ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

گزیده‌ای از اخبار مطبوعات رخنه احمدی‌نژادی‌ها درروابط‌عمومی‌های دولت!

گزیده‌ای از اخبار مطبوعات/ رخنه احمدی‌نژادی‌ها درروابط‌عمومی‌های دولت!

آخرین خبر/ گزیده ای از مهمترین رویدادها و اخبار مطبوعات در روز یکشنبه به شرح زیر می باشد:

آفتاب یزد-این روزنامه درگزارشی باتیتر«رخنه احمدی‌نژادی‌ها درروابط‌عمومی‌های دولت!»،نوشت: متاسفانه سیاسی شدن برخی روابط عمومی‌ها این روزها به مشکلی اساسی برای برخی سازمان‌ها و وزارتخانه‌ها تبدیل شده است. در حالی که برای مثال وزارتخانه‌ای در دولت یازدهم عملکرد خوبی دارد اما چنبره نیروهای افراطی یا مخالف با دولت یازدهم در روابط عمومی‌این سازمان‌ها موجب دوری هرچه بیشتر رسانه‌های موافق دولت از این سازمان‌ها و مسئولانش شده است و در این میان غفلت دولت و مسئولان و وزرا در سروسامان دادن به اوضاع روابط‌عمومی‌ها که از کم اهمیت انگاشتن نقش روابط عمومی‌ها ناشی می‌شود گناهی نابخشودنی است.

قانون-این روزنامه درگزارشی باعنوان«صد‌‌اوسیماباهم همایش امام(س)راپوشش ند‌‌اد‌«باانتقادازعملکردای این رسانه نوشت: سال‌هاست این رسانه رسالت خود‌‌راد‌‌رراستای حمایت ازیک جناح وتخریب وگروهی د‌‌یگرپیش می‌برد‌‌...صد‌‌اوسیماد‌‌رروزهای اخیربه حذف برنامه‌هایی که به بنیانگذارکبیرانقلاب اسلامی،حضرت امام‌خمینی‌(س)برمی‌گرد‌‌د‌‌ نیز،اقد‌‌ام کرد‌‌ه است...اخیرنیزهمایش بین المللی«قرآن د‌‌رسیره واند‌‌یشه امام خمینی» خود‌‌د‌‌اری کرد‌‌.

جوان-این روزنامه درگزارشی باعنوان «امریکاستایی درآستانه روزامریکاستیزی»به مناظره ای که به عشق آمریکا مغازله شد! پرداخت ونوشت:«دربرنامه مناظره( بخوانید مغازله)بین صادق زیباکلام وابراهیم اصغر‌زاده، ضمن تحریف اندیشه‌ها و نگاه‌های امام درباره شیطان بزرگ، چهره امریکا به مضحک‌ترین شکل ممکن بزک شد.به گزارش رسانه‌ها در این برنامه که در دانشگاه شریف به بهانه « بازخوانی اتفاقات سیزده آبان و چشم‌انداز روابط ایران و امریکا» برگزار شد و در واقع باید عنوان «محاکمه نظام و امام » برای آن گذاشت، زیباکلام مدعی شده بخش عمده‌ای از آنچه درباره امریکا گفته‌ایم دروغ و تحریف تاریخ است! ابراهیم اصغر‌زاده نیز که به عنوان یکی ازدانشجویان پیروخط امام درتسخیر لانه جاسوسی بارها ازاقدام انقلابی خود ابراز ندامت کرد وگفت:‌حمله به سفارت امریکا قرارنبود تبدیل به یک تسویه حساب طولانی بشودو بعد ازحمایت امام ومردم ماجراطولانی شد.

