ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

روزنامه «الیوم السابع»: مصر از تجربه موفق ایران در مقابله با تحریم‌ها بهره بگیرد

روزنامه «الیوم السابع»: مصر از تجربه موفق ایران در مقابله با تحریم‌ها بهره بگیرد

ایسنا/ سردبیر روزنامه مصری «الیوم السابع » بر ضرورت بهره‌گیری مصر از تجربه موفق ایران در مقابله با تحریم ها و فشارهای سیاسی و اقتصادی غرب تاکید کرد.

روزنامه «الیوم السابع» در مقاله‌ای به قلم «کریم عبدالسلام» سردبیر این روزنامه با عنوان «انزوای مصر و تجربه ایران .... عدم امکان محاصره یا تسلیم کشور در صورت وجود اراده واقعی و خالص شدن نیت‌ها» با اشاره به اظهارات اخیر عبدالفتاح السیسی رئیس جمهور مصر در مورد برخی تلاشها برای انزوای مصر و آغاز جنگی کثیف علیه موسسات این کشور و آغاز این جنگ از لندن پایتخت تروریسم بعد از طرح ادعاهایی در مورد ناامنی در مصر به دنبال سقوط هواپیمای روسیه در سیناء در چارچوب توطئه صهیونیستی و آمریکایی برای ضربه زدن به اقتصاد مصر، به اهتمام و اشتیاق سه کشور اروپایی از جمله فرانسه و آلمان و ایتالیا برای گسترش روابط سیاسی و اقتصادی و انرژی با مصر اشاره کرده و می نویسد : در صورت وجود اراده سیاسی و خالص شدن نیتهای عالی ملی و حمایت و پشتیبانی مردم از رهبری خود، هر کشوری می تواند همه بحران ها را پشت سر بگذارد و امور محالی مثل جهش اقتصادی را محقق ساخته و با قدرت و توانمندی در مقابل هرگونه تجاوز مستقیم یا غیرمستقیم از کشور خود حمایت و محافظت نماید.

کریم عبدالسلام در ادامه این مقاله اضافه می کند: تجربه ایران جدید، بهترین و شفاف ترین الگو و نمونه در مقابل ما قرار دارد، تهران بعد از جنگی طولانی در مقابل عراق و مواجهه به همه اشکال محاصره و تحریم و مهار از سوی واشنگتن و غرب، در حالیکه دارایی‌هایش در خارج بلوکه شده بود و مانع از ورود هرگونه پرواز یا گردشگری به ایران می شدند، نامش را در فهرست (حامیان) تروریسم قرار داده بودند و مجازات های سنگین اقتصادی علیه این کشور وضع کرده بودند، علیرغم همه اینها ایران توانست تا با اراده سیاسی تولید و نوآوری در همه عرصه ها از جمله صنایع نظامی تا سینما را توسعه و گسترش بدهد و با گشودن بازارهای جدید در آسیا و شرق، تحریم و محاصره را در هم بکشند و علیرغم همه چالشهای فراروی خود از سوی واشنگتن و غرب، برنامه اتمی اش را ایجاد کند و به جای اینکه ایران تسلیم عمو سام بشود، این عموسام بود که در مقابل تهران کرنش کرد و سرتسلم فرود آورد و تهران شرایطش را بر عموسام تحمیل کرد.
وی تاکید می کند : ما برای تحقق استقلال مان و محافظت از اراده مان کمتر از ایران نیستیم ، ما می توانیم از جنبه درخشان و مثبت تجربه ایران، برای دستیابی به تجربه توسعه مصر جدید الهام بگیریم و برهمه اشکال استعمار جدید که درصدد مانع تراشی در روند پیشرفت و توسعه مصر و تخریب پروژه و طرح ملی مصر هستند، چیره شویم.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X