ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

افزایش گرایش زنان به عرصه‌های دانش وکارآفرینی

افزایش گرایش زنان به عرصه‌های دانش وکارآفرینی

ایسنا/ مشاور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در امور بانوان با بیان اینکه 18 درصد بیمه شدگان سازمان تامین اجتماعی تا پایان سال گذشته را زنان تشکیل داده‌اند، گفت: امروز گرایش زنان به عرصه‌های دانش، فناوری و کارآفرینی بیشتر شده است.

وحیده نگین با ارائه آمار جدید بیمه شدگان زن سازمان تامین اجتماعی، اظهار کرد: در طول 5 سال اخیر نرخ رشد بیمه شدگان زن 15.5 درصد بوده که این نرخ در مورد بیمه شدگان مرد 4.4 درصد بوده است.

وی افزود: تا پایان سال گذشته حدود 2.5 میلیون نفر بیمه شده زن تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی قرار داشتند و 18 درصد از بیمه شدگان را زنان به خود اختصاص داده‌اند.

مشاور امور بانوان و خانواده وزیر کار همچنین 28.5 درصد از بیمه شدگان جدید الورود سازمان تامین اجتماعی در سال 1393 را زنان ذکر کرد.

به گفته وی این سهم در طول سالهای 1391 و 1392 به ترتیب 23.5 و 26.4 درصد بوده که از روند رو به رشد اشتغال رسمی زنان حکایت دارد.

نگین با اشاره به حضور زنان در صحنه‌های مختلف اقتصادی،‌سیاسی و اجتماعی همدوش مردان، خاطرنشان کرد: این حضور هیچگاه به مشارکتی جدی در صحنه‌های اقتصادی تبدیل نشده بود و زنان همواره به ساده‌ترین کارها در پایین‌ترین رده‌ها اشتغال داشتند اما در سالهای گذشته با تغییرات اجتماعی که در کشور رخ داده است گرایش زنان به عرصه‌های دانش و فناوری و کارآفرینی افزایش پیدا کرده است.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X