ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

برکناری بی سابقه یازده افسر ارشد ارتش پاکستان به جرم فساد مالی

برکناری بی سابقه یازده افسر ارشد ارتش پاکستان به جرم فساد مالی

ایرنا/ ژنرال 'راحیل شریف' فرمانده کل ارتش پاکستان روز پنجشنبه در اقدامی بی سابقه، 11 نفر از افسران ارشد از جمله یک سپهبد، یک سرلشکر و پنج سرتیپ ارتش را به جرم دست داشتن یا ارتکاب به فساد مالی، برکنار کرد.

فرماندهان ارشد و صاحب نامی نظیر سپهبد عبیدالله ختک و سرلشکر اعجاز شاهد که هر کدام از آنان فرمانده نیروهای مرزی در ایالت بلوچستان نیز بودند، در میان فهرست افسران برکنار شده دیده می شود.
پنج سرتیب، سه سرهنگ و یک سرگرد نیز از جمله برکنار شدگان ارتش پاکستان به جرم دست داشتن یا ارتکاب به فسادمالی هستند.
موضوع برکناری افسران ارتش پاکستان، عصر پنج شنبه بلافاصله به مهم ترین خبر رسانه های تصویری و اللکترونیک پاکستان تبدیل شد و همه شبکه های خبری، با قطع برنامه های عادی خود، به اخبار داغ تحولات تازه در ارتش پرداختند.
بسیاری از کارشناسان امور سیاسی و داخلی پاکستان اقدام فرمانده ارتش در برکنار افسران مرتکب فساد مالی را اقدامی قاطع و غیر تبعیض آمیز توصیف کردند و آن را مورد ستایش قرار دادند. این کارشناسان معتقدند فرمانده ارتش پاکستان با این اقدام، تعهد خود برای مبارزه با فساد را در عمل ثابت کرد.
برخی تحلیلگران پاکستانی نیز معتقدند اقدام ژنرال راحیل شریف نسبت به اخراج افسران به جرم فساد، پیامی تلویحی به دیگر نهادها از جمله دولت این کشور در خصوص عواقب دست داشتن شخصیت های عالی در فسادمالی است.
روز سه شنبه گذشته نیز فرمانده ارتش پاکستان با اشاره تلویحی و در لفافه به ماجرای افشاگری های اسناد پاناما علیه خانواده نخست وزیر و تعداد زیاد دیگری از سیاستمداران و چهره های شناخته شده این کشور، گفت که پیشرفت پاکستان مشروط به ریشه کن شدن 'فساد' در این کشور است.
ژنرال 'راحیل شریف' در اظهارات جهت دار خود تاکید کرد: تک تک افراد، مسئولان و مردم پاکستان باید خود را در قبال پیشرفت این کشور مسئول بدانند و زمانی پیشرفت پاکستان تضمین می شود که ریشه های فساد برچیده شود.[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده