ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

روایت پلیس از ۴۸ ساعت تعقیب سایه به سایه قاتلان طلافروش

روایت پلیس از ۴۸ ساعت تعقیب سایه به سایه قاتلان طلافروش

خراسان/ عاملان دستبرد مسلحانه و قتل طلافروش مشهدی با آماده کردن همه مقدمات و امکانات فرار، قصد داشتند پس از خداحافظی با اعضای خانواده خود، به شهرستان بندرانزلی گریخته و از مرزهای شمالی به خارج از کشور بگریزند که دقایقی قبل ازاین اقدام در محاصره پلیس گرفتار شدند و به دام افتادند.

رئیس پلیس آگاهی خراسان رضوی با تشریح جزئیاتی از عملیات پیچیده کارآگاهان برای دستگیری عاملان قتل طلافروش مشهدی و در گفت‌وگوی اختصاصی به خراسان گفت: حدود ساعت یازده صبح چهارشنبه گذشته بود که ماجرای دستبرد مسلحانه و قتل در ابتدای خیابان مفتح ۴ در کوی طلاب به پلیس گزارش شد و بلافاصله گروهی از کارآگاهان اداره جنایی به همراه قاضی ویژه قتل عمد عازم محل وقوع جنایت شدند.

سرهنگ کارآگاه حسین بیدمشکی افزود: در اولین مرحله از اقدامات پلیسی مشخص شد که سیستم دوربین مداربسته طلافروشی در مکانی نصب شده که از دید دزدان پنهان مانده است بنابراین بلافاصله فیلم ضبط شده با حضور قاضی سیدجواد حسینی داخل طلافروشی مورد بازبینی قرار گرفت و تصویری پوشیده از «دزدان قاتل» به دست آمد.

این در حالی بود که شاهدان عینی تعداد دزدان را ۳ نفر اعلام می‌کردند اما در تصاویر ضبط شده فقط ۲ جوان حضور داشتند. وی افزود: دقایقی بعد و بارصدهای اطلاعاتی مشخصاتی از خودروی پرایدی که سارقان با آن از محل گریخته بودند به دست آمد و بدین ترتیب گروه دیگری از کارآگاهان، تحقیقات خود را برای شناسایی مالک پراید آغاز کردند اما عملیات پلیسی زمانی به بن بست رسید که مشخص شد شماره پلاک خودرو جعلی است.

این مقام ارشد انتظامی تصریح کرد: ساعتی بعد گروه تخصصی و فنی در پلیس آگاهی به سرپرستی سرهنگ محمدرضا غلامی‌ثانی (رئیس اداره جنایی) تشکیل شد و قاضی ویژه قتل عمد نیز در کنار کارآگاهان قرار گرفت و بدین ترتیب فرماندهی این عملیات با بسیج نیروها و امکانات تخصصی از مرکز پلیس آگاهی آغاز شد. وی خاطرنشان کرد: شماره پلاک خودرو با سیستم‌های دقیق تخصصی مورد ارزیابی قرار گرفت و در نهایت مشخص شد که دزدان با رنگ سیاه شماره ۱۶ را به ۳۶ تغییر داده‌اند اگر چه خودروهای دیگری که مشخصات آن‌ها به خودروی مورد نظر نزدیک بود توسط گروه‌های عملیاتی که در سطح شهر پراکنده شده بودند مورد بررسی قرار گرفته بود اما هیچ گونه مشخصات دقیقی از مالک خودروی مذکور به دست نیامد در حالی که شب به نیمه نزدیک می‌شد مشخص شد که خودروی مذکور در تاریخ ‎94.7.17 خریداری شده است که در نهایت با استفاده از شگردهای اطلاعاتی آدرس مالک خودرو در منطقه شهرک شهید رجایی پیدا شد و گروهی از کارآگاهان در اطراف منزل مالک خودرو مستقر شدند.

این در حالی بود که سن ۲۷سال مالک خودرو با دزدان مسلح مطابقت داشت و از سوی دیگر بررسی‌ها نشان می‌داد وی ساعاتی قبل اقدام به خرید روکش صندلی پراید کرده است. جمع‌بندی این اطلاعات جای شبهه‌ای را باقی نگذاشت بنابراین کارآگاهان با صدور دستورات ویژه قضایی عملیات دستگیری مالک خودرو را در دستور کار قرار دادند. اما نتیجه عملیات و رصدهای اطلاعاتی در محل مشخص کرد که مالک خودرو در منزل حضور ندارد و طی روزهای گذشته نیز تردد بسیار کمی در محل داشته است. وی گفت: در همین لحظه یکی از گروه‌های عملیاتی که به محورهای مواصلاتی اعزام شده بودند از تردد پرایدی با مشخصات مذکور به سوی تربت حیدریه خبر داد.

با توجه به این که پدر مقتول نیز اصالتی از آن شهر داشت بلافاصله با دستوراتی که از سوی دادستان مشهد برای همکاری عوامل قضایی دیگر شهرها با کارآگاهان اداره جنایی صادر شده بود، عملیات به یکی از روستاهای تربت حیدریه کشیده شد. وی افزود: کارآگاهان پس از ساعتی جست‌وجو در پوشش‌های مختلف اطلاعاتی موفق شدند خودروی پرایدی را داخل یکی از منازل روستایی شناسایی کنند و بدین ترتیب مالک خودرو و همسرش در یک اقدام غافلگیرانه به دام افتادند اما در هنگام انتقال آن‌ها به مشهد مشخص شد که مالک خودرو نقشی در سرقت مسلحانه نداشته است.

این در حالی بود که ماسک‌های مورد استفاده سارقان از داخل خودرو کشف شده بود و آثار تغییر شماره‌های پلاک نیز هنوز وجود داشت. مالک خودرو در بازجویی‌ها عنوان کرد: خودرواش را یکی از همسایگانش که حامد نام دارد از یک هفته قبل به مبلغ روزی ۵۰ هزار تومان اجاره کرده است و شب چهارشنبه نیز خودرو را به او تحویل داده است. مالک خودرو در عین حال مدعی شد حامد را کاملاً نمی‌شناسد و از محل دقیق سکونت او نیز اطلاعی ندارد و تنها یک شماره تلفن در اختیار پلیس قرار داد که شماره مذکور نیز خاموش بود.

سرهنگ بیدمشکی ادامه داد: هنوز کارآگاهان وارد مشهد نشده بودند که گروه دیگر عملیاتی بررسی‌های خود را با پوشش‌های مختلف در نزدیکی محل سکونت مالک خودرو ادامه دادند تا این که ۴ جوان به نام‌های «حامد» شناسایی شدند و تنها مشخصات یک نفر با دزد طلافروشی مطابقت داشت. عملیات در همین نقطه متمرکز و مشخص شد که حامد با اجاره کردن پراید دیگری به سوی نیشابور رفته است و بدین ترتیب «دزدان» در منطقه نیشابور شناسایی و زیر چتر اطلاعاتی کارآگاهان قرار گرفتند تا این که رصدهای پلیس نشان داد آنان دوباره قصد بازگشت به مشهد را دارند. بنابراین عملیات در حالی وارد مرحله جدیدی شد که هنوز گروه فرماندهی و مقام قضایی در پلیس آگاهی مستقر بودند.

از سوی دیگر نیز تحقیقات بیانگر آن بود که همسر حامد در محل سکونت خود آرایشگاه زنانه دارد به همین دلیل افسران بانو نیز به گروه عملیاتی اضافه شدند تا این که اطلاعاتی به دست آمد که نشان می‌داد متهمان تحت تعقیب در یک مهمانپذیر ساکن شده‌اند و قصد عزیمت به خارج از کشور را دارند. اما اطلاعات پلیس از آرایشگاه زنانه بیانگر آن بود که متهمان ابتدا برای خداحافظی با همسرانشان قصد ورود به شهرک شهید رجایی را دارند به همین دلیل عملیات دستگیری آنان به تأخیر افتاد و همه گروه‌های عملیاتی صبح جمعه گذشته در اطراف منزل حامد استقرار یافتند.

این در حالی بود که از صبح جمعه نیز که قاضی حسینی در مرکز فرماندهی پلیس حضور داشت با دستور دادستان مشهد و انجام هماهنگی‌های لازم، قاضی «حیدری» (قاضی شعبه ۲۰۹ دادسرای مشهد) هم در محل عملیات دستگیری حضور یافت چرا که با توجه به مسلح بودن سارقان، احتمال درگیری مسلحانه وجود داشت و با صدور دستوراتی از سوی سردار امیری مقدم (فرمانده انتظامی خراسان رضوی) نیز گروه‌های عملیاتی به لباس‌های ضدگلوله مجهز شده بودند. سرهنگ کارآگاه بیدمشکی ادامه داد: عقربه‌های ساعت به ۱۱ صبح نزدیک می‌شد که گروه‌های اطلاعاتی خبر دادند متهمان در پمپ بنزین، سوختگیری کرده‌اند و با خرید غذا از رستوران در حال حرکت به سوی منزل هستند.

وی اضافه کرد: در همین حال مقام قضایی از کارآگاهان ما خواست عملیات دستگیری اندکی به تأخیر بیفتد تا متهمان در کمین نیروها قرار گیرند. دقایقی بعد وقتی حامد وارد آرایشگاه شد ناگهان دستبندهای قانون بر دستانش گره خورد و همسر او نیز توسط افسران خانم که داخل آرایشگاه حضور داشتند دستگیر شد. وی افزود: حامد که دیگر همه چیز را لو رفته می‌دید، گفت: همدستش داخل پرایدی نقره‌ای رنگ و در کوچه‌ای بالاتر حضور دارد اما وقتی کارآگاهان خودروی مذکور را محاصره کردند کسی داخل آن نبود، به همین خاطر آن‌ها به صورت پوششی منتظر ایستادند که چند دقیقه بعد علی (همدست متهم) به محض این که داخل پراید نشست، کارآگاهان نیز با صدور دستور قضایی کنار او قرار گرفتند و فرصت هر گونه عکس العملی را از وی سلب کردند. در بازرسی از داخل پراید ۲ قبضه سلاح و طلاها کشف شد و این گونه بود که متهمان اعتراف کردند چاقو و لباس‌های خودشان را سوزانده‌اند.

گزارش خراسان حاکی است: با دستگیری متهمان، قاضی حسینی نیز بلافاصله عازم اداره آگاهی شد و بدین ترتیب تحقیقات قضایی درباره این پرونده جنایی ادامه یافت. بنابراین گزارش، روز گذشته پزشکی قانونی مشهد نیز پس از انجام معاینات پزشکی، علت مرگ جوان ۳۴ ساله طلافروش را خونریزی شدید بر اثر اصابت شیء نوک تیز و برنده به قفسه سینه اعلام کرد.

سابقه خبر
چهارشنبه گذشته ۲ جوان که چهره خود را پوشانده بودند با دستبرد به یک طلافروشی در ابتدای خیابان مفتح ۴ مشهد، طلافروش ۳۴ ساله‌ای را با سلاح گرم تهدید کردند و سپس با ضربه کارد او را به قتل رساندند. دزدان مسلح با سرقت بیش از ۲ کیلوگرم طلا و با استفاده از یک دستگاه پراید سفید از محل گریختند.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده