دلایل بدنام شدن برخی بیمارستان‌ها در شهرهای بزرگ

دلایل بدنام شدن برخی بیمارستان‌ها در شهرهای بزرگ

تسنیم/ در همایش تجلیل از فعالان حوزه سلامت مباحثی از جمله دلایل بدنام شدن برخی از بیمارستان‌ها در شهرها، توسعه فضای فیزیکی به منظور کاهش ازدحام در بیمارستان میلاد و ایجاد بیمارستان‌هایی مشابه این بیمارستان در سطح کشور مطرح شد.

تقی نوربخش امروز در مراسم تجلیل از فعالان سلامت که در بیمارستان میلاد برگزار شد، اظهار داشت: در سال 94، 8 هزار بستری و 6 هزار مراجعه‌کننده در روز حجم خدمات بیمارستان میلاد را شامل می‌شد.
وی افزود: در این بیمارستان 3 مرکز تحقیقاتی و پژوهشی با مجوز از وزارت بهداشت در حال فعالیت هستند و توسعه فضای فیزیکی در بخش درمان و ایجاد مراکز درمان سرپایی برای کاهش ازدحام جمعیت مدنظر است.
مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی گفت: بیمارستان میلاد کاملا خودگردان بوده و خدمات خود را به تامین اجتماعی می‌فروشد که همین امر سطح قابل قبولی از رضایت را ایجاد کرده است و منجر به شکل‌گیری الگویی شده است تا سایر مراکز درمانی نیز برای واگذاری خدمات از آن تبعیت کنند.

نوربخش ادامه داد: در 10 بیمارستان که به لحاظ وضعیت مدیریتی و اداره مشابه بیمارستان میلاد خواهند بود، در کشور ایجاد خواهد شد و تاکنون 3 بیمارستان در شهرهای ایلام و اهواز تحت برند میلاد فعالیت خواهندکرد.
در ادامه این مراسم، فیاض رئیس بیمارستان میلاد طی سخنانی عنوان کرد: مسئولان وزارت بهداشت مدعی هستند که با کمبود 80 تا 150 هزار تخت بیمارستانی مواجه هستیم و در تهران و اطراف آن 10 هزار کمبود تخت وجود دارد.

وی افزود: بیمارستان میلاد هم‌اکنون با هزار تخت در حال فعالیت است و چالش‌های بزرگی که هم‌اکنون بیمارستان‌های بزرگ مانند میلاد با آن مواجه هستند این است که از عهده پذیرش بیماران برنمی‌آیند و همین امر موجب بدنام شدن برخی از بیمارستان‌ها در سطح شهرها شده است.
رئیس بیمارستان میلاد عنوان کرد: پذیرش در بیمارستان میلاد از 2 هزار نفر در طی 10 سال اخیر به روزی 6 هزار نفر رسیده است و تا زمانی که کمبود تخت وجود دارد و سیستم ارجاع بیماران مناسب نباشد با مشکل مواجه خواهیم بود.
فیاض ادامه داد: هم‌اکنون بیمارستان‌های فوق تخصصی به بیماران برای پذیرش و بستری شدن تا 2 ماه آینده نوبت می‌دهند اما همان زمان بیماری از طریق اورژانس مراجعه می‌کند که باید سریعا بستری شود.
وی مطرح کرد: کمبود تخت و عدم ارجاع مناسب بیماران از مشکلات پیش روی بیمارستان‌های بزرگ است.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «دلایل بدنام شدن برخی بیمارستان‌ها در شهرهای بزرگ» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات
X