهمی در عرصه سیاست داخلی بردارد با موانع نهادهای دیگر و نیروهای سیاسی جامعه چون اصولگرایان مواجه می شود که خیلی موافق حرکتهای خاصی از سوی دولت نیستند و اجازه مانور جدی به آقای روحانی نمی دهند این مساله آغاز افتراقی می شود بین دولت آقای روحانی و اصلاح طلبان که این افتراق و چالش میان دولت و اصلاح طلبان بیشتر می شود.

این چهره اصولگرا گفت:آقای روحانی تمایلی ندارد آنچنان که اصلاح طلبان انتظار دارند اقداماتی در سیاست داخلی انجام دهد چراکه ایشان ذاتا یک اصلاح طلب نیست و تفاوت زیادی بین اقای روحانی و خاتمی است. ایمانی همچنین استعفای روحانی را بعید دانست و خاطرنشان کرد:طرح موضوع استعفای روحانی نوعی تهدید است وگرنه بنده احساس نمی کنم ایشان چنین کاری انجام دهد . وی درباره نقش روحانی در کاهش رد صلاحیت ها نیز گفت:درخصوص رد صلاحیت ها آقای روحانی اگرچه به دنبال بهبود شرایط فعلی هستند و راضی به اقدامات فعلی شورای نگهبان نیستند اما آنچیزی که در ذهن اصلاح طلبان است خیلی با چیزی که الان انجام می شود فاصله دارد لذا باید فاصله ها را نگاه کرد.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X