ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

مقام مسئول ستاد تنظیم بازار: فقط روغن مجوز افزایش قیمت گرفته است، آن هم مشروط

مقام مسئول ستاد تنظیم بازار: فقط روغن مجوز افزایش قیمت گرفته است، آن هم مشروط

ایسنا/ یک مقام مسئول در ستاد تنظیم بازار از صدور مجوز افزایش پنج درصدی قیمت روغن نباتی با در نظر گرفتن قیمت‌های جهانی خبر داد و گفت: هیچ مجوزی برای افزایش قیمت لبنیات صادر نشده است.

این مقام مسئول در وزارت جهاد کشاورزی اظهار کرد: براساس مصوبه ستاد تنظیم بازار، صنایع روغن نباتی می‌توانند مشروط به کاهش نیافتن قیمت‌های جهانی روغن خام و با در نظر گرفتن کشش بازار، قیمت روغن نباتی را تا سقف پنج درصد افزایش دهند.

وی اضافه کرد: در این مصوبه به روند قیمت جهانی انواع روغن خام نیز توجه شده است، چراکه براساس آن اگر قیمت جهانی روغن خام کاهش پیدا کند، این مجوز افزایش پنج درصدی نیز محلی از اجرا نخواهد داشت.

این مقام مسئول ادامه داد: گرچه قیمت جهانی انواع روغن خام طی سال گذشته روند کاهشی داشته است اما در قیمت تمام شده روغن نباتی دیگر عوامل مانند سوخت، انرژی، دستمزد و غیره نیز تاثیر‌گذار هستند که در تصمیم‌گیری برای صدور این مجوز همه عوامل مدنظر قرار گرفته است.

وی اظهار کرد: تاکنون هیچ مجوزی برای افزایش قیمت لبنیات صادر نشده است و همان قانون ابلاغ شده قبلی بر آن حاکم است که صنایع لبنی به شرط اجرای نرخ خرید 1440 تومانی شیرخام می‌توانستند قیمت محصولات خود را تا 15 درصد افزایش دهند، این در حالی است که نه تنها این نرخ قانونی برای خرید شیر خام از سال گذشته تاکنون توسط صنایع لبنی اجرایی نشده است بلکه قیمت محصولات نهایی در بازار نیز افزایش یافته است.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده