ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

شناسایی امواج گرانشی در اتمسفر پلوتو

شناسایی امواج گرانشی در اتمسفر پلوتو

ایرنا/ میزان شفافیت لایه های مه که اتمسفر نیتروژنی اولیه پلوتو را تشکیل می دهند، بسته به زاویه دید و نور تابیده شده به این سیاره تغییر می کند و پدیده ای شبیه به حرکت موجی را در اتمسفر ایجاد می کند. اما این لایه ها ساختار کلی خود را در هر حال حفظ می کنند.
این اثر موجی ممکن است حاصل امواج گرانشی باشد. موج گرانشی، موجی است که در محیط سیال یا در سطح تماس بین دو محیط ایجاد می شود که در آن نیروی شناوری سیال را به سمت بالا و نیروی گرانش آن را به سمت پایین می کشد. نمونه ای از چنین سطحی، میان جو و اقیانوس است که باعث برخاستن امواج ناشی از باد می شود. این پدیده قبلا در زمین و مریخ شناسایی شده است.
نکته قابل توجه این است که با وجود امواج گرانشی، حجم جو سیاره تغییر نمی کند و فضایی تا ارتفاع 200 کیلومتری آن را پوشش می دهد.
با وجود این که اطلاعات زیادی درباره پلوتو در اختیار نداریم، با استفاده از اطلاعات فضاپیمای New Horizones همچنان به دانش ما افزوده می شود. برای دریافت تمام اطلاعات مربوط به پلوتو از این فضاپیما، 16 ماه زمان لازم است.[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X