ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

مادر مضطرب، کودک مضطرب را تربیت می کند

مادر مضطرب، کودک مضطرب را تربیت می کند

باشگاه خبرنگاران/ گاهی اوقات مشکلاتی از قبیل ترس ها و نگرانی های موجود منجر به بوجود آمدن استرس ها و تداوم آن در کودک می شود. بعبارت دیگر، مادر مضطرب، کودک مضطرب را تربیت می کند.

حسین ابراهیمی مقدم روانشناس عنوان کرد: بطور کلی اضطراب عبارت است از یک ترس مبهم که دلیل واقعی و قانع کننده ای برای آن وجود نداشته و یا اینکه دیگران به آن اندازه نسبت به آن موضوع ترس ندارند.

وی ادامه داد: اضطراب دلایل متفاوتی را مانند ترس از آینده، خبرهای ناگوار و بد، ترس از دست دادن پدر و مادر و موارد دیگر را شامل می شود که اتفاقا عمدتا در بین کودکان بیشتر به چشم می خورد.

این روانشناس ادامه داد: گاهی از مواقع،این اضطراب ها به دلیل مسائل و مشکلات فیزیولو‍‍ژیکی است ولی در اکثر مواقع مسائل روانشناسی را به همراه دارد.

ابراهیمی مقدم با بیان اینکه بسیاری از اضطراب ها ناشی از داستان پردازی است گفت: بسیاری از مواقع اضطراب ها ناشی از افکاری است که از طریق داستان ها،قصه پردازی و مواردی از این قبیل برای کودک بوجود آمده است.

وی ادامه داد: مواردی از قبیل اینکه من بخاطر کارهای تو خواهم مرد در ذهن کودک تجلی پیدا می کند و این امر موجب می شود که در عالم خیال ترس از دست دادن آنان را به همراه داشته باشد و از طرف دیگر آینده مبهم و تاریک کودکان که نمی دانند قرار است چه اتفاقی رخ دهد منجر به بروز اضطراب خواهد شد.

ابراهیمی مقدم در پایان به فضای آرامبخش خانواده تاکید کرد و گفت: در درجه اول آرامش محیط خانوادگی که منجر به آرامش کودک می شود و در درجه دوم فراهم آوردن شرایطی که نیازهای کودک به درستی ارضا شود نیز از مواردی است که باعث کاهش اضطراب و استرس در آنان می شود.

همچنین خواب درست، تغذیه مناسب، احساس امنیت را در کودک بوجود می آورد و در حالت های شدیدتر نیاز به یک ملاقات حضوری با روانشناس احساس می شود.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده