ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

قطعی شدن زودهنگام سه سهمیه المپیک دوچرخه‌سواری

قطعی شدن زودهنگام سه سهمیه المپیک دوچرخه‌سواری

مهر/ با توجه به صدرنشینی تیم جاده دوچرخه‌سواری ایران در جدیدترین رنکینگ اتحادیه بین‌المللی این رشته و اختلاف بسیار زیاد با تیم دوم، می‌توان از همین حالا کسب سه سهمیه المپیک این رشته را قطعی دانست.
طبق آخرین اعلام UCI (اتحادیه بین‌المللی دوچرخه‌سواری) ایران با ۱۵۱۶ امتیاز و با اختلاف ۹۱۴ امتیاز نسبت به کشور قزاقستان در صدر جدول رنکینگ آسیا در رشته جاده قرار گرفت.
طبق قوانین و مقرارت فدراسیون جهانی در کسب سهمیه المپیک در رشته دوچرخه‌سواری جاده‌، چهار تیم برتر رنکینگ آسیا سهمیه المپیک را کسب خواهند کرد که تیم اول رنکینگ ۳ سهمیه و تیم‌های دوم تا چهارم هر کدام دو سهمیه رشته دوچرخه‌سواری جاده را در المپیک خواهند داشت.
با توجه به این قانون و فاصله بسیار زیاد ایران با سایر تیم‌های آسیایی، در سایت فدراسیون دوچرخه‌سواری آمده است: دریافت سه سهمیه المپیک ۲۰۱۶ ریو در رشته جاده برای کشورمان قطعی شد.
امتیاز شش تیم برتر آسیا به شرح زیر است:
۱- ایران ۱۵۱۶ امتیاز
۲- قزاقستان ۶۰۲ امتیاز
۳- ژاپن ۵۲۱ امتیاز
۴- کره جنوبی ۲۷۶ امتیاز
۵- هنگ کنگ ۲۴۸ امتیاز
۶- فیلیپین ۲۳۰ امتیاز
با توجه به فرصت ده ماهه تا المپیک ریو و عدم تغییر محسوس در امتیاز تیم‌های آسیایی به ویژه ایران که با اقتدار و اختلاف زیاد در صدر جدول قرار دارد، از ماه‌ها قبل نیز می شد قطعی بودن سه سهمیه المپیک دوچرخه‌سواری ایران در بخش جاده را اعلام کرد. خسرو قمری رئیس فدراسیون دوچرخه‌سواری نیز با استناد به این مساله، بارها قول کسب سه سهمیه المپیک در بخش جاده را داده بود.
در حال حاضر کشورهای کره‌جنوبی، هنگ کنگ و فیلیپین که اختلاف امتیاز بسیار کمی با هم دارند، در حال رقابت برای کسب عنوان چهارمی تا پایان سال ۲۰۱۵ هستند تا طبق قوانین بتوانند دو سهمیه المپیک را کسب کنند.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده