ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

توضیحات رئیس هئیت مدیره اتحادیه باغداران درباره علت های فساد پرتقال

توضیحات رئیس هئیت مدیره اتحادیه باغداران درباره علت های فساد پرتقال

میزان/ رئیس هئیت مدیره اتحادیه باغداران گفت: یکی از مهم‌ترین علت‌های فاسد شدن این میوه نبود بازار تقاضا و مازاد عرضه بوده است که این روند قابل پیش بینی نبود.

مجتبی شادلو رئیس هئیت مدیره اتحادیه باغداران در گفتگو با خبرنگار اقتصاد خبرگزاری میزان، در رابطه با فاسد شدن ۱۰ هزار تن پرتقال در برخی از استان‌ها گفت: به دلیل عدم استقبال مصرف کنندگان از بازار این میوه شاهد فاسد شدن مقداری از این میوه بودیم ولی مقدار دقیق آن مشخص نیست و مطمئنا این میزان به ۱۰ هزار تن نمی‌رسد.

وی در ادامه گفت: پرتقال یکی از میوه‌هایی است که امکان فاسد شدن بر اثر تغییر مکان و جابه جایی بیشتر از سایر میوه‌ها است و همین امر موجب شده تا مقداری از این میوه فاسد شود.

شادلو با اشاره به اهمیت زمان عرضه بار به بازار بیان کرد: در نوروز سال گذشته زمان اجرای طرح تامین میوه در موعد مقرر انجام نشد ولی با پیگیری‌های صورت گرفته در سال گذشته تامین میوه شب عید سال جاری در زمان مقرر یعنی در دی ماه سال گذشته صورت گرفت و این میوه در سرد خانه‌های مخصوص نگهداری شد و تا پایان اسفند ماه نیز ضایعات چندانی نداشت ولی با گذشته چند روز از سال جدید و عدم استقبال از بازار این محصول شاهد تکثیر فساد در این میوه بودیم.

رئیس هئیت مدیره اتحادیه باغداران با بیان اینکه مازاد عرضه نسبت به تقاضا این محصول در بازار یادآور شد: یکی از مهم‌ترین علت‌های فاسد شدن این میوه نبود بازار تقاضا و مازاد عرضه بوده است که این روند قابل پیش بینی نبود.

وی در توضیح استفاده بهترین سردخانه برای نگهداری این میوه اظهار کرد: پرتقال در بهترین شرایط و در بهترین سرد خانه‌های خاورمیانه نگهداری شد واین بدین معناست که از نظر نگهداری کوچک‌ترین کوتاهی صورت نگرفته و از بهترین تکنولوژی دنیا برای سالم ماندن پرتقال استفاده شده است.

شادلو با بیان اینکه تامین بازار سال گذشته همانند سال جاری بوده است گفت: با توجه به طرح سیاست گذاری تامین میوه در سال گذشته با کمبود این میوه مواجه شدیم در حالی که برنامه ریزی‌ها در سال جاری مطابق گذشته پیش نرفت و تقاضای چندانی از این میوه در بازار صورت نگرفت، با این شرایط باید انتظار فاسد شدن مقداری از حجم این میوه را در انبار‌ها می‌داشتیم.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X