ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

رئیس مرکز سنجش آموزش و پرورش: در خصوص قانون حذف کنکور کوتاهی نکردیم

رئیس مرکز سنجش آموزش و پرورش: در خصوص قانون حذف کنکور کوتاهی نکردیم

فارس/ رئیس مرکز سنجش آموزش و پرورش گفت: این وزارتخانه وظیفه قانونی خود را با توجه به مصوبه شورای سنجش و پذیرش دانشجو انجام داده و از طرف وزارت آموزش و پرورش کوتاهی صورت نگرفته است.

عبدالرسول عمادی رئیس مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش در اجلاس کارشناسان و کارشناس مسئولان سنجش استان خراسان رضوی با اشاره به رای هیأت عمومی دیوان عدالت اداری که با صدور حکمی «بند 2 مصوبه شورای سنجش و پذیرش دانشجو در ششم آذر 1392 مبنی بر تأثیر مستقیم و قطعی نمرات سال آخر متوسطه در کنکور سراسری» را ابطال کرده است و تأکید بر تأثیر نمرات سه سال پایانی دوره متوسطه در پذیرش دانشگاه‌ها دارد، اظهار داشت: وزارت آموزش و پرورش وظیفه قانونی خود را با توجه به مصوبه شورای سنجش و پذیرش دانشجو به انجام رسانده و از طرف وزارت آموزش و پرورش کوتاهی صورت نگرفته است.

وی ادامه داد: آموزش و پرورش در صورت تأمین اعتبار لازم، آمادگی برگزاری امتحانات سه سال پایانی دوره متوسطه را به صورت امتحانات استاندارد نهایی دارد گرچه جهت‌گیری کمّی گرایانه در حد وسیع با سیاست‌های آموزش و پرورش در حذف نمرات کمی در دوره آموزش عمومی به منظور رفع اضطراب و مشکلات ناشی از آن در نظام آموزشی مغایرت داشته و جای تأمل دارد.

رئیس مرکز سنجش آموزش و پرورش با اشاره به نتایج تحلیلی امتحانات، تصریح کرد: میانگین نمرات دانش‌آموزان کشور در مدارس غیردولتی مناطق غیر برخوردار کاهش معناداری را نسبت به مدارس دولتی نشان می‌دهد درحالی که در مناطق برخوردار وضعیت نمرات دانش‌آموزان مدارس دولتی و غیردولتی تفاوت معناداری را نشان نمی‌دهد.

وی افزود: بر این اساس با توجه به نتایج مذکور مرکز سنجش پیشنهاد کرده است توسعه مدارس غیر دولتی در مناطق برخوردار امکان‌پذیر شود و آموزش و پرورش بتواند تمرکز بیشتری بر توسعه مدارس دولتی در مناطق غیر برخوردار انجام دهد.

عمادی با عنایت به سنگینی وظایف کارشناسان سنجش در شهرستان‌ها و مناطقی که یک کارشناس عهده‌دار این مسئولیت خطیر است، قول مساعد داد درخواست استان را در خصوص ارتقا پست این کارشناسان به پست کارشناس مسئول پیگیری کند.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده