روزنامه «الیوم السابع»: مصر از تجربه موفق ایران در مقابله با تحریم‌ها بهره بگیرد

روزنامه «الیوم السابع»: مصر از تجربه موفق ایران در مقابله با تحریم‌ها بهره بگیرد

ایسنا/ سردبیر روزنامه مصری «الیوم السابع » بر ضرورت بهره‌گیری مصر از تجربه موفق ایران در مقابله با تحریم ها و فشارهای سیاسی و اقتصادی غرب تاکید کرد.

روزنامه «الیوم السابع» در مقاله‌ای به قلم «کریم عبدالسلام» سردبیر این روزنامه با عنوان «انزوای مصر و تجربه ایران .... عدم امکان محاصره یا تسلیم کشور در صورت وجود اراده واقعی و خالص شدن نیت‌ها» با اشاره به اظهارات اخیر عبدالفتاح السیسی رئیس جمهور مصر در مورد برخی تلاشها برای انزوای مصر و آغاز جنگی کثیف علیه موسسات این کشور و آغاز این جنگ از لندن پایتخت تروریسم بعد از طرح ادعاهایی در مورد ناامنی در مصر به دنبال سقوط هواپیمای روسیه در سیناء در چارچوب توطئه صهیونیستی و آمریکایی برای ضربه زدن به اقتصاد مصر، به اهتمام و اشتیاق سه کشور اروپایی از جمله فرانسه و آلمان و ایتالیا برای گسترش روابط سیاسی و اقتصادی و انرژی با مصر اشاره کرده و می نویسد : در صورت وجود اراده سیاسی و خالص شدن نیتهای عالی ملی و حمایت و پشتیبانی مردم از رهبری خود، هر کشوری می تواند همه بحران ها را پشت سر بگذارد و امور محالی مثل جهش اقتصادی را محقق ساخته و با قدرت و توانمندی در مقابل هرگونه تجاوز مستقیم یا غیرمستقیم از کشور خود حمایت و محافظت نماید.

کریم عبدالسلام در ادامه این مقاله اضافه می کند: تجربه ایران جدید، بهترین و شفاف ترین الگو و نمونه در مقابل ما قرار دارد، تهران بعد از جنگی طولانی در مقابل عراق و مواجهه به همه اشکال محاصره و تحریم و مهار از سوی واشنگتن و غرب، در حالیکه دارایی‌هایش در خارج بلوکه شده بود و مانع از ورود هرگونه پرواز یا گردشگری به ایران می شدند، نامش را در فهرست (حامیان) تروریسم قرار داده بودند و مجازات های سنگین اقتصادی علیه این کشور وضع کرده بودند، علیرغم همه اینها ایران توانست تا با اراده سیاسی تولید و نوآوری در همه عرصه ها از جمله صنایع نظامی تا سینما را توسعه و گسترش بدهد و با گشودن بازارهای جدید در آسیا و شرق، تحریم و محاصره را در هم بکشند و علیرغم همه چالشهای فراروی خود از سوی واشنگتن و غرب، برنامه اتمی اش را ایجاد کند و به جای اینکه ایران تسلیم عمو سام بشود، این عموسام بود که در مقابل تهران کرنش کرد و سرتسلم فرود آورد و تهران شرایطش را بر عموسام تحمیل کرد.
وی تاکید می کند : ما برای تحقق استقلال مان و محافظت از اراده مان کمتر از ایران نیستیم ، ما می توانیم از جنبه درخشان و مثبت تجربه ایران، برای دستیابی به تجربه توسعه مصر جدید الهام بگیریم و برهمه اشکال استعمار جدید که درصدد مانع تراشی در روند پیشرفت و توسعه مصر و تخریب پروژه و طرح ملی مصر هستند، چیره شویم.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «روزنامه «الیوم السابع»: مصر از تجربه موفق ایران در مقابله با تحریم‌ها بهره بگیرد» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات
X