ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

واردات تجهیزات پزشکی خارجی به شرط انتقال تکنولوژی

واردات تجهیزات پزشکی خارجی به شرط انتقال تکنولوژی

باشگاه خبرنگاران/ کشورهایی که در زمان تحریم‌ها ملزومات خود را به ایران وارد نکردند، اکنون تنها با شرط انتقال تکنولوژی می‌توانند محصولات خود را به ایران صادر کنند.
صفوی مدیرکل تجهیزات پزشکی سازمان غذا و دارو در خصوص برنامه‌های وزارت بهداشت برای حمایت از تولید داخلی افزود: کالاهایی که از کشورهای معتبر اروپایی و آمریکایی وارد کشور می‌شوند و این کشورها در زمان تحریم‌ها به ایران واردات نداشته به شرط انتقال تکنولوژی می‌توانند ملزومات خود را وارد کشور کنند به عبارت دیگر محصولات خارجی در صورتی که تکنولوژی خود را به ایران انتقال دهند می‌توانند وارد کشور شوند و به واحدهای تولیدی رونق دهند.
وی ادامه داد: در غیر این صورت از همان طریق که در زمان تحریم نیازمان را برطرف می‌کردیم، احتیاجات خود را تأمین می‌کنیم.
صفوی تأکید کرد: ما اجازه ورود محصولاتی که به تولیدات داخلی آسیب می‌زنند را نمی‌دهیم.
وی با اشاره به سیاست‌های کلی وزارت بهداشت برای حمایت از تولید داخل عنوان کرد: وزارت بهداشت هم از طریق خرید کالای با کیفیت داخلی و هم از طریق نظارت‌های دقیق و مستقیم برای ارتقا محصولات سعی در حمایت از تولید داخلی دارد.
وی ادامه داد: برنامه‌هایی برای توسعه صادرات در زمینه تجهیزات و ملزومات پزشکی داریم.
مدیرکل تجهیزات پزشکی سازمان غذا و دارو اظهار کرد: کشورهایی که محصولات با کیفیت پایین و نه در حد عالی به ایران صادر می‌کردند جای خود را به تولیدات داخلی داده‌اند.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده