ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

درخواست 6 میلیاردی رازی برای تولید 40 میلیون دز واکسن طاعون

درخواست 6 میلیاردی رازی برای تولید 40 میلیون دز واکسن طاعون

باشگاه خبرنگاران/ حمید کهرام رئیس موسسه سرم سازی رازی ایران به قرار داد سازمان دامپزشکی کشور برای تامین 15 میلیون دز واکسن طاعون نشخوار کنندگان کوچک با این موسسه و موضوع شیوع دوباره تب طاعون نشخوار کنندگان کوچک که طی چند روز گذشته در زنجان موجب تلف شدن 41 راس بز و کل شده اشاره و تاکید کرد: ما به تمام تعهدات خود در زمینه تولید این واکسن حیاتی عمل کرده ایم به گونه ای که طی 5 ماه اخیر با افزایش 80 درصدی تولید آن ، 7.6 میلیون دوز واکسن طاعون نشخوار کنندگان کوچک تولید و در اختیار سازمان دامپزشکی کشور به قیمت 300 تومان که تنها 10 درصد از قیمت مصوب جهانی در تولیدات داخلی می باشد ، قرار گرفته ولی این میزان تولید برای تامین کل کشور ناکافی است .

وی همچنین با تاکید بر نیاز واقعی کشور مبنی بر تامین 40 میلیون دوز واکسن طاعون نشخوار کنندگان کوچک‌، گفت : این درحالی است که درخواست 6 میلیاردی موسسه سرم سازی رازی از سازمان برنامه و بودجه به منظور ارتقاء خط تولید و تامین زیر ساخت های لازم برای افزایش میزان تولید واکسن طاعون نشخوار کنندگان‌، هنوز بی پاسخ مانده در حالیکه این بیماری به صورت ویروسی و حتی از طریق هوا براحتی همه حیوانات را مبتلا می کند که در صورت ادامه این موضوع شاهد تلفات بیشتری از دام ها در کشور خواهیم شد و از سوی دیگر نیز قیمت بسیار ارزان و داخلی این واکسن مانع از تامین هزینه مورد نیاز برای ارتقاء خط تولید آن شده و از سوی دیگر درصورتیکه به این مساعدت 6 میلیاردی ترتیب اثر داده نشود‌، ایران مجبور به واردات این محصول میشود که هزینه واردات هر دز تقریبا 2000 تومان می باشد ، دقیقا چندین برابر قیمت تولید داخل که از کیفیت بالایی نیز برخوردار است .

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده