ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

وزارت ورزش توجه ویژه به درآمدزایی دارد اقتصاد مقاومتی سرلوحه تمام فعالیتهای این وزارتخانه

به گزارش ایرنا، مناف هاشمی روز جمعه در نشست مسئولان آموزش و منابع انسانی ادارات کل ورزش و جوانان کشور در مشهد افزود: یکی از موضوعات مغفول مانده توجه به نیروی انسانی است که امیدواریم با برنامه ریزی صورت گرفته توانمندی خود و رضایتمندی مخاطبین را در این زمینه افزایش دهیم.
وی با بیان اینکه زیرساخت تمام فعالیت ها منابع انسانی است اظهار کرد: باید با یک برنامه ریزی صحیح زمینه را برای شکوفایی منابع انسانی بیش از گذشته فراهم کنیم.
وی گفت: در همین راستا مدل ‌های آموزش، راه ‌کار‌های توانمند سازی و سایر روش ‌هایی که در این نشست مطرح خواهد شد باید در استان ‌ها اجرایی شود.
هاشمی با بیان اینکه باید رویکرد اقتصاد مقاومتی در تمام حوزه ها حاکم شود، خاطر نشان کرد: در اولین مرحله باید بتوانیم به منابع خود اتکا کنیم و به منابع دولت و نفت احتیاجی نداشته باشیم هرچند این امر تاکنون محقق نشده است.
وی افزود: باید به در آمدزایی توجه کنیم نه به این معنا که کار اقتصادی انجام دهیم بلکه به پیشبرد اهداف میدانی، عمرانی و انجام امور مربوط به ورزش و جوانان در استان‌ ها توجه نمائیم.
وی ادامه داد: بخش‌ ها و حوزه ‌های مختلف در قانون و آیین‌ نامه ‌های ابلاغی به ادارات کل استانی در نظر گرفته شده تا بتوانند از این طریق درآمد زایی کنند.
معاون توسعه منابع و پشتیبانی وزارت ورزش و جوانان گفت: با تمام سختی‌ هایی که دولت در 2 سال گذشته داشته است باز هم رشد خوبی را در عرصه ورزش و جوانان شاهد بوده ‌ایم زیرا این ظرفیت در ورزش و جوانان وجود دارد که بدون اتکا به منابع دولتی رو به جلو گام برداشته شود.
وی افزود: برای سال جاری برنامه ‌های کاربردی در نظر گرفته شده که باید با همکاری ادارات کل استانی اجرایی شود.
وی اظهار کرد: در راستای افزایش کیفیت و توانمندی نیروی انسانی وزارت ورزش و جوانان، سرانه آموزش در این وزارتخانه افزایش یافته است.
هاشمی با تاکید براینکه برای ایجاد تحول نیاز به نیروی انسانی با نشاط و با انگیزه داریم گفت: باید در استان ‌ها به شکل مستقل آسیب شناسی در زمینه ‌های مختلف منابع انسانی صورت گیرد تا برای آن تصمیمات و برنامه‌ هایی در نظر گرفته شده و زمینه مناسب برای ایجاد حرکت و انگیزه در بدنه وزارتخانه فراهم شود.
وی ادامه داد: عمر وزارت ورزش و جوانان 5 سال است و تجربه بسیاری از وزارتخانه ‌ها در جذب اعتبارات و بودجه را ندارد هرچند در تلاش هستیم که مقدار دریافتی اعتبارات را افزایش دهیم اما برای رسیدن به این هدف باید در مجموعه استان‌ ها تغییراتی ایجاد کنیم که مدیران و مسئولان و نمایندگان مجلس بیش از گذشته به این حوزه توجه کنند.
7498/ 6053

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-ورزشی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-ورزشی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده