ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

کاظم جلالی در گفت وگو با "مثلث" مطرح کرد: پشت پرده ائتلاف با اصلاح طلبان

کاظم جلالی در گفت وگو با "مثلث" مطرح کرد: پشت پرده ائتلاف با اصلاح طلبان

مثلث/ متن پیش رو در مثلث منتشر شده و انتشار آن به معنی تایید تمام یا بخشی از آن نیست

در انتخابات مجلس نهم نماینده لاریجانی بودم و سر آقای مطهری دعوایمان شد.
در مورد لیست تهران به حدود 80 - 70 نفر رسیدیم، اسامی ‌این تعداد را در برگه‌ای چاپ کردند و گفتند هرکس با هر فردی موافق است جلوی نامش علامت بزند. آقای مطهری از جمع 13 نفره ما، هشت رای آورده بود که در لیست اصولگرایان باشد. در جلسه بعدی یک باره یکی از دوستان بزرگوار آمد و خطابه‌ای خواند که آقای مطهری نباید در لیست باشد.
درحالی که این از نظر ما درست نبود و بعد از آن آقای مطهری را اخراج کردند. من در آنجا تقریبا درگیر شدم و گفتم که این کار درستی نیست و این خلاف مشی‌ اصولگرایی است. کسی که دفعه قبل رای آورده را به چه دلیلی باید اخراج کنیم؟ جلسه را ترک کردم، آقای دکترولایتی دنبال من آمدند.

جزییات اختلاف نظر در مورد لاریجانی و قالیباف
کاظم جلالی در ادامه مصاحبه با مثلث گفته است : در یکی از جلسات، آیت‌الله مهدوی‌ کنی گلایه کردند که چرا یکی از اعضای آن جلسات مصاحبه و انتقاد کرده بود که چرا آقایان دکتر لاریجانی و قالیباف باید نماینده داشته باشند؟ آن فرد آقای دکتر حدادعادل بود. آقای مهدوی در آن جلسه گفتند که از آقای دکتر حداد گلایه دارند که چرا وقتی در آن جلسه ما تعیین کردیم، مصاحبه کرده و در ائتلاف‌ تردید ایجاد می‌کنید؟ آیت‌الله مهدوی‌کنی فرمودند که من شخصا اصرار کردم آقایان قالیباف و لاریجانی نماینده داشته باشند. آن جلسات همه ضبط شده و نوارهایش موجود است. پس آن جلسات را آیت‌الله مهدوی‌ کنی این‌ گونه نظم می‌دادند.

پشت پرده ائتلاف با اصلاح طلبان
کاظم جلالی در ادامه مصاحبه با مثلث گفته است :اول دوستان اعتدال و توسعه و حامیان دولت می‌خواستند لیست واحد بدهند. با ما هم صحبت می‌کردند که شما هم شخصیت‌های اعتدالی هستید و می‌توانید در این جمع باشید. بعدها، اعضای اعتدال و توسعه با اصلاح‌ طلبان صحبت کردند. در اصل بحث این بود که یک لیست ارائه شود در مقابل یک لیست. چون اول تصور این بود که در تهران سه تا لیست ارائه خواهد شد. یک لیست ما به‌عنوان رهروان، یک لیست اعتدال و توسعه و یک لیست هم اصلاح‌ طلبان. در نطق 26 دی‌ ماه گفتم که ما لیست نمی‌دهیم.
البته آقای دکتر لاریجانی جمله‌ای را که در این مورد نوشته بودم را حذف کردند. من نوشته بودم: «از آن باب که نمی‌خواهیم مسئولیت شکست در این انتخابات را بعد از انتخابات متوجه ما کنید، به‌رغم اینکه ما به فضای اصولگرایی نقد داریم ولی لیست نمی‌دهیم.»‌ آقای دکتر لاریجانی به من گفت این عبارت تند است. این پیشگویی که از همین الان گفته‌ایم شکست می‌خورند‌ را حذف کن.
من گفتم ما در فکر بودیم که اصولگرایی را از افراطی‌ گری پالایش کنیم اما فضا فراهم نبود بنابراین از هفتم اسفند به بعد کارهایمان را پیگیری می‌کنیم. به هر حال قبول کردم و این جمله حذف شد. در آن برهه جریان اعتدال و توسعه می‌ خواست لیست بدهد و جریان اصلاحات هم می‌خواست لیست دیگری ارائه کند.
وقتی رد‌صلاحیت‌ها انجام گرفت همه احساس کردند که اصلا به تعداد آدم ندارند که بخواهند لیست بدهند. از طرف دیگر می‌دانستیم اگر لیست‌ها متعدد و متنوع شوند، محتمل است که هیچ‌ کس رای نیاورد. خیلی ماجراها گذشت تا این لیست به وجود آمد. برخی تصور می‌کنند که بعضی‌ها در لیست آویزان شده‌اند ولی اینطوری نبود. تا این لیست بیرون آمد صداوسیما و برخی از رسانه‌ها گفتند این لیست اصلاح‌ طلبان است، می‌خواستند همه را بکوبند. اما این لیستی که بیرون آمد در واقع یک مدل بود. یکی از دوستان می‌گفت که این مدل رهروان است. ما در رهروان، اصلاح‌ طلبان را آوردیم، اعتدالیون و اصولگرایان معتدل را هم آوردیم. این لیست، مدلی از اداره کشور است. من در نطق 26 دی ماه امسال خودم گفتم که برای حل مشکلات کشور باید جبهه خردمندان را تشکیل دهیم. یعنی چترمان را وسیع کنیم.

آیت الله مهدوی این ائتلاف را قبول ندارد
کاظم جلالی در ادامه مصاحبه با مثلث گفته است :مشی‌ حضرت آیت‌الله مهدوی‌کنی چه بود؟ فکر می‌کنید اگر ایشان در قید حیات بودند، چنین ائتلافی شکل می‌گرفت؟ من می‌گویم اصلا شکل نمی‌گرفت. چون من آیت‌الله مهدوی‌ کنی و گلایه‌هایش را به یاد دارم. در جلسات خصوصی خدمت‌شان بودم. چرا دوستان در دوره قبل حرمت آیت‌الله مهدوی‌ کنی را حفظ نکردند، در آن وحدت شرکت نکردند و لیست جداگانه دادند؟ ما که این کار را نکردیم و حرمت آیت‌الله موحدی‌کرمانی را حفظ کردیم.

گفتند لاریجانی دنبال مکانیزم نظارت مرجعیت بر رهبری است
کاظم جلالی در ادامه مصاحبه با مثلث گفته است : باید حتما تحلیل شود. ‌بخشی به خاطر اتفاقاتی بود که داخل قم افتاد. شب جمعه انتخابات به مرقد حضرت امام(ره) رفتم. حاج حسن آقای خمینی آنجا نماز می‌خواندند. بعد از نماز خدمت‌ شان بودیم و صحبت کردیم. عین عبارت ایشان این بود که از هیچ تخریبی برای آقای دکتر لاریجانی دریغ نشد.
مثلا ایشان می‌گفت مجموعه زیتون که در جاده قم است را به آقای دکتر لاریجانی انتساب داده بودند که مالِ ایشان است! آقای دکتر لاریجانی روز شنبه (فردای انتخابات) بعد از یک هفته که به دلیل مشغله زیاد ارتباط نداشتیم، محبت کردند و زنگ زدند. با بزرگواری مترصد این بودند که وضعیت من چگونه است. به ایشان گفتم ما شب جمعه خدمت حاج حسن آقای خمینی بودیم، ایشان گفتند هر تخریبی که تصور می‌شد برای آقای لاریجانی در قم انجام شود، انجام شد. یک نمونه‌اش همین «زیتون». ایشان گفت یکی از این آقایان که در کسوت روحانیت هم هست، گفته است آقای دکتر لاریجانی در سفری که به بغداد داشتند به نجف هم رفته‌اند.
آن روحانی گفته که آقای دکتر لاریجانی آنجا با حضرت آیت‌الله سیستانی ملاقات کرده و گفته‌اند ما باید مکانیزم نظارت مرجعیت بر رهبری را درست کنیم! آقای دکتر لاریجانی می‌گفت من اصلا در این سفر با آیت‌الله سیستانی ملاقاتی نداشتم که چنین چیزی بخواهد مطرح شود. در تهران دیدید که همه تخریب‌ها متوجه من بود. من مطلب منفی علیه‌ دیگران ندیدم که جایی گفته باشند. یک موقع به من ساکت فتنه می‌گفتند. الان آن‌قدر کد درآورده‌اند که من قهرمان مبارزه علیه فتنه هستم!

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده