ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

بیانیه پایگاه اطلاع‌رسانی آیت‌الله علوی گرگانی درباره انحرافات فرقه ضاله حلقه

بیانیه پایگاه اطلاع‌رسانی آیت‌الله علوی گرگانی درباره انحرافات فرقه ضاله حلقه

فارس/ پایگاه اطلاع‌رسانی آیت‌الله علوی گرگانی با انتشار بیانیه‌ای در خصوص تفکرات انحرافی فرقه ضاله حلقه نوشت: عرفان حلقه با توجه به مطالعات متعدد در کتب این جریان به نظر ما قطعاً از گروه‌های دارای تفکرات انحرافی است و در این کتب مطالبی وجود دارد که تنافی با آموزه‌های دینی دارد.

پیرو برخی سؤالات و شایعات در مورد عرفان حلقه و فتوای صادر شده از سوی آیت‌الله سیدمحمدعلی علوی گرگانی، پایگاه اطلاع‌رسانی این مرجع تقلید بیانیه‌ای در مورد این جریان انحرافی منتشر کرد.
در بخشی از این بیانیه آمده است: عرفان حلقه با توجه به مطالعات متعدد در کتب این جریان به نظر ما قطعاً از گروه‌های دارای تفکرات انحرافی می‌باشد و در این کتب مطالبی وجود دارد که مبهم و دو پهلو و بعضاً هم تنافی با آموزه‌های دینی دارد و لذا به تمام مؤمنین و شیعیان و پیروان مکتب اهل بیت علیهم‌السلام توصیه می‌شود از پیروی و تبعیت این گونه گروه‌ها و عرفان‌ها دوری کرده تا دچار گمراهی نشوند، لکن استفتائی در مورد ارتداد و یا مفسد بودن مسئول این جریان به ضمیمه مطالبی در رد احکام دینی و اعتقادات دینی توسط ایشان بیان شده بود که در پاسخ بیان شد، چنانچه این افکار منجر به انکار خدا و دین و اهل بیت علیهم‌السلام شود باعث ارتداد است و در ملاقات‌ها و استفتائات دیگر نیز جواب داده شد که مطالبی به ایشان نسبت داده شده است که در صورت اثبات، ارتداد قطعی است و ما نیز در کتب ایشان مطالبی را دیده و خوانده‌ایم که مبهم بوده و می‌تواند موجب ارتداد نیز باشد، لکن با این حال تشخیص آن بر عهده دادگاه و قاضی می‌باشد و نفیاً و اثباتاً قضاوتی نخواهیم کرد.

این بیانیه می‌افزاید: متأسفانه این پاسخ با برخی شایعات در جامعه مواجه شده است که قصد القای تغییر فتوای معظم‌له را دارند که این موضوع کاملاً اشتباه و غلط می‌باشد و فتوا به همان صورت است که در ابتدا بیان شد، امید است که تمام مؤمنین و مقلدین معظم‌له در راه کمال و سعادت خود احتیاط کامل را رعایت کرده و از مسیر تعالیم اهل بیت علیهم‌السلام و پیروی از مراجع معظم تقلید دوری نکنند.

به گزارش فارس،‌پیش از این نیز پایگاه اطلاع‌رسانی آیت‌الله ناصر مکارم شیرازی با اختصاص پرونده ویژه‌ای در وبگاه خویش به بازخوانی آرای باطل عرفان ضاله حلقه پرداخته است که متن کامل آن از اینجا قابل رؤیت است

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده