ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

رئیس کمیته انتخابات جبهه اعتدالگرایان: بدنبال همگرایی اصولگرایان معتدل با محوریت علی لاریجانی هستیم

رئیس کمیته انتخابات جبهه اعتدالگرایان: بدنبال همگرایی اصولگرایان معتدل با محوریت علی لاریجانی هستیم

مهر/جمشید ایرانی گفت: با مشورت آقایان هاشمی، رئیس دولت اصلاحات و ناطق نوری به دنبال همگرایی و ظرفیت سازی اصول‌گرایان معتدل با محوریت علی لاریجانی هستیم.

به گزارش خبرگزاری مهر جمشید ایرانی رییس کمیته انتخابات جبهه اعتدال گرایان در نشست مشترک شورای عالی سیاست گذاری جبهه اعتدال گرایان اظهار کرد: این جبهه اولین جریان سیاسی بود که سال گذشته اعلام کرد در ائتلاف‌هایی با اصلاح طلبان ورود خواهد کرد که محوریت آن بر مدار محمدرضا عارف شکل گرفته باشد.

دبیر کل حزب فرزندان ایران افزود: با توجه به محدودیت ها و واقعیت ها اصلاح طلبان با داشتن چهره های معتدل چون محمد جواد حق شناس، محمد رضا تابش، خباز و مصطفی کواکبیان در شکل‌گیری یک مجلس همراه با دولت در فضای همدلی و همزبانی بر مدار عارف می تواند طراوت و جان تازه با اصلاح طلبان و گذر از حوادث تلخ سال ۸۸ باشد.

وی گفت: ما با مشورت با بزرگانی از جمله آقایان هاشمی و رئیس دولت اصلاحات و ناطق به دنبال همگرایی و ظرفیت سازی اصول گرایان معتدل با محوریت علی لاریجانی هستیم. باید از محوریت و حضور سرمایه های معتدلی مجلسی چون مطهری، باهنر و جلالی از این فضای همدلی و همزبانی و ظرفیت نیز پاسداری شود.

ایرانی با اشاره به صحبت های اخیر مهندس با هنر و برداشت های متفاوتی که صورت گرفته تاکیدکرد: اتفاقا اظهار نظر ایشان با توجه به سابقه حضور بالای ایشان در مجلس موید این نگاه است که رقابت این انتخابات و محصول آن مجلسی با ترکیب اصلاح طلبان معتدل و اصول گرایی معتدل می باشد.

رئیس کمیته انتخابات جبهه اعتدال گرایان خاطر نشان کرد: حضور وی و مطهری در مجلس نهم مدیون جبهه اعتدال گرایان است زیرا باهنر به خاطر کم لطفی طیف تند و افراطی اصول گرایان در دور اول انتخابات رتبه ۳۶ را کسب کردند و اگر نبود حمایت اعتدال گرایان در مرحله دوم نماینده مجلس از تهران نمی شد.

وی تصریح کرد: اعتدال گرایان کماکان منویات مثلث متحد هاشمی و ناطق و رئیس دولت اصلاحات را مبنای برنامه ریزی های انتخاباتی قرار داده و ریاست جمهوری روحانی محصول همگرایی این سه است.

ایرانی ادامه داد: اعتدال گرایان روحانی را مشتق رئیس دولت اصلاحات و لاریجانی را مشتق ناطق نوری می داند.

رئیس کمیته انتخابات جبهه اعتدالگرایان اظهار کرد: آقایان روحانی و عارف بر اساس توصیه ها و حمایت های این سه نفر در مرحله انتخابات حاضر شدند و حتی آن هنگام که آقای هاشمی ثبت نام کردند آقایان روحانی و عارف قصد کناره گیری به نفع هاشمی داشتند که هاشمی از این اقدام این دو نفر جلوگیری کرد. پس از رد صلاحیت هاشمی تلاش این سه نفر بود که آن اقدام ماندگار انصراف عارف به نفع روحانی و حماسه ۲۴ خرداد شکل گرفت.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده