ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

1.5 برابر سد لتیان از شبکه فرسوده تهران آب نشت می‌کند

1.5 برابر سد لتیان از شبکه فرسوده تهران آب نشت می‌کند

تسنیم/ با احتساب حداقل مصرف روزانه آب شرب در تهران، سالانه حداقل در حدود 143 میلیون مترمکعب یعنی 1.5 برابر حجم سد لتیان در حالت پُر، از شبکه فرسوده آب شرب شهر تهران، آب پیش از رسیدن به دست مصرف کننده هدر می رود.به گزارش تسنیم، در 40 روز گذشته از فصل پاییز مصرف روزانه آب شرب در شهر تهران به طور متوسط به 2 میلیون و 800 هزار مترمکعب در روز رسید. این رقم حداقل میزان مصرف آب شرب در طول سال در پایتخت ایران است.
مصرف آب شرب در تهران در روزهای کم مصرف سال به 2 میلیون و 800 هزار مترمکعب و در روزهای پرمصرف به 3 میلیون و 200 هزار مترمکعب در روز می رسد. روزهای انگشت شماری نیز در طول هر سال دیده می شوند که میزان مصرف آب شرب شهر تهران کمتر از 2.8 میلیون مترمکعب یا بیشتر از 3.2 میلیون مترمکعب باشد.
24 درصد از مصرف 2.8 میلیون مترمکعبی روزانه آب شرب تهران را آب بدون درآمد شامل می شود. به عبارتی در 40 روز ابتدایی پاییز امسال 672 هزار مترمکعب در هر روز آب بدون درآمد بوده است.
14 درصد از این 24 درصد، هدررفت واقعی آب در شبکه توزیع است. از اینرو، 392 هزار مترمکعب در هر شبانه روز آب در شبکه ها و خطوط لوله توزیع آب در شهر تهران هدر می رود. محاسبه سالیانه این رقم به 143 میلیون مترمکعب می رسد.
به عبارتی سالیانه یک و نیم برابر حجم سد لتیان در حال پُر (95 میلیون مترمکعب) از شبکه فرسوده آب شرب شهر تهران، آب پیش از رسیدن به دست مصرف کننده هدر می رود.
این 143 میلیون مترمکعب آبی است که با هزینه های گزاف به اندازه استاندارهای شرب تصفیه شده است.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X