ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

مدیرعامل توانیر: هوشمندسازی کنتورهای برق در دست پیگیری است

مدیرعامل توانیر: هوشمندسازی کنتورهای برق در دست پیگیری است

تسنیم/ مدیرعامل توانیر گفت: هوشمندسازی کنتورهای برق در دست پیگیری است و برای تحقق آن تاکنون اقدامات مفید و مؤثری در توانیر انجام شده، به طوری که از سایر کشورهای پیشرو در این زمینه چندان عقب نیستیم.

آرش کردی در مراسم آغاز عملیات اجرایی طرح فهام، اظهار داشت: امروز صنعت برق با گستردگی و پیچیدگی های روزافزونی مواجه است و هر روز فناوری جدیدی در آن ایجاد می شود که با گذشته قابل مقایسه نیست.

وی افزود: هوشمندسازی کنتورهای برق در دست پیگیری است و برای تحقق آن تاکنون اقدامات مفید و مؤثری در توانیر انجام شده، به طوری که از سایر کشورهای پیشرو در این زمینه چندان عقب نیستیم.

مدیرعامل توانیر با بیان اینکه "فرانسه و اسپانیا دو کشور پیشرو در زمینه هوشمندسازی وسایل اندازه گیری برق هستند"، گفت: این دو کشور با انجام مطالعات وسیع به کامل ترین و بهترین مدل های استخراجی در این زمینه دست یافته اند؛ اما سایر کشورهای فعال در این زمینه نظیر ایتالیا و اسکاندیناوی، در حد قرائت کنتورهای هوشمند پیش رفته اند و به دنبال ویرایش مجدد طرح های خود هستند.

کردی با بیان اینکه امروز به یک مدل بومی و مناسب کشور در اجرای طرح فهام دست یافته ایم، گفت: انتظارات ما از طرح فهام، نه یکساله یا دو ساله، بلکه پنج تا شش ساله است و مدل آن با مقتضیات کشور همخوانی داشته و قابلیت اجرای علمی و کامل آن وجود دارد.

وی ادامه داد: اجرای طرح فهام نیازمند تعریف و استخراج یک مدل مالی مناسب برای آن است و در غیر این صورت، با چالش هایی در اجرا مواجه خواهد شد.

مدیرعامل توانیر با بیان "استانداردسازی کنتورهای دیجیتال، اجرای پایلوت طرح در پنج استان کشور و ارزیابی موفقیت آمیز اولیه این طرح در پژوهشگاه نیرو انجام شده"، گفت: تدوین مشخصات فنی نرم افزار مرکزی، توسعه ظرفیت های آزمایشگاهی برای اطمینان از عملکرد کنتورها، برنامه ریزی برای دستیابی به بستر مخابراتی پایدار و هماهنگی با نهادهای خدمات رسان آب و گاز برای بهره گیری از سیستم های هوشمند، سایر اقدامات مهمی است که باید در ادامه اجرایی شود.

وی افزود: صنعت برق کشور برای اجرای طرح فهام در آمادگی کامل به سر برده و هیچ چیز نمی تواند مانع اجرای آن شود.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X