ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

نشت گاز در لوله‌های فاضلاب شهری حادثه‌ساز شد +تصاویر

مدیرعامل آتش‌نشانی اصفهان ضمن اشاره به تخلیه 22 خانه با احتمال حریق ناشی از نشت گاز در خیابان لاهور، عنوان کرد: با توجه به احتمال وقوع انفجارهای دیگر به علت نفوذ گاز در فاضلاب اقدامات پیشگیرانه به سرعت انجام گرفت. خبرگزاری فارس: دقایق پایانی شب گذشته در خیابان لاهور اصفهان صدای انفجار لوله گازی در نزدیکی یک ساختمان در حال ساخت شنیده می‌شود که پس‌ از آن نیروهای آتش‌نشانی و مجموعه خدمات شهری به کمک پایگاه‌های بسیج مردمی در محل حادثه حاضر شده و حدود ساعت یک بامداد آتش حاصل از انفجار را مهار می‌کنند.

بهزاد بزرگ‌زاد در تشریح این حادثه اظهار کرد: حدود ساعت 00:50 بامداد بود که انفجار لوله گاز در تقاطع بی‌سیم در خیابان لاهور رخ داد و نیروهای آتش‌نشانی پس از اطلاع به‌ سرعت به محل اعزام شدند و با همکاری اداره برق، گاز و شهرداری منطقه و مجموعه خدمات شهری به اطفا حریق پرداختند.

نشت گاز در لوله‌های فاضلاب شهری حادثه‌ساز شد +تصاویر

وی از نشت گاز در لوله‌های فاضلاب خبر داد و گفت: نشت گاز درون فاضلاب می‌توانست فاجعه‌ای به بار آورد، شعله‌ور شدن آتش تا ارتفاع 15 متری و وجود تیر برق، درختان و منازل مسکونی در نزدیکی حریق بر خطرات احتمالی آن می‌افزود.

نشت گاز در لوله‌های فاضلاب شهری حادثه‌ساز شد +تصاویر

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی اصفهان ضمن اشاره به تخلیه 22 خانه به دلیل احتمال حریق عنوان کرد: با توجه به حساسیت این حادثه و احتمال وقوع انفجارهای دیگر به علت نفوذ گاز در فاضلاب، 50 نفر از نیروهای آتش‌نشانی از چهار ایستگاه در نزدیکی محل حادثه حضور پیدا کرده و با شناسایی محل‌های خطرآفرین با استفاده از گازسنج و وسایل دیگر از وقوع حادثه جدید پیشگیری کردند.

بزرگ‌زاد از جمله اقدامات صورت گرفته برای پیشگیری از وقوع حادثه جدید را فوم اندود کردن محل‌های خطر در حوالی انفجار خواند و افزود: پس از انفجار اصلی دو انفجار دیگر نیز حاصل از نشت گاز در نزدیکی محل انفجار قبلی در خیابان داشتیم که خوشبختانه با توجه به اقدامات صورت گرفته تلفاتی جانی نداشت.

نشت گاز در لوله‌های فاضلاب شهری حادثه‌ساز شد +تصاویر

وی اطفای حریق سرایتی را در چنین حوادثی بسیار مهم دانست و خاطر نشان کرد: در چنین حوادثی جلوگیری از نشت و افزایش حریق از درجه اهمیت بالاتری نسبت به حریق اصلی برخوردار است که توانستیم با همکاری دیگر نیروهای امدادی ظرف مدت 5 ساعت ایمنی منطقه را پوشش دهیم.

نشت گاز در لوله‌های فاضلاب شهری حادثه‌ساز شد +تصاویر

 وقوع چنین حوادثی هرچند کم و نادر است ولی در عین حال می‌تواند خسارت‌های جبران‌ناپذیری را به بار آورد ضمن اینکه ورود گاز شهری به شبکه فاضلاب می‌تواند آسایش یک شهر را مختل سازد که خوشبختانه نیروهای امدادی اصفهان با درایت و مدیریت صحیح بحران توانستند بدون هیچ‌گونه تلفات جانی و با حداقل خسارات این بحران را مدیریت کنند.

[ منبع این خبر سایت فردانیوز-جامعه می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت فردانیوز-جامعه منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده