مدیرعامل توانیر: هوشمندسازی کنتورهای برق در دست پیگیری است

مدیرعامل توانیر: هوشمندسازی کنتورهای برق در دست پیگیری است

تسنیم/ مدیرعامل توانیر گفت: هوشمندسازی کنتورهای برق در دست پیگیری است و برای تحقق آن تاکنون اقدامات مفید و مؤثری در توانیر انجام شده، به طوری که از سایر کشورهای پیشرو در این زمینه چندان عقب نیستیم.

آرش کردی در مراسم آغاز عملیات اجرایی طرح فهام، اظهار داشت: امروز صنعت برق با گستردگی و پیچیدگی های روزافزونی مواجه است و هر روز فناوری جدیدی در آن ایجاد می شود که با گذشته قابل مقایسه نیست.

وی افزود: هوشمندسازی کنتورهای برق در دست پیگیری است و برای تحقق آن تاکنون اقدامات مفید و مؤثری در توانیر انجام شده، به طوری که از سایر کشورهای پیشرو در این زمینه چندان عقب نیستیم.

مدیرعامل توانیر با بیان اینکه "فرانسه و اسپانیا دو کشور پیشرو در زمینه هوشمندسازی وسایل اندازه گیری برق هستند"، گفت: این دو کشور با انجام مطالعات وسیع به کامل ترین و بهترین مدل های استخراجی در این زمینه دست یافته اند؛ اما سایر کشورهای فعال در این زمینه نظیر ایتالیا و اسکاندیناوی، در حد قرائت کنتورهای هوشمند پیش رفته اند و به دنبال ویرایش مجدد طرح های خود هستند.

کردی با بیان اینکه امروز به یک مدل بومی و مناسب کشور در اجرای طرح فهام دست یافته ایم، گفت: انتظارات ما از طرح فهام، نه یکساله یا دو ساله، بلکه پنج تا شش ساله است و مدل آن با مقتضیات کشور همخوانی داشته و قابلیت اجرای علمی و کامل آن وجود دارد.

وی ادامه داد: اجرای طرح فهام نیازمند تعریف و استخراج یک مدل مالی مناسب برای آن است و در غیر این صورت، با چالش هایی در اجرا مواجه خواهد شد.

مدیرعامل توانیر با بیان "استانداردسازی کنتورهای دیجیتال، اجرای پایلوت طرح در پنج استان کشور و ارزیابی موفقیت آمیز اولیه این طرح در پژوهشگاه نیرو انجام شده"، گفت: تدوین مشخصات فنی نرم افزار مرکزی، توسعه ظرفیت های آزمایشگاهی برای اطمینان از عملکرد کنتورها، برنامه ریزی برای دستیابی به بستر مخابراتی پایدار و هماهنگی با نهادهای خدمات رسان آب و گاز برای بهره گیری از سیستم های هوشمند، سایر اقدامات مهمی است که باید در ادامه اجرایی شود.

وی افزود: صنعت برق کشور برای اجرای طرح فهام در آمادگی کامل به سر برده و هیچ چیز نمی تواند مانع اجرای آن شود.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «مدیرعامل توانیر: هوشمندسازی کنتورهای برق در دست پیگیری است» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات
X