ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

برترین‌های جام جهانی والیبال

برترین‌های جام جهانی والیبال

کاپ/ تیم والیبال روسیه پرافتخارترین تیم حاضر در رقابت هایجام جهانی 2015 است.
روسیه بدون احتساب نتایج شوروی سابق با 2 طلا و یک نقره، و با محاسبه نتایچ شوروی؛ 6 طلا، 2 نقره و 2 برنز از تاریخ جام جهانی بر گردن انداخته که در هر صورت این کشور را پرافتخارترین تیم این رقابت ها نام می دهد. برزیل نیز با 2 طلا و 3 برنز نیز در رده دوم این جدول قرار می گیرد. ضمن اینکه؛ روسیه و برزیل تنها دو تیم تاریخ اند که از جام جهانی بیش از یک طلا به خانه برده اند. آلمان (شرقی سابق)، امریکا، کوبا و ایتالیا دیگر تیم های صاحب مدال طلای جام جهانی به حساب می آیند.
تاکنون هیچ تیمی نتوانسته سه دوره پیاپی به مدال طلا، نقره یا برنز جام جهانی دست یابد. این در حالی است که امریکا طی چهار دوره متوالی (از 1995 تا 2007) عنوان چهارم این پیکارها را به خود اختصاص داده است.
طی دوازده دوره برگزاری جام جهانی، مدال های این رقابت ها تنها میان دوازده تیم تقسیم شده است. روسیه (10)، برزیل - کوبا (5)، ایتالیا (4)، امریکا – ژاپن – لهستان - چک (2) و آلمان – هلند – بلغارستان - صربستان (1) تمام مدال آوران تاریخ جام جهانی به شرح زیرند:
1965: شوروی – لهستان – چک و اسلواکی
1969: آلمان شرقی – ژاپن – شوروی
1977: شوروی – ژاپن – کوبا
1981: شوروی – کوبا – برزیل
1985: امریکا – شوروی – چک و اسلواکی
1989: کوبا – ایتالیا – شوروی
1991: شوروی – کوبا – امریکا
1995: ایتالیا – هلند – برزیل
1999: روسیه – کوبا – ایتالیا
2003: برزیل – ایتالیا – صربستان و مونته نگرو
2007: برزیل – روسیه – بلغارستان
2011: روسیه – لهستان – برزیل
در میان بازیکنان برتر تاریخ جام جهانی "سرجیو"؛ لیبروی برزیل (که هنوز هم در ترکیب این تیم قرار دارد) یگانه است. او موفق شده در سه دوره پیاپی (از 2003 تا 2011) عنوان بهترین لیبرو – دریافت کننده جام جهانی را به خود اختصاص بدهد.
برناردو رزنده، ملقب به برناردینیو؛ پرافتخارترین فرد تاریخ جام جهانی است. او در سال های 1995 و 1999 به عنوان سرمربی تیم زنان برزیل مدال های نقره و برنز جام جهانی را بر گردن انداخت و در سه دوره گذشته (2003 تا 2011) نیز به عنوان سرمربی مردان برزیل دو مدال طلا و یک برنز این پیکارها را تصاحب کرد. برناردینیو همچنین در سال 1985 به عنوان بازیکن با برزیل صاحب مدال برنز جام جهانی شد. او تنها کسی است که با سه عنوان (بازیکن – مربی زنان – مربی مردان) از جام جهانی مدال برده است.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X