ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

تدبیر ویژه سونی در Xperia Z5 Premium برای خنک سازی اسنپ دراگون 810

تدبیر ویژه سونی در Xperia Z5 Premium برای خنک سازی اسنپ دراگون 810

شهر سخت افزار/ همانطور که می دانید تنها چند روز از معرفی Xperia Z5 Premium با نمایشگر 4K از سوی سونی می گذرد. ترکیب چیپ ست جنجالی اسنپ دراگون 810 با نمایشگر 4K با تردید های فراوانی نسبت داغ کردن به مراتب بیشتر این تراشه همراه بوده است، چراکه نمایشگری با چنین وضوح بالایی مشکل داغ کردن تراشه مذکور را تشدید خواهد کرد. اما اکنون به نظر میرسد که سونی تدبیر ویژه ای اندشیده باشد.

احتمالاً بخوبی از مشکل داغ کردن اسنپ دراگون 810 و مختل شدن کارکرد طبیعی آن مطلع هستید. از این رو بکارگیری مجدد این تراشه پس از +Xperia Z3 که بسیاری از آن به عنوان شکسی یاد می کنند، با انتقادات گستره ای همراه بوده و بسیاری متحیر هستند که چگونه سونی یکبار دیگر آن هم با نمایشگر 4K سراغ بزرگترین شکست تاریخ کوالکام رفته است. در حالی که باید قضاوت نهایی را به هنگام عرضه عمومی موکول کرد، تصاویری از درون این اسمارت فون منتشر شده که بر اساس آن حداقل مدل Premium از راهکار دفع حرارت ویژه ای بهره می برد.

سونی با بکارگیری مقدار زیادی خمیر رسانای حرارت، این تراشه دردسرآفرین را در تماس با دو لوله ناقل حرارت مسی قرار داده است. البته استفاده از لوله ناقل حرارت چیز جدیدی نیست اما ظاهراً سونی نه یک بلکه دو لوله ناقل حرارت را به منظور دفع هرچه بهتر حرارت تولید شده توسط اسنپ دراگون 810 به خدمت گرفته است. البته صحت این تصویر را نمی توان تایید کرد.

لوله های ناقل حرارت صرفاً حرارت را از سطح تراشه جذب و دور می کنند و در نبود فن و یا تماس مستقیم با هوا، عملاً حرارت به دیگر بخش ها و احتمالاً بدنه منتقل می شود. در حالی که امیدوار هستیم حداقل Xperia Z5 Premium از مشکل داغ کردن بیش از حد رنج نبرد، هنوز هم باید با دیده تردید به آن نگریست.

تدبیر ویژه سونی در Xperia Z5 Premium برای خنک سازی اسنپ دراگون 810

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده