ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

صداوسیما اجازه‌ تبلیغ سریال‌های شبکه نمایش خانگی را نمی‌دهد

صداوسیما اجازه‌ تبلیغ سریال‌های شبکه نمایش خانگی را نمی‌دهد

ایسنا/ در نشست سریال نمایش خانگی «شهرزاد» مطرح شد: صداوسیما، رسانه‌های خانگی را رقیب خود می‌داند، در حالی که این حوزه یک عرصه در کنار صداوسیما است و نه رقیب آن.
در این نشست که در غیاب حسن فتحی - کارگردان - و با حضور سرمایه‌گذاران سریال صبح امروز - شنبه - برگزار شد‌، همچنین بر لزوم توزیع منظم و به موقع قسمت‌های «شهرزاد» تاکید شد؛ معضلی که برخی سریال‌های شبکه نمایش خانگی با آن مواجه بوده‌اند و سلب اعتماد مخاطب از این شبکه را در مواردی موجب شده است.
سید محمد امامی از جمله سرمایه‌گذاران «شهرزاد» درباره پخش منظم و رسیدن به موقع قسمت‌های مختلف این سریال به دست مخاطبان شبکه نمایش خانگی اظهار کرد: در تاریخ 20 مهر اولین قسمت از این مجموعه را عرضه می‌کنیم. این اتفاق برای اولین بار رخ می‌دهد که قبل از توزیع سریال، ساخت و تولید آن به اتمام خواهد رسید. در نتیجه مشکلی برای توزیع نخواهیم داشت.

سید هادی رضوی، سرمایه‌گذار دیگر نیز در ادامه با اشاره به اینکه سریال «شهرزاد» می‌تواند پروژه‌ای صادراتی در حوزه فرهنگی باشد‌، یادآور شد: این سریال می‌تواند درخور فرهنگ مردم ما باشد‌.

او با انتقاد از سریال «تنهایی لیلا» که پیش از این از شبکه سه سیما به روی آنتن رفت، گفت: این سریال می‌خواهد فرهنگ را به مردم منتقل کند ولی همه چیز را مستقیم می‌خواهد به آنها بگوید، در حالی که این اصلا متناسب با فرهنگ مردم ما نیست.

وی افزود: مدیران دولتی با پول صدا و سیما سریال‌سازی می‌کنند و رسانه‌های شبکه نمایش خانگی را رقیب خود می‌دانند؛ در حالی که این حوزه هم یک عرصه در کنار صداوسیما است و نه رقیب آن.

این سرمایه‌گذار مجموعه‌ی «شهرزاد» همچنین یادآور شد: چند سالی است که می‌گویند چرا سریال‌های ترکیه‌ای در کشور ما مورد توجه قرار گرفته‌اند، خب این سریال‌ها عاشقانه‌ هستند و مردم کارهای عاشقانه دوست دارند؛ بنابراین تصمیم گرفتیم که سریال «شهرزاد» را بسازیم و عشق سالم و عشق فاسد را نشان دهیم و آنها را با هم مقایسه کنیم. اگر کار فاخر ساخته شود مردم به آن جذب می‌شوند به شرط اینکه ارکان خانواده زیر سوال نرود و رسالت فرهنگ یعنی همین.

رضوی همچنین تاکید کرد: ما باید به این نتیجه برسیم که شبکه نمایش خانگی رقیب صدا و سیما نیست بلکه شبکه‌ای است که می‌تواند اوقات خالی جوانان را پر کند. وقتی صدا و سیما اجازه نمی‌دهد که آثار نمایش خانگی در تلویزیون تبلیغ شود‌، چطور انتظار دارند که مخاطبان به سراغ آثار ترکیه‌ای و ماهواره‌ای نروند.

سید محمد امامی نیز در ادامه با اعلام اینکه رایت خارجی سریال «شهرزاد» را شرکت «اِی ام فیلم» در کشور آلمان با قرارداد مشترکی که بسته شده، خریده است، یادآور شد: قرار است این سریال به عنوان اثر مشترک ایران و آلمان عرضه شود و اولین کار رسانه‌ای است که حق پخش خارجی آن نیز فروخته می‌شود.

امامی درباره‌ی رایت و دانلود غیرقانونی این مجموعه و مجموعه‌هایی از این قبیل که پیش از توزیع از طریق شبکه نمایش خانگی اتفاق می‌افتد‌، یادآور شد: کاری که خوب باشد‌، حتما کپی می‌شود هرچند بحث کپی از بین رفته اما بحث دانلود همواره مطرح بوده و اینکه هنوز کار را شروع نکرده‌ایم برخی شبکه‌ها بحث دانلود آن را به مخاطبان وعده می‌دهند. ایران تنها کشوری است که محصولات نمایش خانگی از طریق سوپرمارکت‌ها ارائه می‌شود. در حالی که این مقوله را باید در رسانه ببینیم. مثل صدا و سیما که هزینه‌هایی که درمی‌آورد را از طریق تبلیغات جبران می‌کند. در ایران چون شبکه خصوصی نیست این اتفاق می‌افتد.

رضوی نیز در ادامه مطالب بالا عنوان کرد: تجربه‌ای که برای دانلود مجموعه «شاهگوش» پیش آمد، به گونه‌ای بود که بسیاری از کاربران که این مجموعه را به شکل غیرقانونی دریافت می‌کردند‌، شرعا هزینه‌ای را پرداخت می‌کردند. در نتیجه وجدان خیلی مهم است، چون ابزاری برای کنترل دانلود جز آن وجود ندارد. در مجموعه شاهگوش حدود 50 میلیون از طریق پرداخت شرعی کاربران برای دانلود غیرقانونی کار دریافت شد.

رضوی در پاسخ به اینکه عنوان شده است،‌ سریال «شهرزاد» اولین و بزرگترین کار فاخر نمایش خانگی است‌، در حالی که «قهوه‌ی تلخ» نیز از آثار موفق نمایش خانگی است؟ توضیح داد: با احترام به پروژه «قهوه تلخ‌»، سریال «شهرزاد» چه در بعد اقتصادی و سرمایه‌گذاری و چه در بعد هنری قابل قیاس با این مجموعه نیست‌، حتی با سریال شاهگوش که همین مجموعه آن را تولید کرده‌اند.

رضوی با اشاره به اینکه تا هفت روز دیگر تصویربرداری شهرزاد به اتمام می‌رسد‌، یادآور شد: پیش از اینکه مراسم رونمایی در شهرک غزالی انجام شد‌، می‌خواستیم این را بگوییم که فضای کار و هزینه‌هایی که این مجموعه متقبل شده است را درک کنید. قطعا این مجموعه با هزینه بالایی ساخته شده است‌.

وی همچنین با اشاره به فیلم «محمد رسول الله(ص)»، ساخته مجید مجیدی که با تبلیغات گسترده‌ای برخوردار بوده است، یادآور شد: اگر در بخش خصوصی کسی این فیلم را می‌ساخت آیا اینچنین تبلیغ می‌شد.

او همچنین با اشاره به مجموعه شهرک غزالی و شرایط بازسازی آن نیز یادآور شد: شهرک غزالی بعد از مجموعه هزار دستان سابقه بازسازی نداشته است و ما در مجموعه شهرزاد آن را بازسازی کردیم.

وی سپس درباره شایعاتی مبنی بر توقیف شدن مجموعه «شهرزاد» و اختلافاتی که بین هنرمندان و سازندگان وجود داشته‌ است نیز اظهار کرد: شما می‌توانید با هنرمندان ارتباط بگیرید ما هیچ اختلافی با هنرمندان نداشته‌ایم در حالی که برخی اعلام می‌کردند اختلافاتی وجود داشته و این مجموعه قرار است توقیف شود. اما باید بگویم «شهرزاد» مرکز تحول سیمای خانگی خواهد بود.

رضوی در بخش دیگری از این نشست با اشاره به عنوان «شهرزاد» که تعبیری از روایت و قصه عاشقانه زیبا در کل تاریخ است‌ و نماد ایرانی را در خود دارد، بیان کرد: ما در این پروژه بر روی عنوان «شهرزاد» دو، سه ماه زمان گذاشته‌ایم که به «شهرزاد» رسیدیم.

رضوی همچنین به بخش‌هایی از مجموعه «شهرزاد» که به کودتای 28 مرداد برمی‌گردد اشاره کرد و گفت: ضبط این سکانس‌ها با شرایط سختی انجام گرفت.

این سرمایه‌گذار همچنین از فراخوان‌هایی برای تهیه پوستر مجموعه «شهرزاد» برای مخاطبان خبر داد.

امامی درباره ترانه تیتراژ مجموعه «شهرزاد» که محسن چاوشی آن را اجرا کرده است‌، نیز توضیح داد: در این مجموعه چهار قطعه کار فاخر از محسن چاوشی آماده شده است‌ که در قالب مجموعه گنجانده می‌شود.

وی سپس اعلام کرد: مراسم فرش قرمز مجموعه شهرزاد نیز قرار است با حضور هنرمندان در استانبول برگزار شود که در این سفر فعال‌ترین اصحاب رسانه‌ها نیز قطعا همراه ما خواهند بود. در این سفر علاوه بر رونمایی از مجموعه شهرزاد دیدار مستقیم با عوامل و چهره‌ها و ستاره‌های کشور ترکیه را خواهیم داشت.

این تهیه‌کننده در پایان از آغاز پیش تولید مجموعه «شهرزاد 2» خبر داد. در پایان این نشست از سایت و صفحه‌ی اینستاگرام «شهرزاد» رونمایی شد.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X