ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

دانشگاه صنعتی اصفهان در دیپلماسی علمی ۱۰ پله ارتقاء یافت

دانشگاه صنعتی اصفهان در دیپلماسی علمی ۱۰ پله ارتقاء یافت

مهر/ معاون پژوهشی دانشگاه صنعتی اصفهان گفت: دانشگاه صنعتی اصفهان در شاخص دیپلماسی علمی (استفاده از ابزار علم و فناوری برای پیشبرد سیاست خارجی) ۱۰ پله ارتقاء یافته است.
سید مهدی ابطحی ظهر شنبه در نخستین نشست شبکه معاونان پژوهش و فناوری دانشگاه های منطقه ۶ کشور اظهار داشت: تبادل نظر پیرامون مسائل پژوهش و فناوری دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی، پژوهشکده‌ها، پارک‌های علمی و فناوری، بنیادها، سازمان‌ها و مراکز آموزشی منطقه ۶ کشور مهم‌ترین هدف برگزاری این نشست بوده است.
وی بیان کرد: معاونان پژوهش و فناوری دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی در این نشست به بررسی اقدامات انجام گرفته در زمینه بیانیه چهل و هفتمین اجلاس معاونان پژوهش و فناوری دانشگاه‌ها می‌پردازند.
معاون پژوهشی دانشگاه صنعتی اصفهان با اشاره به توانمندی‌های علمی و پژوهشی دانشگاه صنعتی اصفهان افزود: ارتقاء ۷۸ پله‌ای رتبه این دانشگاه در شاخص مرجعیت علمی و کسب رتبه نخست در بین دانشگاه‌های ایران و ارتقاء ۱۰ پله‌ای رتبه دانشگاه در شاخص دیپلماسی علمی (استفاده از ابزار علم و فناوری برای پیشبرد سیاست خارجی) از توانمندی‌های علمی این دانشگاه است.
وی ادامه داد: رشد فعالیت‌ها و توجه به کرسی‌ها و طرح‌های پژوهشی علوم پایه و تحقیقات بنیادی بخشی از فعالیت‌های دانشگاه صنعتی اصفهان در راستای ارتقای سطح علمی و پژوهشی است.

ابطحی گفت: انجام فعالیت‌های علمی و پژوهشی دانشگاه صنعتی اصفهان در حوزه‌های فناوری زیستی، الکترونیک، اطلاعات و ارتباطات، نانو، انرژی، محیط زیست و ایمنی، مدیریت آب و فناوری هوافضا؛ در راستای دستیابی به علوم و فناوری های پیشرفته مطابق با سند علم و فناوری کشور است.

وی تربیت نیروهای انسانی خلاق، توسعه علمی، ثروت آفرینی و حفظ منابع طبیعی را مهمترین برنامه های دانشگاه‌ها و پژوهشگاه‌های نسل سوم قلمداد کرد و اظهار داشت: توجه به پژوهش های مأموریت‌گرا و جهت‌دار باید اولویت کار قرار گیرد و در نقطه مقابل باید فعالیت‌های بی‌ثمر درحوزه پژوهش متوقف شود.

معاون پژوهشی دانشگاه صنعتی اصفهان اضافه کرد: افزایش اثربخشی و کارآیی فعالیت‌های پژوهشی و فناوری اعضای هیئت علمی، استفاده بهینه از منابع موجود، فراهم کردن زمینه لازم برای برنامه‌ریزی مدون و دقیق اعضای هیئت علمی، بسترسازی مناسب برای ایجاد ارتباط سالم با صنایع و دستگاه‌های اجرایی برای انجام تحقیقات مورد نیاز از دیگر برنامه‌های این دانشگاه است.
وی گفت: تقویت زیرساخت‌های پژوهش و فناوری دانشکده‌ها، توجه به موقعیت خاص دانشگاه و تعامل مناسب با شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان از جمله برنامه های این دانشگاه برای رسیدن به اهداف ذکر شده است.
در ادامه این نشست، معاونان پژوهش و فناوری دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی منطقه ۶ کشور به تبادل نظر در پیرامون مسائل پژوهشی و فناوری و ارائه برنامه های پیشنهادی در این حوزه پرداختند.
گفتنی است در تقسیم بندی جدید منطقه ۶ دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کشور؛ دانشگاه‌های صنعتی اصفهان، یزد، هنر اصفهان، کاشان، شهرکرد، آیت الله حائری، اردکان و دانشکده های فنی و مهندسی گلپایگان، هنر نائین، منابع طبیعی و علوم زمین آران و بیدگل قرار دارند.
همچنین پارک های علم و فناوری استان‌های یزد، چهار محال و بختیاری، شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان، مرکز آموزش عالی خوانسار، مرکز آموزش عالی دولتی شهید مدرس شهرضا، مجتمع آموزش عالی فارسان و دانشگاه‌های غیر انتفاعی نیز در منطقه ۶ دانشگاهی کشور قرار دارند.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده