ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

نمازی: کلینزمن و کارلوس شبیه هم هستند

نمازی: کلینزمن و کارلوس شبیه هم هستند

ورزش 3/ مربی سابق تیم ملی فوتبال ایران اعتقاد دارداگر از تیم ملی ایران حمایت شود، کارلوس کی روش برای بار دوم تیم ملی را به جام جهانی می برد.
آن روزهایی که امید نمازی در تیم ملی ایران مشغول به کار شد، خیلی ها بابت انتخابش توسط کارلوس کی روش انتقاد کردند. آنها اعتقاد داشتند نمازی سابقه چندانی در فوتبال ندارد و نمی تواند اقدام خاصی انجام دهد. از آن روزها حالا چند سال می گذرد و نمازی نشان داده انتخابش توسط کی روش در آن مقطع بیهوده نبوده است. این مربی جوان حالا در سمت سرمربی تیم ملی فوتبال زیر 18 ساله های آمریکا یکی از مهره های فنی و تاثیرگذار یورگن کلینزمن در تیم‌های ملی آمریکا محسوب می شود.
شرایط کنونی
نمازی با اظهارنظر درباره فعالیت هایش در تیم ملی زیر 18 ساله های آمریکا آغاز می کند: شرایط خیلی خوبی بر تیم ما حاکم است. از زمانی که هدایت تیم را برعهده گرفتم، دو اردو برگزار کردیم که تقریبا بازیکنان دوم در اختیارمان بودند.این بازیکنان را کم کم به تیم اصلی نزدیک می کنیم. یک اردو در آرژانتین داشتیم که 3 بازی دوستانه در آنجا انجام دادیم. خارج از نتیجه، این بازی ها به طریقه فوتبال بازی کردن ما کمک کرد و توانستیم فوتبال تهاجمی انجام دادیم. بسیار از شرایط راضی هستم. یک اردوی دیگر در داخل کشور داریم و در انی اردو نیز بازیکنان قبلی به همراه 5، 6 بازیکن جدید حضور خواهند داشت. ما قصد داریم گروهمان را گسترده تر کنیم تا بتوانند در رقابت های جام جهانی زیر 20 سال که دو سال دیگر برگزار می شود، نمایش خوبی داشته باشند. کار ما بیشتر استعدادیابی است و من بسیار رضایت دارم.
نظارت سرمربی تیم ملی آمریکا
«یورگن کلینزمن ، سرمربی تیم ملی بزرگسالان آمریکا چقدر در کار شما نظارت دارد؟»؛ نمازی اینطور پاسخ پرسش مطروحه را می دهد: ما وقتی اردوهای داخلی داریم، کلینزمن به تمرینات ما سر می زند. مطمئنا در اردوی آینده مان هم حضور خواهد داشت. تماس روزانه با یکدیگر نداریم اما ماهیانه یکبار دور هم جمع می شویم و جلسات مهمی را برگزار می کنیم. در این جلسات راجع به مسائل فنی و نرم افزاری صحبت می کنیم و او درباره فلسفه بازی نظراتش را بیان می کند.
کلینزمن شناخت خوبی از بازیکنان ایرانی دارد
نمازی درباره شناخت کلینزمن از فوتبال ایران اینطور توضیح می دهد: او یکبار درباره تجربه حضورم در فوتبال ایران از من سوال کرد و من هم مشکلات سخت افزاری را برایش توضیح دادم. از استعدادهای فوتبال ایران برای او گفتم. البته کلینزمن شناخت خوبی نسبت به بازیکنان فوتبال ایران دارد اما نمی داند در مسائل سخت افزاری چقدر مشکل وجود دارد. او به واسطه بازی مقابل ایران در جام جهانی و بازیکنانی که در آلمان حضور داشتند، نفرات را خوب می شناسد.
گارانتی نیست باز هم کره را ببریم
مربی سابق تیم ملی فوتبال ایران با اشاره به قرعه کشی مقدماتی جام جهانی 2018 روسیه و گروه ایران تاکید می کند: این گروه تقریبا همان گروه دوره قبل است که تجربه دوره قبل می تواند به تیم ملی ایران کمک کند. بازیکنان اگر باهوش عمل کنند و اگر مسئولان هم امکانات در اختیار کارلوس کی روش بگذارند، فکر می کنم به جام جهانی می رسیم. البته این مساله آسان نیست و اگر یک لحظه غفلت انجام شود، کار سخت می شود. ما دوره قبل در لبنان باختیم و آن شرایط پیش آمد. الان هم نباید تیم ملی اجازه دهد، کار به آنجا کشیده شود. کره جنوبی را ما در چند بازی گذشته برده ایم اما این تیم همواره بهتر از تیم ما فوتبال بازی می کند. سطح فوتبال این تیم بالاتر است و گارانتی نیست که این دفعه هم پیروز شویم. با این وجود من فکر می کنم همه چیز دست خودمان است.
کی روش به تنهایی نمی تواند معجزه کند
وی درباره گلایه های کی روش از نداشتن امکانات می گوید: یادم هست زمانی که من در تیم ملی ایران حضور داشتم، نیز این مشکلات وجود داشت. با این حال کی روش یکبار ایران را به جام جهانی برده و اگر همه چیز دست به دست هم دهد، امکانات به او بدهند و واقعا کمکش کنند، او می تواند برای بار دوم تیم ما را رهسپار جام جهانی کند. کی روش به تنهایی نمی تواند معجزه کند و برای صعود به جام جهانی کمک می خواهد.
کی روش به من توهین کرد دوست دارم به دیدارش بروم
نمازی که قبل از جام جهانی با کی روش به اختلاف خورد و تیم ملی را ترک کرد، ادعا می کند از آن زمان به بعد صحبتی با سرمربی تیم ایران نکرده است: من هیچ صحبت مستقیمی با کی روش نداشتم. واقعا دوست دارم اگر فرصتی نصیبم شد تا به ایران بیایم، به دیدار کی روش برود. من دلخوری از شخص او ندارم. به هرحال 3.5 سال زیر نظر کی روش کار کردم و تقریبا می توانم بگویم من نزدیک ترین فرد به کارلوس بودم. به هرحال به خاطر اینکه زبان فارسی را می دانستم، در مسائل میان فدراسیون و تیم ملی تعامل خوبی را برقرار کرده بودم. تنها ناراحتی من از کی روش این بود که او اعلام کرد عباس آقا هم می تواند در تمرینات قیف بچیند و به من توهین کرد. این مساله ناحقی بود و ناراحتم کرد. با این وجود دیگر دلخوری ندارم و امیدوارم تیم ملی کشورم موفق باشد.
کلینزمن و کی روش شبیه هم هستند
نمازی در ادامه درباره تفاوت ها و شباهت های سبک کاری کی روش و کلینزمن توضیح می دهد: من به طور مستقیم با کلینزمن کار نمی کنم اما واقعا شباهت های زیادی میان سبک کاری کی روش با کلینزمن وجود دارد. هردوی آنها سعی می کنند به بهترین شکل تیم شان را تمرین دهند. کی روش یک تمرین دهنده بی نظیر است. کلینزمن بیشتر روی مسائل روحی و روانی کار می کند و کی روش بیشتر روی مسائل تاکتیکی تاکید دارد. شاید تنها تفاوت آنها همین موضوع باشد. با این وجود هردوی آنها سعی می کنند بهترین ها را داشته باشند و سبک کاری شان خیلی به هم نزدیک است.
خداکند ایران و آمریکا در جام جهانی همگروه نشوند
مربی سابق تیم ملی ابراز امیدواری می کند تیم های ملی ایران و آمریکا در جام جهانی همگروه نشوند. او می گوید: در چنین شرایط انتخاب کردن سخت می شود. البته من همیشه طرفدار ایران خواهم بود. پدر و مادر من ایران هستم و خودم را ایرانی می دانم اما به دلیل اینکه سال های حضورم در آمریکا بیشتر است، اینجا را کشور دوم خودم به حساب می آورم. با این حال امیدوارم ایران و آمریکا همگروه نشوند که کارم سخت شود!
شرایط مهیا باشد، برمی گردم ایران
«آیا برای مربیگری به فوتبال ایران برمی گردید؟»، نمازی صحبت هایش را با پاسخ دادن به این پرسش به پایان می برد: من همواره گفته ام که یک مربی حرفه ای هستم. از سال 1999 که کار مربیگری انجام می دهم، همواره برایم پیشنهاد مالی بالا ملاک نبوده است؛ مهم تر از هر چیز این است که شرایط برای کار کردن مهیا باشد. در ایران می بینید که شرایط خوب نیست و کی روش هرروز با این موضوع درگیر است. وقتی شرایط خوب نباشد، اگر نتیجه نگیرید، به ضرر مربی تمام می شود. با این حال اگر یک تیم از ایران به من پیشنهاد کار دهد، رویش فکر می کنم و اگر شرایط مهیا باشد، برمی گردم.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X