ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

استارت آپ ها زمینه ساز حرکت کشور به سوی رفع مشکلات

استارت آپ ها زمینه ساز حرکت کشور به سوی رفع مشکلات

ایرنا/ معاون علمی وفناوری ریاست جمهوری با بیان اینکه حرکت مراکز شتابدهی نوآوری و استارت آپ ها لازمه تحقق اقتصاد دانش بنیان است،گفت:راه اندازی مراکز شتابدهی زمینه ساز حرکت کشور به سوی رفع مشکلات خواهد شد.
دکتر سورنا ستاری درجمع فعالان مراکز شتاب دهی نوآوری، برگزار کنندگان استارت آپ ها و صاحبان کسب و کارهای فناورانه افزود:در فرهنگ اقتصاد دانش بنیان، همه فعالان این عرصه جزو یک خانواده هستند و مشکلات بر سر راه اقتصاد دانش بنیان با تعامل و همراهی قابل حل خواهد بود.
وی با اشاره به اینکه برگزارکنندگان استارت آپ ها عضو خانواده اقتصاد دانش بنیان هستند، هماهنگی، هم افزایی و هم دلی این خانواده را ضرورت ترویج و تثبیت گفتمان اقتصاد دانش بنیان دانست وافزود: درفرهنگ اقتصاد دانش بنیان، همه فعالان این عرصه جزء یک خانواده هستند و مشکلات بر سر راه اقتصاد دانش بنیان با تعامل وهمراهی قابل حل خواهد بود.
ستاری با بیان اینکه توجه به تفکرجدید فرهنگ اقتصاد دانش بنیان همچنان نیازمند توجه بخش های گوناگون جامعه از جمله دستگاه های اجرایی، مراکز پژوهشی ودانشگاهی و متولیان اقتصادی است، گفت: همین که مقاومت ها شکسته و دانشگاه ها به تدریج به مقوله استارت آپ ها توجه نشان داده اند، حاکی از پیشرفت این حرکت است.
وی ادامه داد:دانشگاه ها با حرکت در این مسیر، راه موفقیت دانشجویان و فارغ التحصیلان خود را هموار خواهند ساخت؛ با درآمدهای دولتی نمی توان دانشگاه موفق ایجاد کرد و شتاب دهنده ها می توانند به عنوان یکی از محل های کسب درآمد و خوداتکایی دانشگاه ها و مراکز پژوهشی، نیاز آن ها به بودجه دولتی را رفع کنند.
وی اظهارکرد: مراکز شتاب دهی باید بعد از برگزاری استارت آپ ها پیگیر طرح های موفق باشند، چراکه کار اصلی بعد از برگزاری استارت اپ ها آغاز می شود و هدایت و راهبری آن ها تا تبدیل شدن به شرکت های نوپا و سپس گام نهادن در مسیر شرکت های بزرگ امری ضروری و نیازمند توجه مراکز شتاب دهی نوآوری است.
ستاری به توجه برگزار کنندگان استارت آپ ها به ظرفیت های استان های کشور تاکید کرد و با بیان این که موضوعات گوناگون برگزاری استارت آپ ها و پرورش ایده های نوآورانه وجود دارد که نیازمند توجه برگزارکنندگان استارت آپ ها و مراکز شتابدهی است، افزود: برگزاری استارت آپ های موضوعی مخصوصا در حوزه فرهنگ می تواند ضمن رفع مشکلات استان های کشورمان، زمینه اشتغال و ایجاد ارزش افزوده را فراهم کند.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده