ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

وضعیت تاسف بار خدمتکاران زن در عربستان

وضعیت تاسف بار خدمتکاران زن در عربستان

العالم/ - خدمتکاران و کارگران زن مغربی در عربستان تحت انواع ظلم و شکنجه از سوی کارفرمایان خود هستند که در کشورهای حوزه خلیج فارس "کفیل" نامیده می‌شود.

خدمتکاران مغربی در عربستان از کمترین حقوق خود به عنوان یک انسان بی بهره اند و در حالی که شرایط بسیار سخت کاری را تحمل می کنند و در صورت اقدام برای شکایت و مطالبه حقوق خود با حکم حبس روبرو می شوند.
سایت خبری "هسپرس" با روایت حال چند نفر از این خدمتکاران به بررسی وضعیت رقت بار آنها پرداخته است.
یکی از این زنان "منا" 30 ساله است که به دلیل تلاش برای شکایت علیه کفیل خود بیش از شش ماه بدون تفهیم اتهام و محاکمه در زندان زنان "القریات" در منطقه الجوف در شمال عربستان به سر می برد.
وی در یک فایل صوتی که برای یک شهروند مغربی فعال حقوق بشر فرستاده از سفارت و کنسولگری مغرب در ریاض می خواهد که پیگیر وضعیت او باشند.
در یک مورد دیگر، یک دختر جوان مغربی در منطقه شرقی عربستان در 6 ماه گذشته روزهای جهنمی را سپری کرده و هر روز از ساعت 6 صبح تا یک بامداد روز بعد کار کرده است به طوری که پاهای وی متورم شده است.
این در حالی است که وی در این مدت بر اساس توافقی که به ناچار با کفیل خود انجام داده، حقوقی دریافت نکرده و در وضعیت اجتماعی و روحی غیرقابل تحملی به سر برده است.
بدتر از همه اینها وی حق تماس گرفتن با خانواده خود در مغرب را نداشته است و کفیل وی در ازای بازگرداندن او به کشورش از وی طلب مبلغی پول کرده که در توان این خدمتکار بینوا نبوده است.
سرنوشت این دو زن شبیه سرنوشت بسیاری از دختران بینوایی است که به امید یافتن کار و نجات از فقر و محرومیت رهسپار دیار آل سعود می شوند.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده