دانشگاه صنعتی اصفهان در دیپلماسی علمی ۱۰ پله ارتقاء یافت

دانشگاه صنعتی اصفهان در دیپلماسی علمی ۱۰ پله ارتقاء یافت

مهر/ معاون پژوهشی دانشگاه صنعتی اصفهان گفت: دانشگاه صنعتی اصفهان در شاخص دیپلماسی علمی (استفاده از ابزار علم و فناوری برای پیشبرد سیاست خارجی) ۱۰ پله ارتقاء یافته است.
سید مهدی ابطحی ظهر شنبه در نخستین نشست شبکه معاونان پژوهش و فناوری دانشگاه های منطقه ۶ کشور اظهار داشت: تبادل نظر پیرامون مسائل پژوهش و فناوری دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی، پژوهشکده‌ها، پارک‌های علمی و فناوری، بنیادها، سازمان‌ها و مراکز آموزشی منطقه ۶ کشور مهم‌ترین هدف برگزاری این نشست بوده است.
وی بیان کرد: معاونان پژوهش و فناوری دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی در این نشست به بررسی اقدامات انجام گرفته در زمینه بیانیه چهل و هفتمین اجلاس معاونان پژوهش و فناوری دانشگاه‌ها می‌پردازند.
معاون پژوهشی دانشگاه صنعتی اصفهان با اشاره به توانمندی‌های علمی و پژوهشی دانشگاه صنعتی اصفهان افزود: ارتقاء ۷۸ پله‌ای رتبه این دانشگاه در شاخص مرجعیت علمی و کسب رتبه نخست در بین دانشگاه‌های ایران و ارتقاء ۱۰ پله‌ای رتبه دانشگاه در شاخص دیپلماسی علمی (استفاده از ابزار علم و فناوری برای پیشبرد سیاست خارجی) از توانمندی‌های علمی این دانشگاه است.
وی ادامه داد: رشد فعالیت‌ها و توجه به کرسی‌ها و طرح‌های پژوهشی علوم پایه و تحقیقات بنیادی بخشی از فعالیت‌های دانشگاه صنعتی اصفهان در راستای ارتقای سطح علمی و پژوهشی است.

ابطحی گفت: انجام فعالیت‌های علمی و پژوهشی دانشگاه صنعتی اصفهان در حوزه‌های فناوری زیستی، الکترونیک، اطلاعات و ارتباطات، نانو، انرژی، محیط زیست و ایمنی، مدیریت آب و فناوری هوافضا؛ در راستای دستیابی به علوم و فناوری های پیشرفته مطابق با سند علم و فناوری کشور است.

وی تربیت نیروهای انسانی خلاق، توسعه علمی، ثروت آفرینی و حفظ منابع طبیعی را مهمترین برنامه های دانشگاه‌ها و پژوهشگاه‌های نسل سوم قلمداد کرد و اظهار داشت: توجه به پژوهش های مأموریت‌گرا و جهت‌دار باید اولویت کار قرار گیرد و در نقطه مقابل باید فعالیت‌های بی‌ثمر درحوزه پژوهش متوقف شود.

معاون پژوهشی دانشگاه صنعتی اصفهان اضافه کرد: افزایش اثربخشی و کارآیی فعالیت‌های پژوهشی و فناوری اعضای هیئت علمی، استفاده بهینه از منابع موجود، فراهم کردن زمینه لازم برای برنامه‌ریزی مدون و دقیق اعضای هیئت علمی، بسترسازی مناسب برای ایجاد ارتباط سالم با صنایع و دستگاه‌های اجرایی برای انجام تحقیقات مورد نیاز از دیگر برنامه‌های این دانشگاه است.
وی گفت: تقویت زیرساخت‌های پژوهش و فناوری دانشکده‌ها، توجه به موقعیت خاص دانشگاه و تعامل مناسب با شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان از جمله برنامه های این دانشگاه برای رسیدن به اهداف ذکر شده است.
در ادامه این نشست، معاونان پژوهش و فناوری دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی منطقه ۶ کشور به تبادل نظر در پیرامون مسائل پژوهشی و فناوری و ارائه برنامه های پیشنهادی در این حوزه پرداختند.
گفتنی است در تقسیم بندی جدید منطقه ۶ دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کشور؛ دانشگاه‌های صنعتی اصفهان، یزد، هنر اصفهان، کاشان، شهرکرد، آیت الله حائری، اردکان و دانشکده های فنی و مهندسی گلپایگان، هنر نائین، منابع طبیعی و علوم زمین آران و بیدگل قرار دارند.
همچنین پارک های علم و فناوری استان‌های یزد، چهار محال و بختیاری، شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان، مرکز آموزش عالی خوانسار، مرکز آموزش عالی دولتی شهید مدرس شهرضا، مجتمع آموزش عالی فارسان و دانشگاه‌های غیر انتفاعی نیز در منطقه ۶ دانشگاهی کشور قرار دارند.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «دانشگاه صنعتی اصفهان در دیپلماسی علمی ۱۰ پله ارتقاء یافت» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات
X