ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

کارگردان تئاتر کودک و نوجوان: اوج لذت در تئاتر کودک دیدن لبخند کودکانه است

 کارگردان تئاتر کودک و نوجوان: اوج لذت در تئاتر کودک دیدن لبخند کودکانه است

مهر/ کارگردان تئاتر «گل پری» با بیان اینکه اوج لذت در تئاتر کودک دیدن لبخند کودکان است، گفت: کاراکتر تئاتر کودک باید با داشتن تیپ و ویژگی های منحصر به فرد با مخاطب خود ارتباط برقرار کند .
محسن پورقاسمی با بیان اینکه در فعالیتهایش تمام سعی خود را برای ارتباط شخصیت ها با مخاطب به کار می گیرد، اظهار داشت: در نمایش «گل پری» نیز سعی شده تا شخصیت های داستان با تیپ و ویژگی های منحصر به فرد خود با مخاطب کودک ارتباط برقرار کنند.

وی با اشاره به اینکه در نمایش «گل پری» عشق مادرانه را با رنگ قرمز و شخصیت منفی داستان را با رنگ مشکی به نمایش درآورده ایم، گفت: از تم کاغذهای رنگی به منظور نمایش صحنه استفاده شده چراکه کودکان به راحتی با رنگ ها و کاغذهای رنگی ارتباط می گیرند.

کارگردان نمایش «گل پری» با افزودن این نکته که نمایشنامه این داستان برگرفته از داستانی قدیمی و ایرانی است، عنوان کرد: انتخاب نام گلپری برای نمایشنامه ایده کارگردان بوده است.

پورقاسمی با تاکید براینکه اوج لذت برای افرادی که در تئاتر کودک کار می کنند دیدن لبخند کودکان است، افزود: خوشبختانه علاوه بر کودکان دیگر گروه های سنی با این نمایش ارتباط برقرار کرده اند.

وی به نمایش «گل پری» به عنوان نمایشی که توانسته بین دوره کودکی و بزرگسالی پل بزند اشاره کرد و با بیان خلاصه ای از این نمایش گفت: نمایش «گل پری» داستان مادری است که شش پسر دارد و درحالیکه علاقه بسیاری به داشتن فرزند دختر دارد و فرزند هفتم خود را باردار است و در این میان همسر اول مرد به مادر شش پسر حسادت می کند و پس از تولد «گل پری» به نوعی مانع آگاهی شش برادر از وجود خواهرشان می شود و در ادامه ماجراهایی برای «گل پری» بوجود می آید.

کارگردان تئاتر «گل پری» با اشاره به کار بعدی خود گفت: کار بعدی این گروه نمایشی در خصوص یک دختر بچه سرطانی است که با نگاهی جدید، شاد و امیدوار کننده موضوع را دنبال می کند.

پور قاسمی افزود: هدف از این نمایش نامه با به تصویر کشیدن دختر بچه ای سرطانی، ایجاد روحیه امید، شادی و نشاط در همه کودکان سرطانی است.

یکی از بازیگران و عروسک گردانان تئاتر «گل پری» نیز به خبرنگار مهر گفت: نمایش «گل پری» در دو بعد زنده و عروسکی اجرا می شود.

حامد ترابی با بیان اینکه در این نوع نمایش ارتباط دشوارتری برای بازیگر ایجاد می شود، ادامه داد: بازیگر گاهی باید با زبان عروسک و گاهی باید با بدن و بیان خود با مخاطب ارتباط برقرار کند.

وی با بیان اینکه در نمایش «گل پری» سعی شده تا نقش ها با تیپ ها و شخصیت های خاصی شکل گیرد، گفت: بازیگران باید در حین نمایش بلافاصله در صورت لزوم تغییر نقش دهند و در عین حال باورپذیری بیشتری را برای مخاطب کودک ایجاد کنند.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده