کارگردان تئاتر کودک و نوجوان: اوج لذت در تئاتر کودک دیدن لبخند کودکانه است

 کارگردان تئاتر کودک و نوجوان: اوج لذت در تئاتر کودک دیدن لبخند کودکانه است

مهر/ کارگردان تئاتر «گل پری» با بیان اینکه اوج لذت در تئاتر کودک دیدن لبخند کودکان است، گفت: کاراکتر تئاتر کودک باید با داشتن تیپ و ویژگی های منحصر به فرد با مخاطب خود ارتباط برقرار کند .
محسن پورقاسمی با بیان اینکه در فعالیتهایش تمام سعی خود را برای ارتباط شخصیت ها با مخاطب به کار می گیرد، اظهار داشت: در نمایش «گل پری» نیز سعی شده تا شخصیت های داستان با تیپ و ویژگی های منحصر به فرد خود با مخاطب کودک ارتباط برقرار کنند.

وی با اشاره به اینکه در نمایش «گل پری» عشق مادرانه را با رنگ قرمز و شخصیت منفی داستان را با رنگ مشکی به نمایش درآورده ایم، گفت: از تم کاغذهای رنگی به منظور نمایش صحنه استفاده شده چراکه کودکان به راحتی با رنگ ها و کاغذهای رنگی ارتباط می گیرند.

کارگردان نمایش «گل پری» با افزودن این نکته که نمایشنامه این داستان برگرفته از داستانی قدیمی و ایرانی است، عنوان کرد: انتخاب نام گلپری برای نمایشنامه ایده کارگردان بوده است.

پورقاسمی با تاکید براینکه اوج لذت برای افرادی که در تئاتر کودک کار می کنند دیدن لبخند کودکان است، افزود: خوشبختانه علاوه بر کودکان دیگر گروه های سنی با این نمایش ارتباط برقرار کرده اند.

وی به نمایش «گل پری» به عنوان نمایشی که توانسته بین دوره کودکی و بزرگسالی پل بزند اشاره کرد و با بیان خلاصه ای از این نمایش گفت: نمایش «گل پری» داستان مادری است که شش پسر دارد و درحالیکه علاقه بسیاری به داشتن فرزند دختر دارد و فرزند هفتم خود را باردار است و در این میان همسر اول مرد به مادر شش پسر حسادت می کند و پس از تولد «گل پری» به نوعی مانع آگاهی شش برادر از وجود خواهرشان می شود و در ادامه ماجراهایی برای «گل پری» بوجود می آید.

کارگردان تئاتر «گل پری» با اشاره به کار بعدی خود گفت: کار بعدی این گروه نمایشی در خصوص یک دختر بچه سرطانی است که با نگاهی جدید، شاد و امیدوار کننده موضوع را دنبال می کند.

پور قاسمی افزود: هدف از این نمایش نامه با به تصویر کشیدن دختر بچه ای سرطانی، ایجاد روحیه امید، شادی و نشاط در همه کودکان سرطانی است.

یکی از بازیگران و عروسک گردانان تئاتر «گل پری» نیز به خبرنگار مهر گفت: نمایش «گل پری» در دو بعد زنده و عروسکی اجرا می شود.

حامد ترابی با بیان اینکه در این نوع نمایش ارتباط دشوارتری برای بازیگر ایجاد می شود، ادامه داد: بازیگر گاهی باید با زبان عروسک و گاهی باید با بدن و بیان خود با مخاطب ارتباط برقرار کند.

وی با بیان اینکه در نمایش «گل پری» سعی شده تا نقش ها با تیپ ها و شخصیت های خاصی شکل گیرد، گفت: بازیگران باید در حین نمایش بلافاصله در صورت لزوم تغییر نقش دهند و در عین حال باورپذیری بیشتری را برای مخاطب کودک ایجاد کنند.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان « کارگردان تئاتر کودک و نوجوان: اوج لذت در تئاتر کودک دیدن لبخند کودکانه است» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات
X