ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

رویترز: فرانسه باید آماده پذیرش حدود 27 هزار پناهجو باشد

رویترز: فرانسه باید آماده پذیرش حدود 27 هزار پناهجو باشد

ایرنا/ خبرگزاری رویترز نوشت: در صورت تایید پیشنهاد رئیس کیمسیون اروپا در مورد بازبینی سهمیه توزیع پناهجویان در کشورهای عضو، فرانسه باید حدود 27 هزار مهاجر را بپذیرد.

اخبار مربوط به فرانسه از موضوعات نظرسنجی تا تبلیغات نامزدهای انتخابات منطقه ای دسامبر (آذر-دی)، تحت تاثیر بحران ورود پناهجویان عمدتا خاورمیانه ای به اروپا قرار گرفته است.
رویترز در گزارشی از پاریس در این باره نوشت:
حزب سوسیالیست فرانسه با همراهی تعدادی از شهرداران شهرهای مختلف، تمام توان خود را برای حمایت از مهاجران به کار گرفته و این در حالیست که احزاب راستگرا در این باره وحدت نظر ندارند.
حزب سوسیالیست قرار است روز سه شنبه در بنای تاریخی 'کریک دیوِر' پاریس، نشست تبلیغاتی نامزدهای سوسیالیست انتخابات منطقه ای را با شعار 'پذیرش پناهجویان' برگزار کند.
با وجود موج خشمی که انتشار تصویر جنازه 'ایلان' کودک پناهجوی سوری در ساحل 'بدروم' در فرانسه برانگیخت، بیشتر فرانسویان با پذیرش مهاجران در کشورشان مخالف هستند.
نظرسنجی موسسه 'اودوکسا' در روزهای 3 و4 سپتامبر (12 و 13 شهریور) نشان داد که 46 درصد فرانسویان با نظر دولت در مورد پذیرش مهاجران موافق اما بیشتر آن ها (52 درصد) با این رویکرد مخالف هستند.
سخنگوی کمیسیون اروپا دیروز (جمعه) اعلام کرد: 'ژان کلود یونکر' رئیس این کمیسیون روز 9 سپتامبر (18 شهریور) پیشنهاد تقسیم 40 هزار تا 160 هزار مهاجر وارد شده به ایتالیا، یونان و مجارستان را در کشورهای عضو این کمیسیون، ارائه خواهد کرد.
در ماه مه (اردیبهشت/ خرداد)، بروکسل پیشنهاد توزیع 40 هزار متقاضی پناهندگی را در میان کشورهای عضو پیشنهاد کرده بود که این شیوه توزیع در ماه ژوئن (خرداد/تیر) رد شد.
برخی از کشورها همچون اتریش، مجارستان، اسلوواکی و اسلوونی این نظام داوطلبانه را نپذیرفته بودند و این امر به اختلافات سیاسی میان کشورهای اروپایی در زمینه مهاجرت دامن زد.
فرانسه که مطابق تقسیم بندی اولیه کمیسیون اروپا به پذیرش شش هزار و 750 پناهجو متعهد می شد، اکنون مجبور است 27هزار نفر از پناهجویانی را که وارد خاک یونان و ایتالیا شده اند، بپذیرد.
این در حالیست که تعدادی از پناهجویان نیز مستقیما وارد فرانسه می شوند.
ناآرامی های خاورمیانه و شمال آفریقا به افزایش شمار آوارگان منجر شده و همین امر اروپا را با بزرگترین بحران مهاجرت پس از جنگ جهانی دوم مواجه کرده است.
'آنتونیو گوترس' کمیسر عالی پناهندگان سازمان ملل متحد روز جمعه اعلام کرد دست کم 200 هزار متقاضی پناهندگی در میان کشورهای اتحادیه اروپا تقسیم خواهند شد.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X