افزایش گرایش زنان به عرصه‌های دانش وکارآفرینی

افزایش گرایش زنان به عرصه‌های دانش وکارآفرینی

ایسنا/ مشاور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در امور بانوان با بیان اینکه 18 درصد بیمه شدگان سازمان تامین اجتماعی تا پایان سال گذشته را زنان تشکیل داده‌اند، گفت: امروز گرایش زنان به عرصه‌های دانش، فناوری و کارآفرینی بیشتر شده است.

وحیده نگین با ارائه آمار جدید بیمه شدگان زن سازمان تامین اجتماعی، اظهار کرد: در طول 5 سال اخیر نرخ رشد بیمه شدگان زن 15.5 درصد بوده که این نرخ در مورد بیمه شدگان مرد 4.4 درصد بوده است.

وی افزود: تا پایان سال گذشته حدود 2.5 میلیون نفر بیمه شده زن تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی قرار داشتند و 18 درصد از بیمه شدگان را زنان به خود اختصاص داده‌اند.

مشاور امور بانوان و خانواده وزیر کار همچنین 28.5 درصد از بیمه شدگان جدید الورود سازمان تامین اجتماعی در سال 1393 را زنان ذکر کرد.

به گفته وی این سهم در طول سالهای 1391 و 1392 به ترتیب 23.5 و 26.4 درصد بوده که از روند رو به رشد اشتغال رسمی زنان حکایت دارد.

نگین با اشاره به حضور زنان در صحنه‌های مختلف اقتصادی،‌سیاسی و اجتماعی همدوش مردان، خاطرنشان کرد: این حضور هیچگاه به مشارکتی جدی در صحنه‌های اقتصادی تبدیل نشده بود و زنان همواره به ساده‌ترین کارها در پایین‌ترین رده‌ها اشتغال داشتند اما در سالهای گذشته با تغییرات اجتماعی که در کشور رخ داده است گرایش زنان به عرصه‌های دانش و فناوری و کارآفرینی افزایش پیدا کرده است.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «افزایش گرایش زنان به عرصه‌های دانش وکارآفرینی» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات
X