ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

کاهش 14 درصدی نرخ کارمزد دکل های حفاری

کاهش 14 درصدی نرخ کارمزد دکل های حفاری

ایرنا/ به علت کاهش شدید قیمت نفت خام و فرآورده های انرژی در بازار جهانی و تقلیل سرمایه گذاری در بخش توسعه میادین نفت و گاز، نرخ کارمزد دکلهای حفاری در خشکی و دریا و خدمات جانبی آن با افت نسبی مواجه شده که این کاهش در سال ١٣٩٣ معادل ١4 درصد گزارش شده است.

کارگروه منتخب هیات مدیره شرکت ملی نفت ایران قرار است، موضوع نرخ کارمزد دستگاههای حفاری ایران را بررسی کند.

براین اساس، کارگروه منتخب هیات مدیره شرکت ملی نفت ایران قرار است، مسئله را از ابعاد حقوقی، مالی و بودجه بررسی کند و تصمیم نهایی پس از ارائه گزارش تکمیلی کارگروه مربوطه اتخاذ خواهد شد.

معاونت بررسی، امکان سنجی اقتصادی و مالی طرحها اعلام کرد: نرخ کارمزد دستگاههای دکل حفاری و خدمات فنی - تخصصی جانبی شرکت ملی حفاری ایران در سال ١٣٩٣ براساس اصول حقوقی و قراردادی موافقتنامه موجود با شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب، تحلیل منابع/ مصارف و درآمد/ هزینه شرکت ملی حفاری ایران و واقعیتهای محیط کسب و کار در صنعت حفاری، از سوی آن معاونت با همکاری معاونت برنامه ریزی و تلفیق طرحها و برنامه ها مورد مطالعه و بررسی قرار گرفت است.

پس از اتمام این بررسی، گزارش کارشناسی مربوطه جهت تصمیم گیری به هیئت مدیره شرکت ملی نفت ایران ارائه شد.

در حال حاضر، علاوه بر شرکت ملی حفاری که دارای 74 دکل تملیکی و اجاره ای است، چند شرکت حفاری بخش خصوصی و نیمه دولتی مشغول حفاری در بخش خشکی و دریا هستند.

براساس آمار، شرکت ملی حفاری، در یک سال منتهی به ابتدای شهریورماه 94 ، 170 حلقه چاه نفت و گاز را به متراژ 378 هزار و 804 متر حفاری و تکمیل کرده است.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده