ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

بان کی مون:مبارزه با فساد شرط مهم دستیابی به اهداف توسعه است

بان کی مون:مبارزه با فساد شرط مهم دستیابی به اهداف توسعه است

ایرنا/ دبیر کل سازمان ملل در پیامی با اشاره به این که رشوه خواری و فساد در سراسر جهان زندگی مردم را نابود می کند، مقابله با فساد را یکی از مهمترین شرط های دستیابی به اهداف توسعه هزاره ذکر کرد.
بان کی مون دبیر کل سازمان ملل خطاب به شرکت کنندگان در مجمع مبارزه جهانی علیه فساد و رشوه خواری که روز دوشنبه در شهر سن پترزبورگ روسیه برگزار شد، با ذکر این که اهداف 17 گانه توسعه هزاره نوید دهنده آینده بهتر جمعی برای مردم جهان است، گفت که شانزدهمین هدف این مجموعه مقابله با رشوه خواری و فساد است که زندگی انسان ها را در سراسر جهان به مخاطره انداخته است.
وی گفت، هیچ کشوری از اثرات این عارضه بزرگ مصون نبوده و مردم سراسر جهان هر یک بگونه ای از اثرات و تبعات این جنایت رنج می برند و رشوه خواری را نه تنها موجب پی آمد های اقتصادی مخرب بلکه عامل رشد و گسترش بزهکاری ها ، جنایات از جمله قاچاق انسان و تروریسم دانست.
بان کی مون با اشاره به این که برای همه افراد دلیلی برای مبارزه با فساد وجود دارد، ریشه کن کردن این عارضه اجتماعی را در گرو مشارکت همه دولت های جهان و تصویب و اجرای کامل و مسئولانه کنوانسیون مقابله با فساد سازمان ملل متحد در کشور ها ذکر کرد.
دبیر کل سازمان ملل در نهایت اظهار کرد که تلاش هماهنگ همه مردم و دولت های جهان باید این باشد تا دست هایی را که به امید گرفتن پول دراز می شوند، به دست هایی برای مقابله با این جنایت ویرانگر تبدیل کنند.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده