ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

علی اف مدال دوستی آذربایجان را به وزیر ارتباطات ایران اعطا کرد

علی اف مدال دوستی آذربایجان را به وزیر ارتباطات ایران اعطا کرد

ایرنا/ «الهام علی اف» رئیس جمهوری آذربایجان، مدال دوستی این کشور را به «محمود واعظی» وزیر ارتباطات و فناوری ایران اعطا کرد.

رئیس جمهوری آذربایجان این مدال دوستی را به دلیل تلاش های واعظی در جهت تقویت همکاری های دو کشور همسایه، در دیدار با وی در باکو اعطا کرد.
وزیر ارتباطات و فناوری ایران و تعدادی دیگر از اعضای کمیسیون همکاری های اقتصادی ایران و جمهوری آذربایجان، از روز چهارشنبه برای برگزاری نشستی با محوریت احداث راه آهن آستارا - آستارا، به باکو پایتخت کشور جمهوری آذربایجان سفر کرده اند.
کمیسیون همکاری های اقتصادی ایران و جمهوری آذربایجان، هفدهم و هجدهم مهرماه سال گذشته در آستاراهای دو کشور جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان برگزار و پیرامون مسائل مختلف اقتصادی از جمله اتصال راه آهن سراسری آذربایجان به ایران و در آینده، اتصال آن به رشت و قزوین بحث و تبادل نظر شد.
سند توافقنامه اتصال راه آهن جمهوری آذربایجان به ایران، هجدهم مهرماه سال گذشته در نشست کمیسیون همکاری های اقتصادی ایران و جمهوری آذربایجان در فرمانداری شهرستان آستارا امضا شد.
سند یادشده با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ایران، وزیر اقتصاد و صنعت جمهوری آذربایجان، رئیس شرکت راه آهن جمهوری آذربایجان و مدیرعامل شرکت راه آهن ایران به امضا رسید و تعیین شد طرف آذری، هشت کیلومتر راه آهن را تا نقطه صفر مرزی ادامه دهد و طرف ایرانی نیز در قالب این توافقنامه، تا دو کیلومتر خط راه آهن را ادامه خواهد داد تا این خط ریلی در نهایت به پایانه متصل شود.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده