ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

موسسه بین‌المللی کپیتال اینتلیجنس: رتبه اعتباری ایران ارتقا یافت

موسسه بین‌المللی کپیتال اینتلیجنس: رتبه اعتباری ایران ارتقا یافت

تسنیم/ موسسه بین المللی کپیتال اینتلیجنس رتبه اعتباری درازمدت ایران را از بی به بی+ ارتقا داد و اعلام کرد چشم انداز رتبه اعتباری ایران از مثبت به با ثبات تغییر کرده است.

به گزارش پایگاه خبری سی پی آی فایننشال، موسسه بین المللی اعتبار سنجی کپیتال اینتلیجنس (سی آی) دیروز اعلام کرد که رتبه اعتباری درازمدت خارجی و داخلی ایران را از بی به بی+ ارتقا داده است، اما رتبه اعتباری ایران در کوتاه مدت در سطح بی باقی ماند.

همچنین چشم انداز رتبه اعتباری ایران از مثبت به با ثبات تغییر کرد.

این ارتقاء رتبه اعتباری ایران واکنشی به بهبود در محیط خارجی جمهوری اسلامی ایران و تاثیر مثبت آن بر رتبه اعتباری حاکمیتی ایران است. اخیرا مجلس ایران و دولت آمریکا برنامه جامع اقدام مشترک را به تصویب رسانده اند. موسسه سی آی تحولات اخیر را اتفاقاتی مثبت ارزیابی می کند که مسیر را برای لغو تدریجی تحریم های اقتصادی ایران در کوتاه تا میان مدت هموار می سازد.

سی آی خاطر نشان می سازد که چشم اندازهای رشد در کوتا مدت تا میان مدت برای اقتصاد ایران نسبت به ارزیابی قبلی این موسسه بهبود یافته است. انتظار می رود ترمیم اقتصاد ایران شتاب بگیرد و رشد واقعی تولید ناخالص داخلی این کشور (پس از 0.8 درصد در سال مالی 2015) به حدود 4 درصد در سال مالی 2016 برسد. همچنین اگر تحریم ها کاهش یابند، متوسط رشد اقتصادی ایران در میان مدت حداقل 4 درصد خواهد بود. سی آی پیش بینی کرده که نرخ تورم در ایران در سال مالی 2016 به 11.5 درصد کاهش یابد و روند دو ساله کاهش ارزش ریال ایران متوقف شود.

بدهی های دولت ایران همچنان پایین و دارایی های خارجی رسمی این کشور قابل توجه است و بر اساس برآوردهای سی آی معادل حدود 15 ماه واردات کالا و خدمات و حدود 10 برابر بدهی های خارجی ایران است که موعد پرداخت آنها در سال 2016 می باشد. اما ابهاماتی در مورد نقد شوندگی و قابل استفاده بودن این دارایی ها وجود دارد.

سی آی با فرض لغو تحریم ها در کوتاه مدت تا میان مدت انتظار دارد کسری بودجه دولت ایران در سال های مالی 2017-2016 به طور متوسط یک درصد تولید ناخالص داخلی این کشور باشد. در سال های مالی 2014 و 2015 این رقم به 2.9 درصد تولید ناخالص داخلی ایران رسیده بود.

موسسه بین‌المللی کپیتال اینتلیجنس: رتبه اعتباری ایران ارتقا یافت

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X