شرق-این روزنامه در گفت وگوبا احمد خرم، وزیرراه دولت اصلاحات باعنوان «پورسانت‌گیری چینی‌ها در پروژه قطاراصفهان- تهران »به نقل ازوی نوشت:«ماسال ٨١راسال آغاز نهضت اتوبان‌سازی وراه‌آهن‌سازی با سرعت بالا نام گذاشتیم واولین قطارسریع درمسیر تهران-اصفهان باسرعت٣٠٠تا٣٥٠کیلومتر دساعت راشروع کردیم. مطالعات آن راانجام دادیم وعملیات اجرائی آن را نیزآغاز کردیم اما دولت اصولگرای احمدی‌نژاد آمدوآن ‌رامتوقف کرد.حالا با چینی‌ها قرارداد می‌بندند.چینی‌ها هم رفته‌اند با همان شرکتی که ما صحبت کرده بودیم برای اجرای طرح صحبت کرده‌اند و پورسانت می‌گیرند. پورسانتشان هم کم نیست. ما هزینه مسیر تهران-اصفهان را یک و نیم میلیارد دلار برآورد کرده بودیم حالا با ٢,٨ میلیارد یورو قرارداد بسته می‌شود، در حالی‌ که افزایش قیمت‌ها در این ١٠ سال در بیرون کشور به‌ویژه در اروپا و آمریکا کمتر از ٥٠ درصد است.

قانون-این روزنامه به مناظره ی «صادق زیباکلام»و«ابراهیم اصغرزاده»به بهانه ی«بازخوانی اتفاقات سیزده آبان وچشم اندازروابط ایران وامریکا» پرداخت ونوشت: بسیاری پیش ازآغازجلسه شاید باورنداشتند شاهد نشستی این چنین گرم باشند وبه باور بسیاری دوسوی این میزحد اقل درزمان فعلی دود انش آموخته سیاست می نشستند که ازنظر تفکرچندان ازهم دورنبودند...قانون بااشاره بخشی ازسخنان زیباکلام درخصوص چرایی وقوع 13آبان وتسخیرلانه ی جاسوسی ازقول این تحلیلگر مسئله های سیاسی نوشت: آمریکاستیزی تیشه به ریشه منافع ملی ایران نزده است..این آمریکا ستیزی بزرگ ترین عاملی بوده که باعث تداوم وضعیت قبل ازانقلاب شده مثل انتخابات محدودو...راه برون رفت این نیست که بگوییم آمریکا ستیزی نباشد این است که بگوییم چرااین اتفاق رخ داده است هم چنین: اصغر زاده انتشار گزینشی اسناد سفرت امریکا اشتنباه ما بود.

اعتماد- این روزنامه در مطلبی باعنوان« فرصت دفاع برای ردصلاحیت شدگان»نوشت: براساس مصوبه جدید مجلس رد صلاحیت شدگان دارای حقوقی هستند.هیات های نظارت باید دلایل آنها را بشنوند تا شرایط به شکل سابق نباشد.هرچند که تا اینجای کار تنها «استماع» رد صلاحیت شدگان درنظر گرفته شده است اما شاید این موضوع آغازی باشد برای آنچه مجمع تشخیص مصلحت نظام در نظر گرفته بود.

اعتماد- این روزنامه در گزارشی با اشاره به تاثیر وام ها بر بازار مسکن نوشت: جنوب پایتخت تکان خورد.

آرمان –این روزنامه در مطلبی با عنوان «ناگفته هایی از پیام احمدی نژاد به آیت الله هاشمی »نوشت: محسن هاشمی برای نخستین بار از جزئیات پیام احمدی نژاد به هاشمی رفسنجانی قبل از انتخابات 84 رونمایی کرد. به گفته ی وی محمود احمدی نژاد گفت حاضراست به خاطر آیت الله هاشمی رفسنجانی کنار بکشند،ولی چون خاستگاه رای وی افراد خاصی هستند شاید کنارکشیدن او اثرگذار نباشد.

آرمان-این روزنامه در مطلبی با عنوان«تصمیمی که مجلس را نیمه تعطیل کرد! »نوشت: در روزهای گذشته یکی از موضوعاتی که بارها مورد انتقاد رسانه ها و سیاسیون قرار گرفت تکثر تعطیلی مجلس بود. البته پیش از این نیز تعطیلی مجلس و کمبود روز های کاری نمایندگان در مجلس یکی از بحث هایی بود که همواره مورد انتقاد بوده طوری که حتی گاهی خود نمایندگان مجلس هم اعتراضاتی را نسبت به این مساله داشته اند، هر چند اعضای هیات رئیسه و برخی مواقع رئیس مجلس بارها از این موضوع دفاع کرده و تعطیلی مجلس در پی عدم حضور نمایندگان را رد کرده اند اما اقدام اخیر نمایندگان درباره تعطیلی روزهای چهارشنبه، عملا مجلس را به حالت نیمه تعطیل درآورده و در واقع نمایندگان روزهایی که به پایتخت بازمی گردند بیش از هر زمان دیگر به رفع و فتق امور مربوط به شهرستان ها و حوزه های خود می پردازند و عملا تمرکزی روی طرح ها و لوایح مجلس ندارند.

آرمان- معصومه ابتکاررئیس سازمان حفاظت از محیط زیست بااشاره به این که ازسال های74تا76شاهداجرای یک پروژه مشترک میان ایران وآمریکا بوده است به نقل ازوی نوشت:سه هزارفسیل دراین پروژه مشترک مورد بررسی بود 1500فسیل به آمریکا رفت.برای پس گرفتن فسیل هایمان دردادگاه لاهه اقامه دعوی کردیم چون آمریکا ازبازگرداندن فسیل ها طفره می رفت.از بدوحضوردرسازمان محیط زیست برای پس گرفتن این فسیل ها تلاش های جدی رامجددا آغازوتوانستیم پیروز شویم.

شرق-محمدعلی سبحانی،مشاور ارشد وزیر خارجه در گفت و گو با این روزنامه تاکید کرد:اصرار دارم بگویم مدل « برجام» نگرشی اصلاح طلبانه است و می شود با این مدل مشکلات منطقه را حل کرد. ما باید مدل برجام را با عربستان و ترکیه و همه کشورهایی که در منطقه درگیر و مؤثرند، پیش ببریم؛ البته کشورهای دیگری هم هستند که بی نقش نیستند که اگر با هم بر سر مسائل داخلی و منطقه ای بتوانند، تعامل و توافق کنند، مشکلات در سطح منطقه، قابل تحمل می شود و می توان در مسیر حل آن حرکت کرد.

جوان-این روزنامه باانتشارعنوان کلنگ بازگشت انگلیس به خلیج فارس،نوشت: 70روز پس ازبازگشایی سفارت انگلیس درتهران، وزیرخارجه انگلیس با زدن کلنگ تأسیس پایگاه دریایی «اچ ام اس»دربندر مینا دربحرین، برای بازگشت به خاورمیانه بعد از چهار دهه خیز برداشت. فیلیپ هاموند ، تأسیس اولین پایگاه دریایی کشورش در شرق کانال سوئز را کلید زد.

رسالت- این روزنامه گفت و گو بافلاحت پیشه با تیتر«هنوز هیچ تغییری درسیاست خصمانه آمریکا علیه ایران ایجاد نشده است» را مورد توجه قرارداد وبه نقل ازوی نوشت:درمجموع تمام سیاست های آمریکا درقبال ایران چه قبل و چه بعد از انقلاب اسلامی سیاست خصمانه و منفی بوده است وهرآنچه یک کشور متخاصم درقبال کشوردیگری می تواند انجام دهد،آمریکا درقبال ایران داشته است.عدم شناخت نظام سیاسی ایران عاملی شد تا آمریکا نتواند درادبیات سیاسی خود تجدیدنظر کندوهرچند درگفتارعنوان می کردند ولی درعمل به دنبال نفوذ قدرت خود درحوزه سیاسی وفرهنگی بوده اند.نکته دیگرحمایت آمریکا ازدشمنان داخلی وخارجی ایران بوده است.
شرق- این روز نامه در گزارشی با عنوان « روایتی از عملکرد خانم سخنگو/مرضیه افخم؛ چندمرده حلاج بود؟»در گفت و گو با تعداد ی استاد دانشگاه امور بین الملل به بررسی عملکرد مرضیه افخم پرداخت . همه کارشناسان عمکرد وی را مثبت ارزیابی کردند.

کیهان – این روزنامه در مطلبی با عنوان «آقای هاشمی! نسبت شما با دشمنان اندیشه امام(ره) چیست؟!» با اشاره به این سخن وی مبنی بر اینکه هاشمی رفسنجانی " اگر انقلاب با اندیشه امام پیش می‌رفت، وضعیت بهتری داشتیم"نوشت:قطعا اصل این حرف، حرف درستی است که هر قدر اندیشه امام خمینی(ره) به عنوان منطق برخاسته از اسلام و قرآن بیشتر عمل کنیم، وضعیت بهتری خواهیم داشت اما باید دید نسبت آقای هاشمی با این سخن درست چیست؟ آیا نسبتی جز تضاد با اندیشه امام دارد؟ میدان دادن به طیفی از مفسدان اقتصادی و فرهنگی و سیاسی در دولت سازندگی و سپس هم‌صف شدن با فتنه‌گران و آشوب‌طلبان، آیا کمک به اجرای اندیشه امام بود؟ چگونه آقای هاشمی در اردوگاهی ایستاد که پیشاهنگان آن صراحتا شعار حذف اسلام از «جمهوری اسلامی» و «انتخابات بهانه است، اصل نظام نشانه است»، «مرگ بر اصل ولایت فقیه»، «نه غزه نه لبنان» و... سر می‌دادند؟! نویسنده معتقد است:اگر اندیشه امام و پیشرفت انقلاب واقعا برای آقای هاشمی مهم است، چگونه است که روزنامه زنجیره‌ای و بدنام شرق در سرمقاله ۲۵ مرداد ۹۴ به تصریح می‌نویسد «اهمیت هاشمی در اعلام ختم دوره انقلاب است. او اولین دولت پسا انقلابی[!] را تاسیس کرد و کسانی را که آمادگی روحی دوره جدید را نداشتند کنار گذاشت و شکاف تاریخی در انقلاب به وجود آورد. چه کسی جز او می‌توانست چنین صریح، ختم دوره‌ای و آغاز دوره‌ای جدید را اعلام کند. او با اسم رمز سازندگی، انقلابی در دل انقلاب سامان داد. از همین‌جا واگرایی آغاز شد. اهمیت او در ایجاد شکاف بین دو دوره است و نه در روان‌شناسی شخصیت سیاسی او.»

آفتاب یزد- این روزنامه در مطلبی با عنوان « تا 3 ماه دیگر قانون ممنوعیت به‌کارگیری تجهیزات دریافت از ماهواره 21 ساله می‌شود »به نقل از سخنگوی کمیسیون اجتماعی نوشت: در صورت اجماع مراجع عظام تقلید بر استفاده مشروع و بلااشکال از ماهواره حتما موضوع در کمیسیون اجتماعی مجلس مطرح و بررسی خواهد شد.
شهروند – این روزنامه در خبری نوشت: رضا تقی‌پور سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران از پیشنهاد جریمه ٥٠٠‌هزار تومانی تا ١٨٠‌میلیون تومانی برای قطع هر درخت خبر داد.

آفتاب یزد- این روزنامه در مطلبی با عنوان « بوی جلیلی آمد» گزارشی از تحرکات اخیر مذاکره کننده سابق تیم هسته‌ای ایران نوشت:جلیلی این روزها بعد از آن چهره‌ای که از خود در جریان توافق به جای گذاشت، به همایشی دیگر هم با عنوانی قابل تامل دعوت شده است، همایشی با اسم " زنده باد مرگ برآمریکا "!
ولی حقیقت این است که این همایش، می‌تواند بعد ازجریان برجام یک نشانه و یک پیام باشد. اینکه او (جلیلی) حالا خود را برای یک میتینگ سیاسی دیگر آماده می‌کند، میتینگی که می‌تواند همراه با حمله به رقیب، زمانی برای وی باشد تا بازهم از دیپلماسی نوع خودش بگوید و اینکه ما همچنان مشت کوبیدن بر دهان مخالفان را بر راه حل‌های دیگر ترجیح می‌دهیم و در همین راستاگوشه چشمی داشته باشد برای هجمه علیه دولت فعلی و ساختار و عملکرد آن

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده