ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

آیت الله عیسی قاسم خطاب به حکام بحرین: از سرنوشت صدام عبرت بگیرید

آیت الله عیسی قاسم خطاب به حکام بحرین: از سرنوشت صدام عبرت بگیرید

شفقنا/ آیت الله شیخ عیسی قاسم رهبر شیعیان بحرین در خصوص اهانت رژیم آل خلیفه به مراسم عاشورا در بحرین، گفت: قطعا کسی که بخواهد عاشورا را محو کند و یا اینکه شیفته گان آن را مایوس کند، خود در نهایت مایوس خواهد شد چرا که تجارب تاریخی ثابت کرده است که چنین تلاش هایی همواره محکوم به شکست است.

به گزارش پایگاه خبری بحرین الیوم، آیت الله قاسم امروز(دوشنبه) در بیانیه ای با اشاره به اینکه عاشورا و ماه محرم موضوعی برای فتنه و تنش های سیاسی و امنیتی نیست، تاکید کرد: علما و شهروندان به مراسم عاشورا و محرم به عنوان محلی برای برهم زدن وحدت ملی نگاه نمی کنند.

وی در این بیانیه تشریح کرد: ماهیت عاشورا، آگاهی دهی و بیداری دادن به نسل ها در تمامی جنبه ها از جمله درگیری های بین حکومت ها و ملت ها است.

شیخ قاسم تاکید کرد: ارزش های عاشورا هرگز نمی تواند کمکی برای ستمگر علیه مظلوم و یا اینکه توجیهی برای سیاست بیداد و فساد باشد.

آیت الله قاسم در ادامه این بیانیه در خصوص اهانت رژیم آل خلیفه به مراسم عاشورا در بحرین، گفت: قطعا کسی که بخواهد عاشورا را محو کند و یا اینکه شیفته گان آن را مایوس کند، خود در نهایت مایوس خواهد شد چرا که تجارب تاریخی ثابت کرده است که چنین تلاش هایی همواره محکوم به شکست است.

وی در همین زمینه با اشاره به اینکه سیاست ظالمانه مانع از مومنان برای احیای قیام امام حسین(ع)نشده است، خاطرنشان کرد: در خصوص تلاش برای نابودی کردن مراسم عاشورا باید از صدام حسین عبرت گرفت.

رهبر شیعیان بحرین در پایان این بیانیه عنوان کرد: تلاش های مایوسانه از سوی سیاست های دنیوی که مخالفت آگاهی، بیداری و پیروزی امت در ارزش های حق و عدالت هستند، همچنان تداوم خواهد داشت.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده