ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

پارس مدعی شد: پشت پرده ای از خرابکاری آمریکاییها در بزرگترین پروژه صنعتی کشور

پارس مدعی شد: پشت پرده ای از خرابکاری آمریکاییها در بزرگترین پروژه صنعتی کشور

پارس/ حجم خرابکاری های صنعتی در این سالهای اخیر خیلی روند رو به تزایدی به خود گرفته و تنها محدود به ویروس اکستاکس نت نمی شود به طوری که علی رغم وعده های کشورهای غربی برای کمک به فن آوری هسته ای در برجام همچنان به توطئه علیه این صنعت پیشرفته در ایران می پردازند.
به گزارش پارس، خرابکاری ها در چند مدل انجام می شود. در مدل اول، خرید تجهیزات از دلال ها، سرویس های امنیتی معاند نفوذ می کنند و دستگاه را آلوده می کنند. مدل دیگر خرابکاری که خیلی خطرناک است این است که نشان می دهد خرابکاری برای خود کارخانه سازنده است. این مدل خرابکاری ها در سانتریفیوژها خیلی اثر دارد به دلیل چرخش زیاد و توازنی که باید در آنها رعایت شود.
در این حالت است که بخاطر دور حرکت و توازن و تعادل در چرخش داخلی اگر روتور و اجزای دیگر آسیب ببیند،احتمال کرش و تصادم زیاد است و حالت انفجار هم ایجاد شود و یک ابشار 164 تایی را از بین ببرد.
به عبارت دیگر به علت از دور خارج شدن با توجه به سرعت زیاد به دیوار برخورد می کند و خسارت به بار می اورد. حتی در برخی موارد دیده شده که کارخانه های چینی هم که تجهیزات از آنها خریداری شده، قصد خرابکاری داشته اند.
درخصوص تجهیزات، می توان به دستکاری در تجهیزات فرآیندی که قرار بود در صنعت به کار گرفته شود اشاره داشت به عنوان مثال خرابکاری در دستگاه اسپکترومتر گاما از جمله این موارد می باشد.
یکی از اقدامات راهبردی در صنعت هسته ای، اکتشاف مواد اولیه (اورانیوم) چرخه سوخت بوده که از دیر باز سرویس های اطلاعاتی بیگانه با تمام توان و امکانات و بکار گیری روش های مختلف از جمله تحمیل تحریم در این حوزه فعالیت داشته اند.
در همین راستا خرابکاری در دستگاه اسپکترومتر گاما با هدف عدم کارکرد صحیح و نمایش اشتباه گامای اندازه گیری شده در فعالیت های اکتشافی برای تشخیص میزان اورانیوم معادن زیر زمینی (اندازه گیری دقیق اشعه گاما جهت شناسایی لایه های اکتیو) از طریق جمع آوری و اطلاع از نیازمندی سازمان به این دستگاه و عدم آگاهی پیمانکار به گونه ای برنامه ریزی گردید تا تجهیزات خرابکاری شده در فرآیند خریداری قرار گرفته و به کشور منتقل گردد.
در این فرآیند پس از جدا سازی قسمت های مختلف دستگاه مذکور، مشخص گردید بخش هایی از مدار الکترونیکی به صورت انحرافی دستکاری و لحیم کاری شده که انرژی طیف مربوط به اندازه گیری تشعشعات گامای مواد رادیو اکتیو توسط نرم افزار به طور صحیح نمایش داده نمی شود.
با توجه به پیچیدگی خرابکاری مذکور و وجود موارد متعدد مشابه، مشخص گردید این اقدام توسط سرویس اطلاعاتی آمریکا با همکاری کارخانه سازنده عملیاتی گردیده که به مدد الطاف الهی قبل از بهره برداری و ایجاد هرگونه اخلال احتمالی، مورد شناسایی قرار گرفت.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده