ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

امنیت 24 اسمارت فون اندرویدی چینی از قبل به بدافزار آلوده هستند

امنیت/ 24 اسمارت فون اندرویدی چینی از قبل به بدافزار آلوده هستند

شهر سخت افزار/ طبق یافته های پژوهشگران موسسه امنیتی G DATA، بر روی شمار زیادی از اسمارت فون های اندرویدی پر فروش چینی، از قبل بدافزار نصب شده است. در میان نام سازندگان اسمارت فون های آلوده به بدافزار نه تنها برندهای متفرقه چینی، بلکه سازندگان مشهوری نظیر هواوی و لنوو نیز به چشم می خورند.

پژوهشگران G DATA زمانی به این موضوع تمایل پیدا می کنند که سال 2014 بر روی اسمارت فون Star N9500 بدافزار از پیش نصب شده پیدا کنند. پس از آن، این تیم از موارد مشابه ای با مدل های Star N8000 و IceFox Razor پرده بر می دارند.

اکنون این تیم لیستی متشکل از 28 اسمارت فون را اعلام داشته اند که همگی از پیش بر روی آنها بدافزار هایی نصب شده است. در این لیست Xiaomi MI3 ،Huawei G510 ،Lenovo S860 ،Alps A24 ،Alps 809T ،Alps H9001 ،Alps 2206 ،Alps PrimuxZeta ،Alps N3 ،Alps ZP100 ،Alps 709 ،Alps GQ2002 ،Alps N9389 ،Andorid P8 ،ConCorde SmartPhone6500 ،DJC touchtalk ،ITOUCH ،NoName S806i ،SESONN N9500 ،SESONN P8 و Xido X1111 جای گرفته اند.

تمامی مدل های مذکور به جز ConCorde (که به ادعای سازنده آن در مجارستان تولید می شود)، مابقی همگی در چین تولید می شوند. اما چرا یافتن ارتباطی میان چینی ها با این ماجرا تا این حد اهمیت دارد؟ پژوهشگران G DATA بر این باورند که دست دیگری در این ماجرا نقش دارد.

"افزون بر درآمدهایی که با افزایش فروش کسب می کنند، آنها می کوشند تا با سرقت اطلاعات کاربر و نمایش اجباری تبلغات، درآمد بیشتری کسب کنند."

این پژوهشگران کاملاً مطمئن هستند خود سازندگان دست به چنین ریسک خطرناکی که می تواند به بدنامی آنها منجر می شود، نمی زنند. بنابراین دست های پنهایی می توانند پشت ماجرا باشند.

طبق یافته های G DATA، بدافزارها در پشت نرم افزارهای معمولی از پیش نصب شده مخفی شده اند و از آنجایی که بطور مستقیم به تعامل با کاربر نمی پردازند، به ندرت تشخیص داده می شوند. حتی اگر این بدافزارها تشخیص نیز داده شوند، از آنجایی که بخشی از firmware هستند در بسیاری مواقع قابل حذف نیستند و تنها راه نصب کامل firmware است. این پژوهشگران هشدار داده اند که بدافزاهای یافت شده قادر به سرقت اطلاعات شخصی کاربران و حتی ارسال آنها از طریق اینترنت برای خرابکاران هستند.

به گفته G DATA، بدافزارهای یافت شده از نظر طراحی خیلی قوی و حرفه ای نیستند و این امکان وجود دارد که خرابکارهای ثانویه ای آنها را برای مقاصد خود به خدمت گیرند.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده