ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

انتقاد افضلی‌فرد به عدم پاسخگویی وزارت‌خارجه در مورد تخلفات "سفارت‌خانه‌ها"

انتقاد افضلی‌فرد به عدم پاسخگویی وزارت‌خارجه در مورد تخلفات "سفارت‌خانه‌ها"

باشگاه خبرنگاران/ سخنگوی کمیسیون اصل 90 مجلس نسبت به عدم پاسخگویی وزارت امور خارجه در مورد تخلفات سفارت‌خانه های به مجلس انتقاد کرد.

مصطفی افضلی‎فرد سخنگوی کمیسیون اصل 90 با اشاره به بررسی موضوع شکایت از برخی سفرا و سفارتخانه‌های ایران در کمیسیون اصل 90 مجلس گفت: مکاتباتی را با وزارت امورخارجه در مورد شکایت سفارت‌ ایران در تاجیکستان داشته‌ایم.

وی با اشاره به برخی از تخلفات سفارتخانه ها ایران بیان داشت: مبلغی در گذشته به سفارت ایران در اوکراین برای تاسیس مجلس و یا مکانی مذهبی داده شده بود که متاسفانه تا کنون این سفارت‌خانه هیچگونه اقدامی مبنی بر این موضوع انجام نداده که این امر موجبات اعتراض شیعیان ساکن اوکراین شده است.

نماینده اردبیل،‌ نمین و نیر در ادامه همچنین به موضوع شکایت از سفارت ایتالیا و مکزیک به کمیسیون اصل نود مجلس اشاره کرد و گفت: موارد شکایت از این سفارت‌خانه‎ها متفاوت است و بیشتر آنها براساس بعد امنیتی، اقتصادی، سیاسی و تجاری بوده است.

نماینده اردبیل،‌ نمین و نیر با بیان اینکه همچنین خانه ایرانیان موجود در تاجیکستان مورد ادعای تملک این کشور قرار گرفته، گفت: متاسفانه تاکنون وزارت امورخارجه اقدامی برای احیای حقوق بیت‌المال در مورد خانه ایرانیان انجام نداده است.

وی تاکید کرد: همچنین امروز هم شکایتی از سوی فعالان ایرانی مذهبی ساکن اوکراین به کمیسیون اصل 90 مجلس ارائه شد.

سخنگوی کمیسیون اصل 90 مجلس در پایان خاطر نشان کرد: معاون وزارت امورخارجه در جلسات پیشین به اعضای کمیسیون اطمینان داد که تمامی موارد شکایت شده از سفارتخانه‌ها را پیگیری کرده و پاسخ دهد؛ اما تاکنون هیچگونه پاسخ مکتوب و یا شفاهی‎ای به ما ارائه نکرده‌اند.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده