درخواست 6 میلیاردی رازی برای تولید 40 میلیون دز واکسن طاعون

درخواست 6 میلیاردی رازی برای تولید 40 میلیون دز واکسن طاعون

باشگاه خبرنگاران/ حمید کهرام رئیس موسسه سرم سازی رازی ایران به قرار داد سازمان دامپزشکی کشور برای تامین 15 میلیون دز واکسن طاعون نشخوار کنندگان کوچک با این موسسه و موضوع شیوع دوباره تب طاعون نشخوار کنندگان کوچک که طی چند روز گذشته در زنجان موجب تلف شدن 41 راس بز و کل شده اشاره و تاکید کرد: ما به تمام تعهدات خود در زمینه تولید این واکسن حیاتی عمل کرده ایم به گونه ای که طی 5 ماه اخیر با افزایش 80 درصدی تولید آن ، 7.6 میلیون دوز واکسن طاعون نشخوار کنندگان کوچک تولید و در اختیار سازمان دامپزشکی کشور به قیمت 300 تومان که تنها 10 درصد از قیمت مصوب جهانی در تولیدات داخلی می باشد ، قرار گرفته ولی این میزان تولید برای تامین کل کشور ناکافی است .

وی همچنین با تاکید بر نیاز واقعی کشور مبنی بر تامین 40 میلیون دوز واکسن طاعون نشخوار کنندگان کوچک‌، گفت : این درحالی است که درخواست 6 میلیاردی موسسه سرم سازی رازی از سازمان برنامه و بودجه به منظور ارتقاء خط تولید و تامین زیر ساخت های لازم برای افزایش میزان تولید واکسن طاعون نشخوار کنندگان‌، هنوز بی پاسخ مانده در حالیکه این بیماری به صورت ویروسی و حتی از طریق هوا براحتی همه حیوانات را مبتلا می کند که در صورت ادامه این موضوع شاهد تلفات بیشتری از دام ها در کشور خواهیم شد و از سوی دیگر نیز قیمت بسیار ارزان و داخلی این واکسن مانع از تامین هزینه مورد نیاز برای ارتقاء خط تولید آن شده و از سوی دیگر درصورتیکه به این مساعدت 6 میلیاردی ترتیب اثر داده نشود‌، ایران مجبور به واردات این محصول میشود که هزینه واردات هر دز تقریبا 2000 تومان می باشد ، دقیقا چندین برابر قیمت تولید داخل که از کیفیت بالایی نیز برخوردار است .

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «درخواست 6 میلیاردی رازی برای تولید 40 میلیون دز واکسن طاعون » اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات
X