ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

نقدی بر رواج جملات زیبا و پرتکرار اما نادرست در جامعه

نقدی بر رواج جملات زیبا و پرتکرار اما نادرست در جامعه

خراسان/ «قبل از این که بخواهی درباره من و زندگی من قضاوت کنی، کفش های مرا بپوش و در راه من قدم بزن»، «تو انسانِ موفقی هستی که به هر آنچه اراده کنی، دست می یابی»، «مرا همان گونه که هستم بپذیر و دوست داشته باش»، «این وبلاگ، پیج یا اکانت، حریم خصوصی من است؛ لطفا حریم مرا رعایت کن» و... این جمله ها برایتان آشنا نیست؟

روزانه چند بار و به چند بهانه، از زبان چند نفر این جملاتِ خوش آب و رنگ و زیبا را می شنوید و می بینید و می خوانید؟ روزانه چند مرتبه این نظریات و جملات مشابه، از سوی دوست و همکار و آشنا برایتان ارسال می شود و برای دیگران ارسال می کنید؟ هیچ وقت بی طرف و بی غرض نشسته اید به پایه، اساس و مبنای این جملات که از فرطِ تکرار، بدیهی شده است، فکر کنید؟ هیچ وقت به درستی این جملات یا حداقل شرایطِ کاربردشان شک کرده اید؟ هیچ وقت این جملات را با قرار دادن در جای خالیِ مثال ها و ماجراهای گوناگون، راستی آزمایی کرده اید؟ تا به حال این زحمت را به خودتان داده اید که به چرایی و چگونگی شکل گرفتن و رواجِ این جملاتِ پرادعای پرطمطراق، فکر کنید؟ اگر هنوز به واسطه تاثیر رسانه های قدرتمند، منفعل نشده اید و درست و نادرستی محتوایی که در معرض آن هستید و دیگران را در معرضش قرار می دهید، برایتان مهم است، امروز با ما همراه باشید تا به بررسی پرتکرارترین، پرطرفدارترین و سطحی ترین نظریات سال های اخیرِ جامعه بپردازیم و بالاخره یک بار برای همیشه تکلیفمان را با آن روشن کنیم.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده