ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

انتشار کتابی از «آیت‌الله جوادی آملی» در ترکیه

انتشار کتابی از «آیت‌الله جوادی آملی» در ترکیه

فارس/ کتاب «فاطمه اسوه بشر» اثر آیت‌الله جوادی آملی با ترجمه مواز پازارباشی به زبان ترکی استانبولی در ترکیه منتشر شد.
این کتاب با حمایت وابستگی فرهنگی سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در ارزروم منتشر شده است. کتاب «فاطمه اسوه بشر» شامل پنج بخش است. در فصل نخست با عنوان «کلیات» به بیان مباحثی با عناوین ضرورت شناخت اهل بیت (ع)، گستره شناخت اهل بیت (ع)، اهل بیت (ع) بهترین الگوی هدایت، فاطمه (س) آینه تمام‌نمای اهل‌بیت، فاطمه (س) الگویی فرا جنسیتی و فاطمه (س) الگویی فراتر از زمان و مکان پرداخته است.
بخش دوم کتاب به بررسی فضایل و مناقب اهل بیت (ع) و حضرت فاطمه (س) اختصاص یافته است. حضرت فاطمه (س) در آینه قرآن عنوان بخش سوم است که طی آن، فاطمه (س) در صفای آینه وحی و به روایت آیات و سوره‌هایی چون آیه تطهیر، آیه مودت، سوره کوثر، سوره قدر و سوره دهر معرفی شده است.
کتاب در بخش چهارم به بررسی و تبیین سیره حضرت فاطمه (س) در ابعاد علمی و معرفتی، تربیتی و آیین همسرداری و اجتماعی و سیاسی پرداخته است. بخش پنجم کتاب نیز به طرح هفت پرسش و پاسخ پیرامون حضرت فاطمه (س) اختصاص یافته است.
*چاپ کتاب«قرائت فارسی 2» در گرجستان
کتاب«قرائت فارسی 2» به کوشش مانانا کواچادزه و کتوان مگرلیشویلی دو تن از ایرانشناسان برجسته گرجستان و با حمایت رایزنی فرهنگی کشورمان با مشارکت انستیتو شرق شناسی دانشکده علوم انسانی دانشگاه دولتی تفلیس و با نظارت پروفسور جمشید گیوناشویلی چاپ و منتشر شد.
این کتاب شامل پنج بخش و 640 صفحه است.بخش اول آن به ایران، بخش دوم به گرجستان، بخش سوم به صفحاتی از تاریخ مردمان جهان، بخش چهارم به برخی از مذاهب و ادیان و بخش پنجم به جشن‌ها و اعیاد ایرانیان اختصاص دارد.
تعداد قابل توجهی از این کتاب برای اهداء به کتابخانه‌های معتبر، دانشگاه‌ها، ایرانشناسان و شخصیت‌های علمی و فرهنگی در گرجستان و ایران ارسال خواهد شد.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده