ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

عزم جدی استرالیا برای مقابله با تهدیدات سایبری

عزم جدی استرالیا برای مقابله با تهدیدات سایبری

ایرنا/ 'ماکلوم ترنبویل' نخست وزیر استرالیا ازعزم جدی کشورش برای مقابله با تهدیدات سایبری در همه ابعاد، خبر داد.

به گزارش روز پنجشنبه خبرگزاری فرانسه از سیدنی،'ماکلوم ترنبویل' نخست وزیر استرالیا با اعلام خبر فوق، افزود: دولت با اختصاص بودجه 230میلیون دلاری در بخش امنیت سایبری، به دنبال مقابله جدی با تهدیدات سایبری است.
ترنبویل' افزود: این بودجه شامل حمایت از بخش های دولتی و غیر دولتی در حوزه امنیت سایبری و نیز حمایت ازطرح های پژوهشی برای مقابله با تهدیدات پیش رو است. علاوه بر آن تقویت اقدامات بین المللی به منظورمقابله با حملات سایبری در مناطق مختلف اقیانوس آرام و هند، از دیگرموارد حمایتی در طرح جدید است.
خبرگزاری فرانسه تصریح می کند: بر طبق آمار رسمی کمیسیون جرایم استرالیا، سالانه 1 میلیارد دلار در حوزه تهدیدات سایبری به این کشور خسارت وارد می شود.
در همین خصوص،سخنگوی دفتر 'ماکلوم ترنبول' نخست وزیر استرالیا با اشاره به حمله سایبری علیه رایانه های مرکز هواشناسی این کشور اعلام کرد که هکرها طیف گسترده ای از دشمنان از بازیگرانی که حمایت مالی دولتی دریافت می کنند تا مجرمان جنایات سازمان یافته را دربرمی گیرد و آنها برای حمله به شبکه های دولتی انگیزه های متفاوتی دارند.
این خبرگزاری نوشت : تکذیب نقش چین در حمله به برخی وبسایت های دولت استرالیا در حالی صورت می گیرد که بسیاری از کشورهای غربی بویژه آمریکا، با اشاره به برنامه قدرتمند چین برای تقویت نیروهای مجازی این کشور، از ارتباط پکن با نفوذگرهای خارجی علیه کشورهای خود سخن گفته اند.
چین پیشتر نیز از سوی آمریکا به دست داشتن هکرهای این کشور در سرقت اطلاعات دولتی این کشور محکوم شده بود.
مرکز هواشناسی استرالیا یکی از ابررایانه های این کشور را که اطلاعات مهمی به سایر سازمان ها قرار می دهد، در اختیار دارد. یکی از لینک های این سیستم به وزارت دفاع استرالیا در کانبرا راه دارد.
این در حالی است که چین این اتهامات را رد کرده و آن را بی اساس دانسته بود.
حملات سایبری به سازمان های دولتی طی سال های اخیر امر عادی شده است و طیف گسترده ای از دشمنان، شامل هکرهای در جستجوی هیجان تا جنایتکاران و کشورهای خارجی، این کار را انجام می دهند.انگیزه انجام این حمله سایبری را می توان به مسائل بازرگانی، استراتژیک و یا هر دو مربوط دانست.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده